Patricia Paay in huwelijksbootje met jonge vlam Oleg Popov hielp Toon Hermans van depressie af IOW CULTUUR 23 Vandaag verschijnt This house is not for sale', het langverwachte nieuwe album van de Amerikaanse band Bon Jovi. Een gesprek met de zanger over ouder worden, geloof, hoop, liefde en politiek. Lee Towers na zijn rap bij Ali B.: 'Kleinkinderen noemen me baas' m en nonnen vertelden. Maar als veel van mijn generatiegenoten heb ik af stand genomen van de kerk. „Natuurlijk heeft dat met de schan dalen van de afgelopen jaren te ma ken. Ik heb geen misbruik aan den lij ve ondervonden, maar hoe de kerk het vertrouwen in mensen heeft be schaamd... Het toedekken, het ontlo pen van verantwoordelijkheid. Het ge loof zit nu in mezelf; mijn spirituali teit beleef ik innerlijk. Ik betreed geen kerkgebouw meer." De band met zijn gezin ('zonder Dorothea was ik mijn inzinking niet te boven gekomen') typeert hij als hechter dan ooit. „Ik poog een goede echtgenoot en vader te zijn. Dat laat ste valt niet mee. Mijn oudste kinde ren zeiden altijd als ik op tournee ging: 'Succes pap. Tot over zes maan den'. De andere twee hebben er meer moeite mee. Waarom ga je alweer? Hoe lang blijf je weg? Moeilijk hoor." Behalve rockmuzikant is Jon Bon Jo vi ook politiek geëngageerd - hij steunt de Democratische Partij - en staat hij bekend om zijn royale dona ties aan maatschappelijke organisaties. Hoe denkt hij aan de vooravond van de presidentsverkiezingen over de tweestrijd tussen Hillary Clinton en Donald Trump? „Het is makkelijk om nu Donald Trump af te branden, dat doe ik dus niet. Ik stem op Hillary Clinton omdat ze het meest ervaren is. First Lady, se nator en minister van Buitenlandse Za ken waarbij ze alle rotzooi van George Bush moest opruimen. Dat deed ze uitstekend. „Maar ik ben niet zo'n verstokte De mocraat dat ik niet luister. Trump trekt teleurgestelde kiezers. Oudere, witte mannen met een beperkte of geen opleiding. Die realiseren zich op zekere leeftijd: 'The dream didn't work for me. Ik heb geen pensioenplan, geen eigen huis, kan de rekeningen niet betalen en heb een slecht betaal de baan. Als ik er al een heb'. „Ik behoor tot de generatie die een „Je kiest niet van wie je houdt, maar ik hoop dat degene die jou dit keer heeft gekozen je gelukkig maakt", schreef Patricia's dochter Christina Curry bij een foto van de twee handen van het bruids paar. Op een tweede kiekje is Christina zelf ook te zien. Daarop tekent ze de trouwpapieren als ge tuige. La Paay maakte vorige maand bekend dat ze voor de derde keer in het huwelijksbootje zou stap pen. Het stel kent elkaar al dertien jaar, maar heeft pas sinds kort een relatie. Zijn familie was betrokken bij de verkoop van het huis dat ook te zien was in de reallifesoap The Adam's Family, het huis waar Patricia woonde met Adam Curry en hun dochter. „Toen dacht ik al: haar wil ik hebben", zo zei Rob bert. Ze hebben in de jaren daarna wel eens een date met elkaar ge had, maar dat mondde niet uit in een relatie. Toen Robbert een paar maanden geleden in de bladen las dat Patricia weer vrijgezel was, zocht hij haar op. „Ik deed de deur open en dacht dat ik door mijn be nen zakte. Ik wist niet dat dat be stond", vertelde de verliefde Patri cia. Ze gingen vrijwel direct sa menwonen en binnen de kortste keren volgde er een huwelijksaan zoek in St. Tropez. Het is het derde huwelijk voor de voormalig zangeres en presen tatrice. Van 1988 tot 2009 