Heldenrol Mühren blijft ditmaal uit bij tobbend AZ O. 28 Kasper Dolberg is weer belangrijk voor Ajax, dat Celta de Vigo nog bijna laat terugkomen (3-2). TEL AVIV AZ komt maar niet op gang in de Europa League. Na de o-o gisteravond in Is raël tegen Maccabi Tel Aviv is overwinteren met slechts twee punten uit vier wedstrij den een moeilijke opgave geworden. Bij AZ begon Robert Mühren, de laatste weken als invaller uiterst productief, weer op de bank. Trainer John van den Brom gaf in de spits de voorkeur aan Wout Weg- horst. AZ kwam tegen de nummer twee van de Israëlische competitie aanvankelijk amper over de middellijn en overleefde de eerste 45 minuten uiteindelijk met enig ge luk zonder averij op te lopen. Van den Brom bracht na tien minuten in de tweede helft, waarin de Alkmaarders via een verkeerde terugspeelbal van Weghorst bijna op achterstand kwamen, Mühren bin nen de lijnen. De Volendammer verving ver dediger Rens van Eijden. Die aanvallende wissel gaf AZ nieuw vertrouwen. Mühren was dicht bij het openingsdoelpunt. Zijn- vrije trap ging net naast. AZ probeerde daar na tevergeefs van al les om de winst te forceren. Daarmee eindigde het duel on beslist, waardoor overwinteren in de Europa League steeds moeilijker wordt voor AZ. Sa men met Dundalk en Maccabi Tel Aviv, die allebei vier pun ten hebben, moeten de Alkmaarders vechten om de twee de plek achter het oppermachtige Ze nit Sint-Petersburg. Aduriz Kort Rojer verdedigt titel niet Het is tennisser Jean-Julien Rojer niet ge lukt zich met zijn Roemeense dubbelpart- ner Horia Tecau te plaatsen voor de ATP World Tour Finals in Londen. Het duo pak te daar vorig jaar de titel. Rojer en Tecau ver loren gisteren in Parijs van de Amerikanen Jack Sock en Nicolas Monroe (2-6 6-310-7) en behoren niet tot de beste acht koppels. Handballers stunten niet De Nederlandse handballers zijn de EK- kwalificatie begonnen met een nederlaag. Olympisch kampioen Denemarken was in Kopenhagen zoals verwacht een maatje te groot voor de ploeg van bondscoach Joop Fiege: 29-20. In de eerste helft kon Oranje de schade nog beperken (15-12). Na rust na men de Denen definitief afstand. Neder land neemt het zondag in Den Bosch op te gen Hongarije, dat Letland versloeg (24-16). Rooney Cilic Tijdens zijn debuut te gen PAOK Saloniki deed Kasper Dolberg het al. Net als thuis te gen Standard Luik. En die stift in de Kuip tegen Feye- noord gaat het seizoensoverzicht straks ook zeker halen. En gister avond maakte Dolberg, net 19 jaar, wéér indruk. Met een schitterend doelpunt vlak voor rust stond hij aan de basis van de belangrijke ze ge van Ajax tegen Celta de Vigo (3-2). Aan zijn geweldige seizoens- start komt voorlopig maar geen einde. Zijn naam zal vaker vallen, óók over de Nederlandse grens. Dat ga je zeker krijgen na weer zo'n optreden op een Europese avond. De klasse waarmee Dol berg bijna continu wegdraaide, verraadt zijn kwaliteit. En dan nog extreem doelgericht ook. Trainer Peter Bosz geeft steeds aan dat hij op fysiek vlak rustig aan wil doen met de spits. Maar op wat bekerpotjes na, speelt Dol berg gewoon altijd. En dat is de lo gica ten top. Mét Dolberg is Ajax zoveel gevaarlijker dan zonder. En dus niet alleen in de Nederlandse eredivisie, maar ook tegen spelers van een Spaanse middenmoter. Het blijft een wonderlijk ver haal. Bij Ajax hadden