G. van tooven wÊr Beperkingen rond de Middelplaat ZEELAND 5 Uw keuken en badkamer specialist! Raad Noord-Beveland neemt volgende week besluit Recreatieproject Zeeuwe Lagune aan Veerse Gat- dam komt niet als een duveltje uit een doosje. Bestuurder rijdt auto in de sloot en verdwijnt Tweede auto in de sloot op A58 112 NIEUWS Man gewond bij bedrijfsongeval Op de Middelplaat (vlakbij de kust van Schouwen-Duive- land), Bollen van het Nieuwe Zand en Bollen van de Ooster geldt het winterregime. Dat le vert extra beperkingen op. In de ondieptes in de Voordel ta, de zee voor de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden, lig gen vijf rustgebieden. Hier krij gen zeehonden en vogels rust en ruimte om zich voort te planten, te leven en voedsel te zoeken. Op de Middelplaat le ven zeehonden. Het rustgebied, dat het hele jaar gesloten is, is in de winter groter. Activitei ten in het Brouwershavense Gat, de geul onder de Middel plaat, zijn tussen t november en 1 april verboden. Daarmee wordt verstoring van met name de roodkeelduiker voorkomen. Ook de fuut, kuifduiker en mid delste zaagbek kunnen ervan profiteren. Gele tonnen geven de grens van het gebied op het water aan. De grens met het land (niet gemarkeerd) ligt bij de laagwaterlijn. Wandelen op het strand mag dus. Garnalen visserij en zandsuppleties zijn toegestaan tot 15 december. Op sociale media wordt veel en negatief gereageerd op het plan voor een schiereiland met recrea tieverblijven aan de Veerse Gat- dam. 'Er is maar een plaats voor al die plannen: in de papierver snipperaar', schrijft iemand. De door het plan 'verrastte' Sta tenfractie van GroenLinks heeft vragen gesteld over het plan en hoopt dat het 'naar het rijk der fa belen wordt verwezen'. De Zeeuwse Milieu Federatie wijst het plan af: „Het is een aantasting van de openheid van het gebied en van de unieke beelden van het Veerse Meer en van het histori sche zicht op de stad Veere. Ook is het plan waarschijnlijk schade lijk voor de onderwaternatuur en voor een aantal foeragerende vo gelsoorten." Toch komt het plan niet uit de lucht vallen. Dertien jaar geleden waren de eerste bewegingen voor de verplaatsing van het voormali ge restaurant Vrouwe in den Pol der. Er zijn verschillende ontwer pen geweest voor bouwen in het water. Zo was er sprake van een hotelburcht en later een hotelto ren van 28 verdiepingen op een ei land. Beide plannen vonden geen genade in de ogen van de ge meenteraad. De toren was wel de aanleiding voor de raad om de ei- Uitzicht op Veere vanaf de Veersegatdam. Hier is de Zeeuwse Lagune gepland, foto lex de meester sen voor een hotel op die plek in het water op papier te zetten. Dat 'toetsingskader' werd in 2014 vast gesteld. Daarin zijn dingen gere geld als de maximale bouwhoog te (16 meter), de afmetingen en ook de landschappelijke inpas sing. Het toetsingskader is voorge legd aan de adviseurs van de mi nister. „Dit college van rijksadvi seurs zegt dat je met dit pakket van eisen een verantwoorde ont wikkeling kan doen", zegt wet houder Piet de Putter van Noord- Beveland. Ook een kwaliteits team van zijn gemeente en Veere samen heeft het plan getoetst aan de uitgangspunten van de ge meenteraad. Het gebied waar het schiereiland moet komen is in sa menspraak met de provincie uit gezocht. Of de surfschool in de hoek bij de Schotsman kan blijven moet nog blijken. De school wil dat graag, maar het is onduidelijk welke gevolgen de nieuwbouw voor de wind heeft. „Zonodig zul len wij ons inspannen om een an dere locatie voor de surfschool te zoeken", zegt De Putter. Dan is er de kwestie van het kustpact. Een gentlemen's agree ment van kustgemeenten, provin cies en onder meer natuurorgani saties om verdere bebouwing van de kust tegen te gaan. Volgens De Putter bijt dit plan niet met het kustpact. „Wij gaan er vanuit dat dit plan binnen de afspraken valt." Vanuit het Rijk is volgens hem aangegeven dat dit plan niet ter discussie wordt gesteld omdat het al zo lang in de pijplijn zit. Als de gemeenteraad instemt met het principebesluit om het plan verder te ontwikkelen, is het plan voor het schiereiland nog ze ker niet definitief. Toch is het be sluit van volgende week donder dag cruciaal. Want als de raad dan ja zegt, wordt aan Zeeuwse Lagune een duidelijk signaal afge geven: Wij stemmen in met deze ontwikkeling op die plek. Vrouwenpolder vrijdag 4 november 2016 800 m2 pure inspiratie! TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 's avonds afspraak mogelijk HEINKENSZAND De auto die gisterochtend in een sloot langs de A58 bij Heinkenszand werd gevon den, lag daar al sinds woens dagavond. Dat verklaarde de 29-jarige bestuurder uit Oost burg gisteren tegenover de politie. Hulpdiensten, waaron der een duikploeg, zochten daardoor gisterochtend tever geefs in het water naar de be stuurder en eventuele inzitten den. De man krijgt een pro- ces-verbaal voor het verlaten van een ongeval zonder zijn identiteit kenbaar te maken. Door het ongeval ontstond een file. GOES Op een steenworp afstand van de plek waar woensdaga vond een auto in de sloot be landde (zie bericht middenin), vloog een andere auto even eens van de A58 ter hoogte van knooppunt De Poel. Er- raakte niemand gewond. De auto kwam vanaf Goes de A58 op richting Vlissingen en raakte van de weg. De auto kwam tot stilstand op de grens van een sloot en akker. De politie heeft de afrit vanaf Goes richting Vlissingen tijde lijk afgesloten. Rond 9.15 uur was een bergingsbedrijf ter plekke om de auto af te voe ren. Het ongeluk zorgde voor een verkeersopstopping. YERSEKE Project Zeeuwse Lagune roept weerstand op Jeffrey Kutterink Vlissingen O Appartementen i- Bootwoningen j 0 Strandwoningen - O Duinwoningen 0 Hotel Restaureant Parkeren Een 29-jarige man uit Goes is gisterochtend bij een bedrijfs ongeval in Yerseke ernstig ge wond geraakt aan zijn been. Het slachtoffer raakte be kneld onder een heftruck bij visbedrijf Lenger Seafoods aan de Industrieweg in Yerse ke. Volgens de politie en om standers zat de man met zijn been vast onder het voertuig. Brandweerlieden waren met meerdere voertuigen aanwe zig om hem te bevrijden. Om dat de traumahelikopter op zich liet wachten, is de man onder politiebegeleiding met een ambulance naar het zie kenhuis in Goes gebracht. Melita Lanting Kamperland Schotsman Locatie plan Zeeuwse Lagune I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67