was ze getrouwd met Adam Curry. Het huwelijk met modekoning Joey Fresco duurde tien jaar, van 1978 tot 1988. MUZIEK AMSTERDAM Impresario Henk van der Meijden is ontroerd over het overlijden gisteren van Oleg Popov (foto) op 86-jari- ge leeftijd. „Hij behoorde zonder meer tot de groots ten van zijn vak." Van der Meijden haalde de Russi sche legende in de jaren 70 naar Nederland voor optre dens met het Russisch Staatscir cus in Ahoy en Carré. Hij om schrijft hem als 'een dichter zon der woorden'. Eén optreden van Popov staat Van der Meijden nog helder voor ogen: „Ik ging er met Toon Hermans naar toe. Hij had last van een depressie. Po pov nodigde Toon uit in de piste. Er ontstond meteen een band. Daarna was Toon snel van zijn depres sie verlost." Clowns als Popov zijn vol gens Van der Meijden zeldzaam. „Hij had geen woorden nodig. Hij oefende jaren op een bepaalde blik voordat hij tevreden was." stralende toekomst kende met veel be tere vooruitzichten dan onze ouders. Zoals Gordon Gekko ons in de jaren 80 in de film Wall Street leerde: Greed is good. Je mag hebzuchtig zijn. Big, better, best. Zo veel mensen werden rijk, maar er was een complete groep die de boot miste. Clinton moet zich óók op die Amerikanen richten." De Clintons Hij heeft het ongetwijfeld tegen de presidentskandidate zelf gezegd, want de Clintons en de Bon Jovi's ko men bij elkaar over de vloer. Een vriendschap die dateert uit de tijd dat Bill Clinton president was. Jon Bon Jovi en vele andere rockartiesten steunden zijn kandidatuur. Nog onlangs prezen de Clin tons zijn inzet voor de Ameri kaanse gemeenschap, in het bijzonder de mensen aan de onderkant van de samenle ving. Jon Bon Jovi heeft gro te liefdadigheidsprojecten in de VS op touw gezet (zo liet hij 500 woningen bouwen in achterstands buurten) en nam hij naar idee van zijn vrouw het initiatief voor JBJ Soul Kitchen, dat inmiddels tien jaar bestaat. „Het idee is even eenvoudig als doel treffend. Je betaalt voor maaltijden een eigen, vrijwillige bij drage, of helpt in het restaurant als je geen geld hebt. Het is een project dat ook het onderling be grip en saamhorigheid bevor dert. Ik verkoop er geen extra cd of concertkaartje door. Het geeft Dorothea en mij een ge voel van trots dat we iets kunnen doen voor de samen leving." vrijdag 4 november 2016 'Ik heb de demonen achter me gelaten' Patricia Paay (67) heeft gisteren haar jawoord gegeven aan haar nieuwe liefde, de miljonairszoon Robbert Hinfelaar (32). T Paay en Hinfelaar tijdens de plechtigheid. Lee Towers (70) is diep geraakt door de stroom positieve reacties op zijn optre den in de NPO 3- show Ali B. Op Volle Toeren. „Het is hart verwarmend. Mijn kleinkinderen en hun vriendjes noemen me een held en een baas." In het pro gramma koppelde Ali B. Lee Towers aan het rapduo Stepherd en Skinto. Lee waag de zich aan hun track Brak Obama. En zo hoorden en za gen 386.000 kijkers overgrootvader Leen Huizer, zoals de zan ger echt heet, zinnen zingen als 'thunder- dome in zijn hoofd' en 'wasmachine in zijn maag'. Lee houdt het bij een eenmalig hiphop-op- treden. „Ik dacht eerst: waar begin ik aan? Ik ben toch een man van de mooie ballads. Het werk van die gasten staat zo ver van mij van daan. Maar ook als je mijlenver uit elkaar staat, kan er een klik ontstaan. Als je maar positief met elkaar omgaat." A Jon Bon Jovi. FOTO'S HOLLANDSE HOOGTE (BO VEN), GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22