5 Starterswoningen voor een heel zacht prijsje De saamhorigheid geeft me het gevoel dat ik leef in de jaren vijftig naar Hoek te verhuizen was voor hem vanzelfsprekend. „Ik wilde graag kleiner wonen, want wat heb je aan overbodige ruimte? Mijn toen malige vriendin zag dat alleen iets anders en dus besloot ik in mijn up pie naar Zeeuws-Vlaanderen te ver trekken. Vroeger logeerde ik daar we ieens bij mijn oom en tante en ik heb me er altijd thuis gevoeld. Door de saamhorigheid krijg ik het gevoel alsof ik in de jaren vijftig leef, terwijl ik me tegelijkertijd hartstikke vrij voel. In Breda vind ik de massa be klemmend werken." Concessies Na wat rondkijken viel Roeland voor het huisje in Hoek. „Andere panden waren te afgelegen. Bovendien had ik hier een aparte ruimte voor mijn ate lier." Toch was hij niet van alles aan het huisje gecharmeerd. „De gaska chel heb ik meteen weggedaan en er zitten nog lelijke plastic wanden in de keuken. Bovendien vind ik de aan gebouwde bijkeuken en de nieuwe vensters niet mooi. Het liefst wil ik alles weer authentiek maken, terug brengen naar de stijl van de jaren 20. Alleen ligt de kunstmarkt op dit mo ment op zijn gat. Daardoor liggen mijn verbouwplannen stil." Daarbij kwam er nog een onver wachte wending in zijn leven. Hij ontmoette zijn nieuwe liefde Ineke. „Zij woont 217 kilometer verderop. Tsja, wat doe je dan? We hebben af gesproken dat we het wel zullen zien." In ieder geval is hij bereid voor haar concessies te doen aan het origineel maken van de woning. „Zij kan echt niet leven met de simpele douche die er nu inzit, dus misschien dat er toch een uitbouw voor de badkamer moet komen." Kinderdroom Roeland was als klein kind al gefasci neerd door details in oude huisjes. Hij kijkt naar de kachel en staat op om er nog twee houtblokjes in te werpen. „Ik woon nu eigenlijk in een huis waar ik als kind van droomde." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 4 november 2016 :P2 Hoek Adres: Mauritsfort 34 Prijs: €86.000 kk Bouwjaar: 1901 Kenmerken: Half vrij staande polderwo- ningwoning met een perceeloppervlakte van 174 m2. In 1985 is de woning vernieuwd en uitgebreid. Drie slaapkamers, woon kamer met schuifpui, berging in de achter tuin. Zonnemaire Adres: Dijk van Bom- menede 24 Prijs: €79.900 kk Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Gereno veerde dijkwoning met zicht op de ach tergelegen molen en Schouwse polders. Eén slaapkamer. Ber ging die via de zijkant van het huis toegan kelijk is. Scherpenisse Adres: Lentestraat 2 Prijs: €75.000 kk Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Tussen woning met een per ceeloppervlakte van 140 m2. Twee ruime slaapkamers. Woon kamer met schouw en openslaande deu ren naar de tuin. M De verhuizing naar zijn kluize naarachtige huisje deed Roeland van der Kley goed. FOTO'S RONALD DEN DEKKER khderdroom Roeland van der Kley (56), beeldend kunstenaar Vlissingen Adres: Glacisstraat 144 Prijs: €122.500 kk Bouwjaar: 1901 Kenmerken: Star- terswoning aan de rand van het centrum en op loopafstand van de boulevard. Twee slaapkamers, achtertuin op het zui den en met vrijstaand houten tuinhuis. Ovezande Adres: Hoofdstraat 49 Prijs: €74.000 kk Bouwjaar: voor 1906 Kenmerken: Star- tershuis in het cen trum van Ovezande. De hal van dit pand werd vroeger als snoep- en sigaren winkel gebruikt. Deze ruimte is bovendien voorzien van authen tieke Zeeuwse te gels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36