u 8 of 9 dagen Middellandse Zee w%| of bol ons 088 70 70 600 (stlD 11 Advocaat Knoops wil rechter Van Rens weg hebben Mijn visie dat Van Rens vooringenomen is, wordt bevestigd door social media Even lijkt het er in de rechtbank van Schiphol nog sereen aan toe te gaan. Op de publieke tribune zitten maar drie Wilders-aanhan- gers, getuige Paul Cliteur doet 's ochtends rustig zijn verhaal, en Göran Sluiter, een van de advoca ten van de Marokkaanse gemeen schap, begint 's middags met zach te stem aan zijn betoog. Zo zacht dat een van beveiligers, uitgerust met kogelvest, onderuitzakt. Maar Sluiter is nog niet op drie kwart van zijn betoog over de 'die pe' impact van Wilders' uitspraak 'minder Marokkanen', als Wil ders' advocaat Geert-Jan Knoops om half vier opeens van de gang terugkeert en inbreekt. Hij veront schuldigt zich met geheven han den maar: het kan 'niet wachten'. Knoops wil Elianne van Rens, een van de drie rechters, onmiddellijk weg hebben. Hij dient een offici eel 'wrakingsverzoek' in. Het is een paar seconden stil. De leden van het OM kijken el kaar aan: huh? Een journalist komt binnenstormen: 'heb ik wat gemist?' En Van Rens doet haar ui terste best een vlak gezicht te trek ken. Het is niet de eerste keer dat ze eruit wordt gepikt. Wilders vindt Van Rens al vanaf het begin niks: ze zou zich in het tv-pro- gramma Kijken in de ziel tegen PW- standpunten hebben ge keerd. De advocaat legt de reden voor 'wraking' na een korte pauze uit. Van Rens heeft de Wildersge- tuige Cliteur volgens Knoops niet neutraal bejegend. In het gesprek met Cliteur heeft de rechter juridi sche uitspraken over het begrip 'onverdraagzaamheid' niet juist 'geïnterpreteerd', en er ook een 'vooringenomen' standpunt over ingenomen. En dat is nadelig voor Wilders. Want het is een van dé kwesties in dit proces: leidt Wil ders' uitspraak 'minder Marokka nen' tot onverdraagzaamheid? Uren voor Knoops' verzoek is het op social media al losgegaan; hoe subjectief die ene rechter met die donkere krullen die Cliteur wel niet behandelt. En ook Wil ders zelf laat om half drie via Twit ter van zich horen. Hij schrijft: 'Wat een vreselijke vooringeno menheid van deze rechter die haar PW haat nauwelijks kan ver hullen bij de ondervraging van Professor Cliteur.' Of Wilders zijn raadsman daar na gepusht heeft: wraken? Nee, zo ging het volgens Knoops niet. Hij vertelt na afloop: „Er is wel over leg geweest, zoals er bij wraking altijd overleg is tussen cliënt en advocaat." Zijn collega/vrouw springt bij: „We kunnen zoiets 's ochtends toch niet zomaar be sluiten." En, nee, eerder dit jaar ging Knoops nog niet mee met Wilders' kritiek op Van Rens, maar nu wel. „En mijn visie dat Van Rens vooringenomen is, wordt bevestigd door social me dia." Volgens persofficier Alexandra Oswald is Knoops' verzoek, waar een 'wrakingskamer' van drie nieuwe rechters morgen over oor deelt, 'kansloos'. „Deze rechter is helemaal niet vooringenomen. Het is gedoe over woorden." Cliteur, de deskundige waar het allemaal om ging, laat via mail we ten er geen punt van te maken. 'Mag ik mij beperken tot het getui gen over de dingen waarvan ik ver stand heb?' Wie écht baalt: Göran Sluiter, advocaat van de Marokkaanse ge meenschap. Zat hij net in een emotioneel betoog over hoe zijn cliënten zich na de uitspraak van Wilders 'depressief en 'minder waardig' voelden, weet Wilders wéér de aandacht op te eisen. Een mens zou bijna aan opzet denken. „De verdediging wil gewoon geen aandacht voor de slachtoffers." Per topschip Costa Diadema nu v.a. Nieuwste schip van Costa Cruises Incl. vliegreis vanaf Eindhoven of Amsterdam en 8-daagse cruise o.b.v. volpension Tijdelijk €100 extra korting \%k fci (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen «nl vrijdag 4 november 2016 Een boze tweet van Wilders... en het proces ligt plots stil Ook nu hij zich er niet meer laat zien, trekt Wilders in de zaak over 'minder Marokkanen' aan de touwtjes. Eén boze tweet van de PVV'er over de 'vooringeno men' rechter Van Rens en het proces ligt stil. De rechter wordt gewraakt. Eefje Oomen Schiphol Rechter Elianne van Rens FOTO ANP -Geert-Jan Knoops Cruisekraker 399 Boek nu en profiteer van een tijdelijke extra korting van €100 per boeking bovenop de al absurd lage prijzen! Stip Reizen biedt ook komende winter weer 8- en 9-daagse cruises met de Costa Diadema. vlaggenschip en tevens nieuwste schip van Costa Cruises. De 4 Costa Diadema staat garant voor een fantastische cruise. Aan boord o.a. 15 bars, 7 restaurants 3 zwembaden, theater, 4D-cinema, wellness en panoramadek van ca. 500m. Bij vertrek vanaf Amsterdam kunt u voorafgaand aan de cruise 1 hotelnacht in een 4-sterren hotel in Barcelona bijboeken. De reis brengt u o.a. naar Mallorca, Rome en Florence/Pisa en Marseille. De reizen worden aangeboden vanaf slechts 399, inclusief vliegreis en cruise natuurlijk... ,U heeft de keuze uit vertrek vanuit Eindhoven óf Amsterdam Savona Marseille Spezia Rome Barcelona reisduur november december 8 dagen v.a. 475 v.a. 499 v.a. 399 v.a. 449 v.a. 499 9 dagen Mallorca Prijzen zijn gebaseerd op 2-persoons binnenhut. In de prijzen is de korting van €100 per boeking reeds verwerkt. v.a. 489 v.a. 479 v.a. 579 lanuari februari maart zie stipreizen.nl/diadema Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen J voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11