B. O C1) 14 ZEELAND TOPSCORER JUPILER LEAGUE A Jordan Kersten valt af bij Oranje KWPN organiseert Interland Fokdag Groene Ster 2 aan sterke reeks bezig Do uit Terneuzen afkomstige aanvaller van FC Oss is met tien goals in twaalf duels topscorer van de Jupiler League. „Als ik blijf hangen in een gemiste kans, heb ik een probleem", zegt de 23-jarige Boere. Soms moet je in een wedstrijd iets minder werken en wat meer spits zijn VOORGANGERS VAN TOM BOERE Rugbyer Jordan Kersten heeft de laatste schifting bij het Nederlands team niet over leefd. De forward van Oemoemenoe maakt geen deel uit van de 23-koppige selectie die dit weekeinde in Oekraïne aan de EK-kwali- ficatie begint. In een eerder stadium was zijn ploegmaat Leroy Kersten al afgevallen. Hij staat al enige tijd buitenspel vanwege een knieblessure. Het Nederlands team speelt deze maand twee EK-kwalificatiewedstrijden. Morgen tegen Oekraine, over twee weken tegen Mol davië. In maart zijn de volgende duels. PAARDENSPORT Het Koninklijk Warmbloed Paard Neder land (KWPN) Fokdistrict Zeeuws-Vlaande- ren organiseert morgen de Interland Fok dag. Het decor voor de 33ste editie van deze internationale keuring is Stal Beatrixhoeve Bouthoorn in Axel. Jonge warmbloedpaar- den (merries, ruinen en hengsten) in zowel de discipline dressuur als springen worden beoordeeld op aanleg en exterieur. Ook zijn er zadelrubrieken voor zowel dressuur als springen. Daarnaast zijn er rubrieken voor veulens en jonge paarden tot en met drie jaar vrij springen. Ook in de zesde wedstrijd van dit seizoen bleef Groene Ster 2 aan de goede kant van de score. De Vlissingse topklasser versloeg in eigen huis Brabantia met 6-3 en profiteer de daarmee optimaal van het puntenverlies van concurrent CFM/Transito tegen Rij school Gestel (3-3). CFM heeft nu 17 punten uit zeven wedstrijden, Groene Ster 2 telt 16 punten uit zes duels. Het duel met Brabantia verliep lange tijd stroef voor Groene Ster 2, maar dat verander de nadat het eenmaal van 2-3 3-3 en 4-3 was geworden. Uiteindelijk werd het dus 6-3. Voor Groene Ster 2 waren Mohammed Jad- di, Marcelo Tuhuleruw (2x), Salim Ben Sal- lam en de bij de Vlissingse club teruggekeer de Salim Achoui (2x) de doelpuntenmakers. Handbal Verkiezing Jubileum e cijfers van Tom Boere pas sen eigenlijk niet bij de posi tie die hij mo menteel met zijn club bezet. De uit Terneuzen afkomstige cen trumspits scoorde in twaalf com petitieduels al tien keer, maar FC Oss staat in de Jupiler League op de voorlaatste plaats. „Op sommi ge momenten zijn we misschien iets te naïef', denkt de topscorer hardop. „Het mag allemaal wel wat mannelijker." Hij hinkt ook een beetje op twee gedachten. Aan de ene kant is het leuk hoor, de aandacht die hij nu krijgt als topscorer van de Jupiler League. Maar er echt van genieten, dat is moeilijk. Want FC Oss staat er belabberd voor, zeker nu aan het eind van het seizoen één club naar de Tweede Divisie degradeert. De opdracht voor de komende maanden is duidelijk: net zo productief blijven als in de eerste maanden van dit seizoen en zelf veel minder goals slikken. Boere (23): „Het is soms wel frustrerend. Dan spelen we een goede wedstrijd, staan op voor sprong, maar geven het in de slot fase nog uit handen. We hebben in twaalf wedstrijden nu al 36 goals tegen gekregen. Dat is een gemiddelde van drie per wed strijd. Dat is natuurlijk veel te veel. Soms is het pech, zoals vrij dag tegen NAC, toen het door een eigen doelpunt nog 3-4 werd. Maar daarvóór hadden we dus ook al drie goals moeten slikken. Wij moeten heel veel scoren om een veilige marge te hebben." De Zeeuwse spits is van ver ge komen, na moeilijke