'Kans op vertrek uit de EU It 4 NI Alleen met toestemming van het parlement mag de Britse regering de Brexit-onderhandelingen starten. Een nachtmerrie voor premier May. Beslissing van de rechtbank is een overwinning voor onze democratie Tot nu toe vond pre mier Theresa May dat haar regering op eigen houtje en zonder par lementaire goedkeu ring kon handelen. De Brexit was immers de uitkomst van een refe rendum, en daarmee zouden ze de wil van het volk uitvoeren. Maar een driekoppige recht bank in Londen beslist anders: niet de regering bepaalt wanneer Artikel 50 in gang wordt gezet en de uittreding begint, maar het par lement. Dat betekent niet dat de Brexit van de baan is, maar wel dat Theresa May de controle kwijt is over het proces. De rechtszaak is aangespannen door een groep burgers die het niet eens is met de handelswijze van May. De zaak gaat er niet over dat zij de Brexit willen terug draaien, benadrukken de burgers. „Ik heb zelf voor Brexit gestemd, puur en alleen omdat ik wilde dat ons parlement macht terugkreeg uit Brussel", verklaart de Londen- se kapper Deir dos Santos. „Maar de regering besloot het parlement niet te betrekken bij de uitvoe ring van de Brexit. Dat is niet juist en daarom spande ik deze zaak aan. Deze beslissing is een overwinning voor onze democra tie." Labourvoorman Jeremy Corbyn is ook tevreden met het besluit van het hof. „De regering moet nu de onderhandelingsvoorwaar den voorleggen aan het parle ment", zegt de oppositieleider. „Onze partij respecteert de beslis sing van het Britse volk om de Eu ropese Unie te verlaten. Maar er moet transparantie en verant woording naar het parlement zijn over de voorwaarden van Brexit." Direct na de uitspraak maakte de regering bekend in beroep te gaan bij de hoogste rechtbank van het land, het Supreme Court. Geen verrassing: May wil zelf kunnen blijven beslissen over de Brexit, omdat ze vreest dat het parlement de boel zal vertragen en de onderhandelingen zal be moeilijken. Veel Brexit-stemmers zijn ver ontwaardigd over de uitspraak: ze denken dat op deze manier de Brexit steeds verder wordt uitge steld. „Ik vrees voor verraad. Het lijkt erop dat de politiek de uit slag van het referendum niet wil accepteren", twittert UKIP-voor- man Nigel Farage. Hij is bang dat de Britse uittreding wordt geblok keerd, schrijft hij. „Ze hebben geen idee wat een enorme publie ke woede dit zal veroorzaken." De verwachting is niet dat het parlement de Brexit zal proberen terug te draaien, als May het ho ger beroep verliest. Parlementa riërs zouden de uitslag van het re ferendum niet willen negeren: het volk heeft gesproken, lijkt de meerderheid van de Britse politi ci te denken. "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" £tüi G&rT bokcom® W Het vonnis betekent meer dan een bureaucratisch obstakel, zegt Catterall. Het leidt 'vrijwel zeker' tot een opstand van hardliners binnen de Conservatieve Partij, met vervroegde verkiezingen als gevolg. „Waarom zou het kabinet anders gemeenschapsgeld verspillen om in hoger beroep te gaan? Leden van het Lagerhuis respecteren de uitkomst van het referendum. La bour noch de Liberal Democrats zal een veto uitspreken. Het ge vaar voor mevrouw May komt uit eigen kring, de zogenaamde hard core Brexiteers. Als die voelen dat de door hen gewenste harde Brexit onder druk komt te staan, gaan ze met borden smijten." „Het kabinet krijgt in het huidige klimaat een harde Brexit - uit de Single Market stappen - niet door het parlement. Als het Su preme Court het vonnis bekrach tigt, waar ik vanuit ga, kan de re gering bijna niet anders dan nieu we verkiezingen uitschrijven. De Conservatieve Partij zal de bevol king dan waarschijnlijk om een 'Doctor's Mandate' vragen voor de uittreding uit de EU. Dan krijgt de regering toestemming zelfstan dig besluiten te nemen." „Dat lijkt me zeer onaanneme- vrijdag 4 november 2016 'Brexit-coup' laat premier Suse van Kleef Londen Deir dos Santos, kapper advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boekals een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, licht therapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: ZZLZZ™ HOLLAND ff BARRETT Grahams skincare www.grahams.nl De kans op een Brexit is nog steeds groot, maar niet meer zo groot als voor het vonnis van gisteren. Dat stelt de vooraan staande Britse politicoloog Peter Paul Catterall. Geert Langendorff Londen Hoe komt u tot deze inschat ting? Met wat voor gevolgen? Heeft dit een kans van slagen? Peter Paul Catterall foto uw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4