22 LUISTERT RADIO Winnaar Vincent ECl-prijs live op tv INTERVIEW JON BON JOVI MAX wil 100 worden Quote van de dag Hij zou op een Delfts blauw tegeltje moeten Ik doe nu aan yoga en concentreer me op mijn stem. Die hoge noten, daar heb ik steeds meer moeite mee Het is alweer een week geleden, maar de radio-aap van Giel Beelen echoot nog steeds na. Wat een klein stukje radio vermag, zeg! Ik dacht dat er niemand meer naar Giels programma luistert, maar dat valt blijkbaar toch alles mee. Even nog ter opfris sing: Zwarte Pietvoorstander Johan Derksen zei op televisie dat Zwarte Piettegenstander Syl- vana Simons zo trots was als een aapje omdat RTL had besloten de zwarte piet te vervangen door de schoorsteenpiet. Beelen liet de dag daarop in zijn ochtend show apengeluiden horen en zei: „Rustig Sylva- na." Beelen en Sylvana zitten samen in een filmpje waarin ze zeggen: „Ik zet een streep door discriminatie." De regisseur van dat filmpje, Krijn van Noordwijk, stuurde vervolgens een open brief aan minister Plasterk van Binnenlandse Zaken met het verzoek Beelen te schrappen uit het filmpje. Van Noordwijk had zelf alvast een nieuwe versie gemaakt met een balk over Bee- lens ogen. Maar, wat deed Van Noordwijk in die open brief: hij noemde Derksen een 'beken de stoflul'. Daarop regende het op sociale media woe dende reacties van bekende, maar toch vooral onbekende stoflullen. Intussen had Beelen zijn excuses gemaakt. Hij betreurde de apenopmer- king, hij had hem, zei hij, in een split second gemaakt. Dat was natuurlijk niet waar, hij had het apengeluid expres voor dat doel klaargezet, want waarom laat je anders een aap horen in je show. Hij zei het dus wel degelijk met voorbe dachten rade, gewoon om een beetje te fokken. 'Smakeloos' vindt Beelen zijn opmerking nu op eens. Daarmee typeert hij zichzelf uitstekend. Beelen is een smakeloze witte kip zonder kop. Het zinkende schip NPO 3FM intussen was zich een hoedje geschrokken van alle commo tie. Het eiste in De Wereld Dreint Door dat Bee len zelf een petitie moet opzetten tegen racis me. Gelukkig zet datzelfde 3FM op 11 novem ber een streep door de Ochtendshow van Bee len. Maar hem dwingen tot het opzetten van een petitie, hoe ongeloofwaardig is dat? Beelen niet schrappen uit het antidiscriminatie filmpje, omdat hij, als hij dat wel doet, smakelo ze witte kippen zonder kop discrimineert. En zo liet Nederland dagbestedingsland zich weer van haar donkerste, pardon, getintste kant zien. In de jaren 80 en 90 behoor de hij ongetwijfeld tot de begeerlijkste popsterren op aarde. De muren van menig meisjeskamer waren be hangen met posters van Jon Bon Jovi, het trans-Atlan tische 'stuk' met zijn weelderige haardos, lichtblauwe ogen en sen suele, licht-stoute glimlach van de hunk-hard-to-get. Voor de 54-jarige die hij nu is, ziet Jon Bon Jovi er patent geconserveerd uit. Het haar is weliswaar grijs ('Ver ven? Peins er niet over!') maar vol, de lach nog altijd parelend en hij is ver stoken gebleven van een buikje, het droeve lot van bijna iedere post-veerti ger. „Ik heb jaren achtereen zes dagen per week elke dag zo'n 7 kilometer ge lopen. Lekker zweten, heerlijk alleen met mijn gedachten. De endorfine die vrijkomt. Ik zei altijd: joggen verlost me van de zonden van de vorige nacht. „Ik doe nu yoga en fitness, maar con centreer me bovenal op mijn stem. Ik zou tegen iedere beginnende popmu zikant willen zeggen: schrijf je songs zodanig dat je ze ook op latere leeftijd kunt zingen. Die hoge noten, ik heb er steeds vaker moeite mee." Lachend: „Gelukkig heb je als oude rocker een mooie ont snappingsmogelijkheid: houd de microfoon omhoog en laat het publiek meebrullen." Jon Bon Jovi (eigenlijke naam: John Bongiovi) is neergestreken in Londen om het nieuwe album van Bon Jovi, This house is not for sa le getiteld, promotioneel te onder steunen. Een prachtige plaat waarop de band terugkeert naar de wortels van de poprock van hitsuccessen als You give love a bad name, Livin' on a prayer en It's my life. De groep ver kocht wereldwijd meer dan 130 mil joen albums en geldt als een van de meest enerverende podiumacts. De plaat, vertelt Jon Bon Jovi in de Humphrey Bogart suite van het poep- chique Savoy Hotel, is de weerslag van drie 'verschrikkelijk moeilijke ja ren' en, belangrijker, de loutering er na. „Onze gitarist Richie Sambora ver trok van de ene op de andere dag. Een groot verlies, maar ik heb altijd ge zegd: als je in een rockband speelt, ben je niet veroordeeld tot levenslang. Richie wilde meer tijd met zijn gezin doorbrengen. Echt, dat is het. Geen slaande deuren, geen vuistgevechten, geen financiële perikelen." Donkere periode Bovendien kwam het tot chagrijn van Jon Bon Jovi tot een scheiding tussen de groep en platenmaatschappij Mer cury na liefst 32 jaar, een van de oudste muziekhuwelijken in de pop historie. Daarbij zag de fanatieke lief hebber van American Football zijn bod op het team van de Buffalo Bills (het zou zijn tweede club worden, na Philadelphia Soul) niet gehonoreerd worden. De ingrijpende veranderin gen lieten hun sporen na bij de zan ger. Hij werd naar eigen zeggen in die 'donkere periode' enorm gesteund door zijn vrouw en karate- I instructrice Dorothea (even- W eens 54), met wie hij vier kin- deren heeft: Stephanie (23), Jesse (21), Jacob (14) en Ro meo (12). Jon Bon Jovi en Dorothea Hurley trouwden 27 jaar geleden in het ge heim in Las Vegas. Zó hals overkop dat ze de echtver binding niet met ringen konden bezegelen. „Ik voel me nu beter dan ooit. Veel van de tek sten op This house is not for sale zijn autobiografisch. Ik leef in het heden, laat me niet meer opjagen door de de monen uit het verleden." Zijn geloof- Jon Bon Jovi is katho liek opgevoed - schonk hem evenmin houvast. „Ik groeide religieus op, was misdienaar. Je geloofde wat priesters vrijdag 4 november 2016 De winnaar van de ECI Litera tuurprijs 2016 wordt op 10 no vember in Nieuwsuur be kend. Dat ge beurt tijdens een rechtstreek se uitzending vanuit Theater aan het Spui in Den Haag. In het program ma Hoe word ik 100 gaan zes deelnemers de strijd aan tegen hun diabetes, overgewicht of stress. MAX, de omroep van Jan Slagter (foto), toont hoe ze on der begeleiding van een medisch team in vijf maan den proberen ge zonder te gaan leven. Minister Plasterk, van het eveneens zinken de schip PvdA, hield het hoofd koel. Hij wil Reageren: vincent@persgroep.nl —Lucille Werner kan la chen om de grap die Gordon en Gerard Joling over haar maak ten: 'Het leven is als Lucille Werner, het kan raar lopen' Arno Gelder 44 Bon Jovi (foto 1987) deed meis jesharten sneller kloppen, foto hol LANDSE HOOGTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21