I nu stuk kleiner' Milde straf doodrijder, tot verdriet van familie Mum 5 m De vraag is nu hoe deze uitslag wordt toegepast. Komt er alleen een stemming waar parlementa riërs mogen oordelen of ze Arti kel so begin 2017 willen active ren? In dat geval zou de schade voor May beperkt kunnen blij ven. Maar het kan ook zo zijn dat er volledig nieuwe wetgeving moet komen voor het Brexit- project. Dat zou rampzalig zijn voor Theresa May. In het Lager huis heeft ze een krappe meer derheid en in het Hogerhuis geen: het zal dus heel moeilijk worden om wetten snel en soe pel door het parlement te lood sen. Zeker als je bedenkt dat het merendeel van de parlementa riërs tegen een Brexit stemde en dus niet staat te springen om haastig uit de Europese Unie te stappen. Een aantal parlementariërs suggereert al dat May gedwon gen wordt om vervroegde ver kiezingen uit te schrijven. Ze zou zo een grotere meerder heid in de het Lagerhuis moe ten verwerven om haar Brexit- plannen erdoor te krijgen. Maar eerst het hoger beroep, waarvan de hoorzittingen ge pland staan voor 8 en 9 decem ber. De belangen zijn zo groot dat - voor het eerst in de ge schiedenis - het volledige Hooggerechtshof zich buigt over de zaak: alle rechters, elf in totaal, worden ervoor vrijge maakt. De verwachting is dat zij voor het einde van het jaar een definitief oordeel vellen. lijk. De Tories zijn minder popu lair onder Brexiteers dan ze zelf denken, mevrouw May in het bij zonder. Hun meerderheid, in de opiniepeilingen 12 procent, is zeer broos. De voorheen uitge vlakte Liberal Democrats groeien zienderogen. En Labour is mogelijk minder zwak dan de partij nu lijkt. Het mandaat om de EU te verlaten valt ook tegen. Ja, het Vote Leave-kamp won, maar de Remainers waren in de meerderheid. Alleen verzuimde die laatste groep te gaan stem men. Bij nieuwe verkiezingen kan het omgekeerde het geval zijn: veel Brexiteers stemden bij het referendum voor het eerst. Die blijven straks weer thuis." „De kans op een Brexit is nog al tijd groot, maar een stuk kleiner dan voor het besluit van de recht bank. Vergeet niet dat de meeste parlementsleden met een voor keur voor Remain zich achter de uitkomst van het referendum hebben geschaard. Ze konden niet anders, omdat in veel geval len de kiezers uit hun district het lidmaatschap met de EU wil den opzeggen. Maar... Als nieu we verkiezingen worden uitge schreven, kan je niets uitsluiten. All bets are off." „Veel Brexitstemmers zijn terug gekeerd op hun schreden. Als de prijzen blijven stijgen, werkloos heid toeneemt en investeringen van grote bedrijven uitblijven, volgen meer mensen hun voor beeld. Zover is het nog niet. Hoe dan ook, voor May en haar partij voorspelt dit weinig goeds. Mijn inschatting? Een Brexit, maar een zachte variant. Wanneer? Dat is een heel andere vraag..." Tijdens het hele proces bleven ze beheerst. De familie van kleine Nassim woonde de afgelopen maanden alle zittingen bij, en luis terde onbewogen hoe de zwakbe gaafde verdachte Elias A. (18) pro beerde te verklaren wat er die dag gebeurd was. De moeder van Nassim droeg tij dens de inhoudelijke behandeling van de zaak, twee weken geleden, een indrukwekkende slachtoffer verklaring voor. Ze omschreef Nas sim als een voorzichtig en levens lustig mannetje. „Zodra een kind geboren wordt, ontstaan twee nieuwe mensen: een kind en zijn moeder", zei ze. „Sterft het kind, dan sterft de moeder ook. Waar om heb je niet afgeremd, je hebt hem tientallen meters meege sleurd. Waarom?" Maar gisteren, nadat het vonnis was voorgelezen - twaalf maan den cel, de helft van de eis - hiel den de