ze begin dit seizoen niet eens zulke hoge ver wachtingen van Dolberg. Natuur lijk zagen ze wel zijn talent, maar het jaar in de A-jeugd werd ook ge kenmerkt door veel blessureleed. Als opvolger van de naar Napoli vertrokken Arek Milik werd Ber- trand Traoré gehuurd van Chel sea. Maar er is momenteel maar één speler de echte nummer ne- EUROPA LEAGUE vrijdag 4 november 2016 Robert Mühren wist in Israël niet te scoren, foto pro shots AS Roma wil international Kevin Stroot- man graag behouden. Volgens trainer Lucia no Spalletti overweegt de Italiaanse club nu al zijn tot medio 2018 lopende contract open te breken en te verlengen. International Maarten Stekelenburg is weer fit genoeg om morgen het doel van Ever- ton te verdedigen in de uitwedstrijd tegen Chelsea. Door een voetblessure ontbrak hij af gelopen weekeinde tegen West Ham United. Judoka Kim Polling komt volgend jaar april niet in actie op de EK. De drievoudig Euro pees kampioene in de klasse tot 70 kilogram kampt met een slepende elleboogblessure. 5 Aritz Aduriz van Athletic Club is de eerste speler die vijf goals maakte in één wedstrijd inde Europa League. Tegen Racing Genk (5-3 winst) benutte de Span jaard drie straf schoppen, even eens een record. Wayne Rooney maakte gister avond tegen Fe- nerbahge (2-1 nederlaag) zijn 38ste Europese goal voor Man chester United. De Engelse spits evenaart daar mee recordhou der Ruud van Nistelrooy. Marin Cilic (foto) heeft zich als ze vende tennisser geplaatst voor de ATP World Tour Finals. Dat dankt de Kroaat aan een zege op David Goffin bij de Masters in Pa rijs. Hij stuit in de kwartfinales op Novak Djokovic. ■c o Ajax nu al door Daniël Dwarswaard Amsterdam CELTA DE VIGO Groep A. Zorja Loehansk - Feyenoord 1-1 (1-1). 15. Jorgensen 0-1, 44. Forster 1-1. Scheids rechter: Kehlet (Den). Toeschouwers: 18.000. Rode kaart: 43. Botteghin (Feyenoord/2x geel). Gele kaart: Petriak (Zorja Loehansk), Vejinovic, Basacikoglu, Tapia (Feyenoord). Bijzonderheid: 44. Fors ter (Zorja Loehansk) mist strafschop. Feyenoord: Jones; Karsdorp, Botteghin, Van der Heijden, Kongolo; Vejinovic, Kuyt (70. Basacikoglu), Tapia; Toornstra (81. Nieuwkoop), Jorgensen (46. Nelom), Elia. Fenerbahce - Manchester United 2-1 (1-0). 2. Sow 1-0, 59. Lens 2-0, 89. Rooney 2-1. 2. Feyenoord 4-7 (3-2) 3. Manchester United 4-6 (6-4) 4. Zorja Loegansk 4-2 (2-4) Programma. Donderdag 24 november: Manchester United - Feyenoord, Fenerba- hge - Zorja Loegansk. Groep B. FC Astana - Olympiakos 1-1 Apoel Nicosia - BSC Young Boys 1-0 1. Apoel Nicosia 2. Olympiakos 3. BSC Young Boys 4. FC Astana 4-9 (5-4) 4-7 (6-3) 4-4 (3-3) 4-2 (3-7) 1. Fenerbahge 4-7 (5-6) Groep C. Anderlecht - 1.FSV Mainz Qabala FK - AS Saint-Etienne 1-2 1. AS Saint-Etienne 4-8 (5-3) 2. Anderlecht 4-8 (11-4) 3.1.FSV Mainz 4-5 (6-10) 4. Qabala FK 4-0 (4-9) Groep D. Maccabi Tel Aviv - AZ O-O. Scheidsrech ter: Massa (Ita). Gele kaart: Tibi, Dasa, Kjar- tansson (Maccabi Tel Aviv), Luckassen (AZ). AZ: Rochet; Johansson, Van Eijden (55. Mühren), Vlaar Haps; Luckassen, Wuytens, Rienstra; Bel Hassani (61. Dos Santos), Weghorst, Garcia. FC Zenit - Dundalk 2-1 (1-0). 42. Giuliano 1-0, 52. Horgan 1-1,78. Giuliano 2-1. 6-1 De spelers van Ajax vieren de overwinning op Celta de Vigo, waardoor de ploeg zich al verzekerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25