Radio maakt Trump groot 7 13 Veel mensen luisteren naar talkradio om hun bloeddruk te verhogen en lekker boos te worden CAMPAGNE yS van Amerika. „Veel mensen luiste ren naar talkradio om hun bloed druk te verhogen en lekker boos te worden." Hij schudt meewarrig zijn hoofd. Zoveel wij-tegen-zij, hij is het hart stikke beu. Na 9/11 kwam iedereen toch samen, zodat Amerika sterker zou terugkomen? Waar zijn de fat soenlijke debatten gebleven, de fei ten, en de gematigde kiezers, zoals hij? Zook is een Republikein, maar vond Bill Clinton een van de beste presidenten die Amerika gekend heeft. De economie draaide onder hem als een tierelier. Het is maar goed dat niemand heeft geprobeerd een weddenschap met hem aan te gaan over de voor spelling dat de VS zou eindigen met Hillary Clinton en Donald Trump als presidentskandidaten. „Ik had zo twee keer honderd dollar verloren. Is dit het beste wat we hebben, uit ruim 300 miljoen Amerikanen? Ik vind het beschamend." Hillary Clinton is hem te liberaal en geniepig, Trump is een blaaskaak zonder ook maar een greintje tact. Zook stemt wel op hem, maar alleen vanwege running mate Mike Pence. Zook kent hem - Pence is de gouver neur van Indiana - en vertrouwt de potentiële Republikeinse vicepresi- dent. Goed mens, goede christen. Een zeldzaamheid in de politiek, denkt Zook. Hij mag dan geen fan zijn van collega's als Limbaugh en Hannity en altijd uitgaan van de stel ling dat de waarheid ergens in het midden tussen Fox News en CNN ligt, twijfel hebben ze ook bij hem gezaaid. De meeste politici zijn in zijn ogen niet te vertrouwen. „Dit land is er al sinds de oprichting in 1776 goed in de feiten te verbergen, dus ik garandeer je dat er nu ook iets is wat we niet weten." Dat Hillary Clinton eigenlijk in ui terst slechte gezondheid is bijvoor beeld - een theorie van de rechtse media, tot grote hoogten opgestookt door de longontsteking die maakte dat ze bijna flauwviel. Er doken zelfs verhalen op waarin werd verklaard dat ze niet langer dan zes maanden te leven had. „Ik heb gehoord over een hersentumor, over epilepsie", somt Zook vertwijfeld op. Hij weet niet meer wat waar is. Dat de zelfmoord van Witte Huis-medewerker Vince Foster in 1993 in werkelijkheid een moordplan uit de hoek van de Clintons was, een andere lievelingscomplot van rechts? Zook gelooft daar niet zomaar in. Maar is ook niet helemaal overtuigd van het tegendeel. „Ik weet het niet, het kan." vrijdag 4 november 2016 MORGEN Monique Armstrong (33), over huidskleur en de politie Rechtse radiozenders en nieuws sites zijn naast het grote Fox News een factor van betekenis in de Amerikaanse politiek. Links heeft zijn blogs en tv (MSNBC), maar amper radio. Hannity en Limbaugh bereiken elk wekelijks zo'n dertien miljoen luiste raars. De campagne van Donald Trump is sterk verweven met con servatieve media. Trumps campagneleider was tot voor kort de baas van Breitbart, een ultrarechtse, tendentieuze nieuwssite. 'Vraag maar aan Sean Hannity', zei Trump om hard te ma ken dat hij tegen de Irak-oorlog was, ondanks archieven die het te gendeel bewijzen. En hij citeert zelfs uit de berichtgeving van Info- wars.org, de website van complot koning Alex Jones, groot gewor den met zijn theorie dat 9/11 een project van de regering-Bush was. Gevestigde media als de Washing ton Post, New York Times en CNN zijn niet te vertrouwen, geeft Trump zijn aanhangers continu mee. Het werkt: feiten die ze bloot leggen, geloven zij niet of schuiven ze terzijde als propaganda. Enke len keerden zich op Trumps rallies zelfs tegen journalisten, CNN en NBC sturen inmiddels beveiliging mee. Doug Zook, lokale radiopresentator bij WHBU. FOTO CHANTAL HEIJNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13