Trap als krabpaal z 6 ÜO UI Je kan een zakje door een kopje water slingeren en dat thee noemen. Je kan ook échte thee zetten. Een goede pot waarin de blaadjes lekker kunnen trekken is het halve werk. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: de trap opknappen. 1. Oosters lil UI 2. Geel 3. Bloemen 4. Bladeren DE KLUSVROUW Weet watje wilt Houd de schade beperkt vrijdag 4 november 2016 GO 29,70, Bredemeijer 59,95, Jansen+co 49,95, Pip Studio Tijd voor echte thee 70,99, House of Rym FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Ik sta altijd open voor klanten die willen meeklussen. Zo werd ik gevraagd voor een traprenovatie. De ergste en meteen ook leukste klus is een trap aanpakken die met oude vloer bedekking is bekleed. Soms is de lijm zo verdroogd dat je het tapijt er zo aftrekt. En soms niet. In elk geval blijf je met lijmresten zitten. Op de trap lag een stok oude vloerbedekking die de kat als krabpaal ge bruikte. Ik ben allergisch voor katten én stof. De klant had al veel gepro beerd: een stuk vloer los getrokken om te kijken hoe vast het nu eigenlijk zat (vast), de lijmresten la ten weken in cola en ko kend water (geen resul taat). Dan maar een klus- vrouw erbij. Omdat de offerte boven haar budget lag, wilde de klant dat ik alleen de eerste stap zou uitvoeren: de oude vloer bedekking verwijderen. De volgende stappen zou ze weer zelf proberen. Stoer! Met antiallergiepillen op, een mondkapje en hand schoenen aan, ging ik de trap te lijf. Gevaarlijk, want als een flap tapijt eindelijk meegeeft, kun je zomaar ruggelings van de trap vliegen. De vloerbedek king kwam los, de klant kon verder. Ik weet niet hoe het afliep, maar geen bericht is goed bericht. Een trap is vooral func tioneel, maar kan ook een heel mooi element in huis zijn als je er aandacht aan be steedt. De trap is vaak het eerste dat je ziet als je ergens binnenkomt. Reden genoeg voor een opknapbeurt. Kijk eens online voor inspiratie! Lijmresten verwijderen is een ongezond werkje. Als je ze schuurt, maak je de res ten heel fijn en kun je ze inademen. Chemische verwijdering met een superafbijtmiddel stelt je ook bloot aan stoffen die je liever niet te vaak inademt. Kies een mid del voor de professio nele markt, dat bevat vaak minder schadelijke stoffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37