/fe U Challenger groeit op z'n vroegst in 2018 ZEELAND 15 Naar welke week we ook 4 t keken: niet één was er geschikt langrijkste is denk ik dat ik vanaf dag één fit ben. En dat moet ik nu ook blijven. Daarnaast voel ik veel vertrouwen van de trainer, mijn ploeggenoten en andere mensen binnen de club. Dat is belangrijk voor een voetballer." Dinsdag stond een verslaggever van Fox Sports op het veld om de topscorer van de Jupiler League te interviewen en zo zijn er meer mensen die ineens iets van Boere willen. „Zo gaat dat in het voetbal. Het is leuk, maar over twee maan den kan het weer helemaal anders zijn. Ik geniet van de aandacht maar in mijn koppie moet ik rus tig blijven. Gewoon met beide voe ten op de grond blijven." Boere is vooral met de volgende wed strijd bezig, vanavond tegen Emmen. „Tegen Cambuur en NAC hebben we laten zien dat we tegen goede ploegen niet kansloos zijn", zegt hij. „Dat zijn we tegen Emmen dus ook niet." Toernooidirecteur Sander van Bu ren liet afgelopen zomer, net voor de zevende editie, al weten dat hij het internationale evenement wil laten groeien. De wensen van hem én de sponsoren lieten zich het beste samenvatten met: meer prijzengeld, nog meer bekende spelers, een nog fraaiere aankle ding van de accommodatie en kie zen voor óf een mannen- óf een vrouwentoernooi. Na een inventa risatie van een paar maanden is echter gebleken dat zoiets niet één-twee-drie gerealiseerd kan worden. „We zullen moeten wach ten tot 2018", zegt Van Buren. „Dat is natuurlijk jammer. Maar dan hebben we wel de gelegen heid om die stap optimaal voor te bereiden." Volgend jaar gaat de Driekleur Challenger Zeeland wel gewoon door, maar nog in ongeveer de hui dige vorm. De vrouwen spelen dan om 25.000 dollar, de mannen om 15.000. „Bij de mannen heb ben we er wel 5.000 dollar bij", al dus Van Buren. „Daarmee laten we zien dat we niet helemaal stil zitten." Wimbledon De speelweek in 2017 is 3 tot en met 9 juli. In die periode was het houden van een groter toernooi onmogelijk. In de eerste week van Wimbledon - want dat is het - krijg je nooit spelers of speelsters uit de top 100. „En naar welke an dere week we ook keken: er was er niet één geschikt. Het was bij voorbeeld hartstikke mooi ge weest als we na de challenger van Alphen aan den Rijn konden gaan zitten. Maar dan is er Davis Cup. Dan lukt het je nooit om, als je voor alleen een mannentoernooi gaat, jongens als Robin Haase, Thiemo de Bakker en Igor Sij sling naar Middelburg te halen." In 20T8 is het wel mogelijk voor een stevige opwaardering van het toernooi te gaan, zo verwacht Van Buren. Hij laat weten al in overleg te zijn met de tennisbond KNLTB, de Internationale Tennis Federatie en diverse topspelers en -coaches. „Aan het ABN Amro-toernooi in Rotterdam en het grastoernooi in Rosmalen kunnen we natuurlijk niet tippen, maar daarachter moet Middelburg komen. We willen mi nimaal evenveel prijzengeld als in Scheveningen, waar ze 42.500 dol lar te besteden hebben." Of er dan voor de mannen of voor de vrouwen gekozen wordt, weet Van Buren nog altijd niet. Op de toernooikalender voor vrou wen is meer ruimte, maar dan wil hij wel zeker weten dat Kiki Ber- tens en nog een aantal Nederland se speelsters uit de top 200 ko men. Lukt het hem een geschikte week te vinden voor de mannen, dan wil hij ook echt de volledige Nederlandse top binnenhengelen. „We moeten even kijken of we bij de mannen of de vrouwen het meest aantrekkelijke deelnemers veld kunnen krijgen. Gaan we naar 42.500 dollar aan prijzengeld of meer, dan krijgen we in elk ge val diverse tophonderdspelers naar Middelburg." vrijdag 4 november 2016 Ei —Sander van Buren, V toernooidirecteur Tom Boere in actie voor FC Oss. De spits was in twaalf duels goed voor tien doelpunten, maar be zet met zijn ploeg de voorlaatste plaats in de Jupiler League, foto wim wobbes/orange pictures Dat de Driekleur Challenger Zeeland het derde tennistoer nooi van Nederland gaat wor den, is welhaast zeker. Maar in 2017 is dat, tot grote spijt van de organisatie, nog niet mogelijk. Er kan geen geschikte speel- week worden gevonden. Alle pij len zijn nu gericht op 2018. Roeland van Vliet Middelburg Het is niet veel Zeeuwse profs gegeven de dubbele cijfers te halen, zoals Tom Boere nu al heeft gedaan bij FC Oss. Benjamin Martha was in het seizoen 2006/2007 de laatste. Roy Hendriksen I IDibi r Benjamin MarthaJ Eerste divisie Eerste divisie Eerste divisie 94/95 Eindhoven 14 goals 98/99 Telstar 10 goals 06/07 RBC Roosendaal 14 goals 01/02, Veendam 10 goals 99/00 Telstar 14 goals 02/03 Helmond Sport 14 goals Istvan Bakx kwam in België in 2007/2008 bij Kortrijk tot 14 doelpunten, Peter van Vossen scoorde in 1990/1991 en 1991/1992 bij het Belgische Beveren respectievelijk 18 en 13 keer. Als de Challenger Zeeland voor een vrouwentoernooi kiest, moet een topper als Kiki Bertens wel aanwezig zijn. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48