jaren bij AA Gent, Hoogstraten en FC Eindho ven. Tegen die laatste club scoorde hij onlangs drie keer, daarna was Boere ook trefzeker in De Kuip te gen Feyenoord. „Maar daar miste ik ook nog een enorme kans. Mis schien hadden we Feyenoord an ders wel uitgeschakeld." Die mis ser ging echter niet in zijn hoofd zitten. „Nee, ik denk dat ik die ont wikkeling de afgelopen jaren wel heb gemaakt. Kijk, ik ga de komen de jaren meer kansen missen dan doelpunten maken. Als ik blijf hangen in een gemiste kans, heb ik echt een probleem. Ik blijf me focussen op de volgende kans, die stappen heb ik de afgelopen jaren wel gemaakt." Groente en fruit Natuurlijk wierpen blessures hem in de afgelopen seizoenen vaak even terug. „Maar als ik fit was, haalde ik ook niet altijd mijn niveau", is Boere zelfkritisch. Nu is hij fit en vertrouwt hij op zijn lichaam. „Ik ga iedere week naar fysiotherapeut Joost Lafeber in Waspik. Met hem bespreek ik wat ik kan doen om fit te blijven en sterker te worden. Met Joost praat ik ook over voeding, daar let ik goed op. Ik ben niet zo gek van groente en fruit, ik vind het ge woon niet zo lekker. Maar mijn vriendin maakt vaak gerechten met veel groente erin. Dat heb ik nodig. Bij Oss train ik nu mis schien ook wat minder hard dan in voorgaande jaren. Zo kan ik me zelf topfit houden." Boere is ook wel meer als een echte spits gaan voetballen, als een nummer 9. Niet iedereen op het veld willen helpen, maar soms juist even energie sparen voor de beslissende momenten voor het doel. „Hard werken, knokken, daar ben ik nooit vies van geweest en dat ben ik nog steeds niet. Maar soms moet je iets minder werken en wat meer spits zijn." Hoe komt het nou dat de ballen er ineens zo makkelijk invliegen? „Daar heb ik niet echt een verkla ring voor", zegt Boere. „Het be- vrijdag 4 november 2016 RUGBY ZAALVOETBAL De door Road Running Axel georgani seerde Appelloop is morgen de vijfde in een serie van veertien wedstrijden die meetellen voor het Transport Jasperse Runnerscriterium. De loop gaat om 15.00 uur van start in de Sportlaan. Er kan geko zen worden uit 5950,9150 en 13800 me ter. De jeugdloop begint om 14.45 uur. In schrijven in de kantine van FC Axel. Sportdorp Oostkapelle houdt zaterdag de tweede editie van de Jan Minderhoud ATB toertocht. Inschrijven en starten kan tussen 9 en 10 uur in De Babbelaar, aan de Dorpsstraat 18. Deelname is mogelijk van af 10 jaar en kost 5 euro. Deelnemers kun nen in Oostkapelle kiezen uit een toer tocht over 30 of 48 kilometer. De handballers van SV Orion spelen zondag hun thuiswed strijden in het Omnium in Goes. De club uit Heinkens- zand moet uitwij ken, omdat thuis basis De Stenge bezet is. In de hoofdklasse C ontvangt de on geslagen promo vendus om 13.50 uur Hercules 3. Het voetbaltoer nooi Esad Os- manovski Memo rial Cup is in de categorie Sport winnaar gewor den van de B02 Award 2016. De verkiezing is van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaande- ren. 15 De Scheidsrech- tersvereniging Noord- en Zuid Beveland viert vanavond het 75-jarig jubileum. Om 19.30 uur houdt de vereni ging op camping Klein-Stelle in Wemeldinge een receptie. De aan vang is 19.30 uur. Dit seizoen speelt Boere meer als een echte nummer 9 Barry van der Hooft Oss —Tom Boere Dennis de Nooner Eredivisie 93/94 Sparta 12 goals 95/96 Sparta 16 goals 97/98 Sparta 13 goals Wim van Hanegem Eredivisie 67/68 Xerxes/DHC 26 goals, 68/69 Feyenoord 14 goals, 70/71 Feyenoord 12 goals, 72/73 Feye noord 10 goals, 73/74 Feyenoord 12 goals 74/75 Feyenoord 11 goals Jan Poortvliet Eredivisie 81/82 PSV10 goals

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47