moois bin n9n uit 4 ZEELAND Reorganisatie Heerema zorgt voor onzekerheid onder personeel Al het. komt van binn9nuit TONON De Heerema-werkne- mers klokken don derdagmorgen stipt op tijd in. Woensdag hoorden ze dat twee op de drie arbeidskrachten dat in de nabije toekomst niet meer zul len doen. Van de 154 werknemers moeten er dan 105 op zoek naar een andere baan. „Iedereen loopt gevaar", zegt pro ject engineer Michiel de Pree (26). „We weten allemaal dat het slecht gaat in de olie-industrie, dus het nieuws kwam niet helemaal als een verrassing. Maar deze omvang had ik niet verwacht. Daar schrok ik wel van. De verslagenheid onder De markt is niet goed, maar toch zag ik dit scenario niet aankomen de werknemers is groot. Ik weet niet wanneer we horen wie er mag blijven. Ik vrees voor mijn baan, wij allemaal. Ik heb het hier naar mijn zin, het zou zeer doen als ik gedwongen weg moet." Heerema bouwt olie- en gasplat- forms. Door de lage olie- en de daaraan gekoppelde gasprijs stellen oliemaatschappijen hun investerin gen uit. Heerema krijgt daardoor weinig opdrachten en schrapt nood gedwongen meer dan de helft van de banen. Internationaal verdwij nen er bij de Heerema Fabrication Group 450 van de 770 vaste banen in Vlissingen, Zwijndrecht, Hartle pool (Engeland) en Opole (Polen). Kees van der Horst (40) werkte eerst als ingeleende bij Heerema, in middels is hij 9 jaar in dienst. De constructiemanager vermoed de al een tijdje dat er ontslagen zou den vallen. „Dat zag ik aan de ont wikkelingen in de markt. Maar toch is de klap groter dan ver wacht. Ook mijn toekomst is onze ker, het is heel spannend." De sfeer onder het personeel was 'niet leuk' toen de mededeling van het massaontslag kwam, zegt Van der Horst. „Iedereen is bang voor zijn baan. Maar het is vooral heel spannend voor mensen die hier al jaren werken en boven de 55 zijn." Hoewel Van der Horst niet weet hoe zijn toekomst bij Heerema er uitziet, houdt hij 'de schouders er onder'. „Wat dat betreft doe ik net of er niets aan de hand is, ik gooi het bijl tje er niet bij neer. Dan zou er so wieso geen toekomst meer zijn voor het bedrijf. Zo is de sfeer hier ook: schouders eronder en door gaan. Maar dat is tegelijk ook het wrange. We zijn een gezond be drijf, waar iedereen dag en nacht hard werkt. Maar als er op den duur gewoon geen werk meer voor Heerema is, moet er iets gebeuren." Geen wrok Zijn baan staat op de tocht, maar Van der Horst koestert geen wrok richting zijn werkgever. „Het nieuws is op een nette manier be kendgemaakt. Ik vind dat Heerema altijd netjes met zijn personeel is omgegaan." Een 46-jarige ict'er (hij wil niet met zijn naam in de krant) heeft de onheilstijding gisteren 'helaas' ook gehoord. „Het was echt een op donder. De markt is niet goed, dat weet ik ook wel. Maar toch zag ik dit niet aankomen. Ik werk hier nu bijna 25 jaar. Ik heb geen idee hoe mijn toekomst er uitziet." Personeel van Heerema reageert verslagen en ongerust op het woensdag aangekondigde massaontslag. Dat de markt slecht is, was bekend. Toch komt het nieuws onverwacht. WOONPLAZA vrijdag 4 november 2016 Joanne Karkdijk Vlissingen —werknemer Heerema, 46 jaar 'Ieders baan staat op de tocht' Tonon is een van de bekendste internationale design labels in de wereld op het gebied van stoelen en tafels. Het merk is vernieuwend, creatief en praktisch tegelijk. Met trots draagt het het label 'Made in Italy'. Als liefhebber van designmeubilair kunt u Tonon niet negeren. Kom dus langs en bewonder dit Italiaans design bij Binnenuit Meubelenl Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Heerema-werknemer Michiel de Pree klokt in om het Heerema-terrein op te komen. Het zijn onzeke re tijden voor de werknemers van het offshorebedrijf, dat 105 van de 154 mensen ontslaat. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66