familieleden van Nassim het niet langer droog. In tranen verlieten ze de rechtbank. Een half jaar geleden, op Ko ningsdag, speelde Nassim met vriendjes buiten in Breda toen hij File op A12 door gewonde zwaan Orgel Nieuwe Kerk wordt opgeknapt tussen auto's door de straat op schoot. Daar reed Elias A. (18). Met een snelheid van 80 kilome ter per uur (waar 30 is toegestaan) schepte hij het kind, dat tientallen meters werd meegesleurd. A. hoorde de klap, zag dat hij een kind geraakt had - en reed door. Naar eigen zeggen omdat hij geschrokken was. En bang voor de reactie van de familie. Hij ging naar een coffeeshop om te blo wen, en meldde zich pas uren la ter bij de politie. A., een forse vent met opgescho ren haar, verklaarde tijdens een tussentijdse zitting wel spijt te hebben. Hij had niet doorgehad dat hij zo hard reed. Officier van justitie Marieke Snoeks geloofde OP GEWICHT er weinig van en noemde zijn hou ding stuitend. Ze eiste drie jaar cel waarvan een jaar voorwaardelijk en intrekking van zijn rijbewijs voor acht jaar. De rechtbank was gisteren mil der in haar oordeel. A. heeft vol gens de rechters een ontwikke lingsachterstand, zijn IQ^ ligt on der de 70. Daardoor heeft hij moei te met het inschatten van gevaar en risico's. Zijn gedrag was 'zeer onvoorzichtig, onachtzaam en on nadenkend, maar niet roekeloos in de zin van de wet'. Daarom komt A. ervanaf met twaalf maan den cel, plus zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij mag vier jaar lang niet autorijden. Kleinzoon doodt zijn grootouders vrijdag 4 november 2016 y zweten i Zou een Brexit dan nog voorko men kunnen worden? Hoe bedoelt u dat? Op de dag dat Nassim zijn 4de verjaardag had moeten vieren, stond de man terecht die hem doodreed. Na het milde vonnis braken zijn familieleden in hui len uit. Vanessa 't Hoen Breda WOERDEN Automobilisten op de A12 rich ting Den Haag stonden gistermid dag in de file door een zwaan. Die zat bij Woerden op de snel weg. Het dier bleek gewond en is van de weg gehaald door mede werkers van de dierenambulan ce, aldus de VID. Doordat een weginspecteur en de dierenam bulance zelf ook in de file terecht kwamen, duurde het even voor dat ze de zwaan konden helpen. Verkeer richting Den Haag stond al bij Bunnik stil. In tegenoverge stelde richting ontstond een zo genoemde kijkersfile. AMSTERDAM Het grootste historische orgel van Nederland, dat van de Nieu we Kerk in Amsterdam, wordt 'in oude glorie hersteld'. Het orgel uit 1655 wordt niet alleen grondig schoongepoetst en gestemd, maar krijgt ook een nieuw hydrau lisch bedieningssysteem. Net als in de 17de eeuw bestaat dat uit een constructie van touwen en katrollen. Het is een grote klus, want het orgel telt maar liefst 5.005 pijpen. Elias A. kreeg twaalf maanden cel. illustratie eric elich WENEN Net als een mensenbaby moet deze jonge panda uit de Schönbrunndierentuin van Wenen regelmatig op de weegschaal. Op 23 november krijgt ze haar naam. fotodanielzupanc/schönbrunn SPRINGE Een 25-jarige Duitser wordt er van verdacht dat hij zijn 82-jarige oma en 75-jarige opa heeft ver moord. Dat gebeurde in de wo ning van de twee bejaarden in de plaats Springe bij Hannover. Buren hadden de politie gealar meerd toen ze woensdagavond hulpgeroep hoorden uit de wo ning op de vierde verdieping. Toen de politie ging kijken, wer den de levenloze lichamen van de senioren ontdekt. Als het aan de SGP ligt, ont vangt elk gezin na de komst van het eerste kind 1.000 euro. Dat staat in het voorlopige verkie zingsprogramma van de partij. VjEOnBAiU. ~Z/lct>4 u Zo/-<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5