Baggerwerk is miljoenenklus tt VETERANEN SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Mark van der Paal en Patrick Juffermans richten een vereniging voor oud-militairen op Schouwen-Duiveland op. VETERANEN ZIERIKZEEËNAREN BEGINNEN VERENIGING Vijf keer met het leger op missie Mark is militair sinds januari 1998. In de Bernhardkazerne in Amersfoort leidt hij onder officieren Verbindingen op. Hij ging op missie in Eritrea, Uruzgan, Kandahar en Kabul. Samen met Patrick was hij in 2002 in het voormalige Joego slavië. Bij wijziging van zijn functie kan deze sergeant eer ste klasse opnieuw uitgezon den worden. Ze gaan voor elkaar door het vuur. School vrienden en leger- maatjes Mark van der Paal en Patrick Juffer- mans richten samen de Schouwse vereniging van vete ranen op. Mark: „Ik heb even in Breda ge woond en daar wordt veel werk ge maakt van 4 en 5 mei. Ik vind dat hier niet zoveel gebeurt. Met Be vrijdingsdag in elk geval niets. Toen ik daar de gemeente op wees, verwezen ze me naar Mid delburg. Een jaar later heb ik bru taalweg de burgemeester gemaild. Die beloofde medewerking en ver ontschuldigde zich voor de eerde re afwijzing. Nu staat hij pal ach ter ons, net als de notaris die gra tis een stichtingsakte maakt, het Watersnoodmuseum waar we te recht kunnen en De Molenberg in Burgh-Haamstede waar we zater dag de oprichtingsvergadering hebben." Schouwen-Duiveland telt 220 veteranen, 35 daarvan hebben inte resse in een lokale vereniging. Pa trick: „En zaterdag verwachten we er daar 25 van." Die moeten bepa len of het een stichting of een ver eniging gaat worden. Verder heeft de organisatie, die idealiter onge veer 50 mensen gaat tellen, een be stuur nodig. Patrick en Mark wil len samen één bestuursfunctie op Er zijn nog clubs van oud-militairen maar die worden steeds kleiner zich nemen. Plannen zijn er zat, zegt Patrick: „Een veteranencafé om elkaar te ontmoeten. Een drankje en een praatje om de twee maanden is ei genlijk al genoeg. Maar het is na tuurlijk afhankelijk van wat de ver eniging wil." Verder wordt ge dacht aan het onderwijs: een vete raan voor de klas, een bustocht - Patrick is buschauffeur - naar het Nationaal Militair Museum en een openluchtmaaltijd, bereid in oude veldkeukens. Uiteraard is de Schouwse vetera- nenvereniging aanwezig bij cere monies als Dodenherdenking, Be vrijdingsdag en de Veteranenda- gen in Den Haag en Middelburg. Mark: „In Zeeland is het er alle maal wel, we misten een lokale vereniging. Er is hier nog een klein groepje oud-mariniers, waar we contact mee hebben en er zijn nog wat Stoottroepers. Maar die clubjes worden steeds kleiner." Patrick: „Het zou fijn zijn als we subsidie kunnen krijgen. De ge meente betaalt mee aan de Zeeuw se Veteranendag, terwijl daar maar twee Schouwen-Duivelan- ders naartoe gaan: Mark en ik." Niet alleen oorlogsveteranen, ook andere oud-militairen kun nen zich aanmelden voor de vere niging, via veteranen.schou- wenduiveland@gmail.com. SCHOUWEN-DUIVELAND Twee keer naar ex-Joegoslavië Patrick is buschauffeur bij Van Oeveren in Zierikzee. Hij zat daarvoor 8,5 jaar in het le ger. In die tijd werd hij twee keer uitgezonden naar het voormalige Joegoslavië, tel kens voor ongeveer een half jaar. De eerste keer als mon teur lichtkaliber wapens en de tweede keer als technisch specialist. Juffermans diende in de rang van korporaal eer ste klas. Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl AUTO DE NOBELPOORT ZIERIKZEE Zeer ruim aanbod gebruikte Peugeots! Kijk snel op: www.nobelpoort.peugeot.nl „Het gebeurde een beetje ad hoe", vertelt beleidsambtenaar Ri- nus van Zetten. „Als er klachten waren, gingen we baggeren. En er is nog nooit een schip in moei lijkheden gekomen, hoor. Maar vanaf volgend jaar baggeren we de havens volgens plan." Voor dat plan wordt de komen de vier jaar telkens vier ton uitge trokken, zo staat in de gemeente begroting. Het plan is inmiddels klaar en wordt naar burgemees ter en wethouders gestuurd. Vol gend jaar wordt begonnen met de uitvoering ervan. Van Zetten: „Langs een deel van de Nieuwe Haven in Zierikzee, vanaf café De Biet tot aan de Zuidhaven poort, is het ondiep. Bij extreem laagwater raakt de aanlegsteiger hier de bodem. En zo zijn er nog een paar plaatsen op het eiland." De verwachting is volgend jaar en in 2018 ongeveer vier ton te be steden. Voor 2019 en 2020 is veel meer geld nodig: respectievelijk ruim acht ton en 1,2 miljoen. Van Zetten: „We denken dat de hoe veelheid werk toeneemt, maar misschien valt het mee." De gemeenteraad behandelt de begroting volgende week dins dag en donderdag. vrijdag 4 november 2016 'Praatje en drankje al genoeg' Mark van der Paal, 37 jaar Mark van der Paal (links) en Patrick Juffermans delen een uniformjasje, foto dirk jan gjeltema Ton van den Nouweland Mark van der Paal, veteraan w' Patrick Juffermans, 38 jaar PEUGEOT Schouwen-Duiveland trekt 1,6 miljoen euro extra uit voor een inhaalslag in het baggeren van de havens. Ton van den Nouweland Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45