MJDDLETOWN KIEST 'Bill Clinton heeft een zoon bij een prostituee' 8 NI Heidi Hale (45) maakte van haar webshopje een succesvol sieradenbedrijf in Muncie. „Mensen zien de positieve ontwikkelingen niet in een plaats waar ze slechte herinneringen aan hebben." Trump zegt dat hij slim is, omdat hij geen belasting heeft betaald. Nou, schrijf een boek, dude! De Republikeinse complotden ker en filmmaker Joel Gilbert lanceert vlak voor de verkiezin gen een nieuwe verfilmde theo rie om 'de Democratische vij and' te beschadigen: Bill Clin ton heeft een 30-jarige zoon die is verwekt bij een zwarte prosti tuee. Gilbert presenteerde Dan- ney Williams (30) op de Natio nal Press Club. „Zoals je kan zien ben ik de zwarte zoon van voormalig president Bill Clin ton en de stiefzoon van Hillary Clinton", aldus Williams. De presentatie maakte echter wei nig indruk omdat de man veel korter is dan Clinton, een ande re bouw heeft en afwijkende ge laatstrekken. Williams deed een oproep aan Monica Lewins ky, die in de jaren 90 als sta giaire van het Witte Huis Clin tons presidentschap in gevaar bracht toen ze met hem 'sek sueel getinte contacten' had. „Ik hoop dat zij de blauwe jurk wil afstaan die zij toen droeg opdat er dna-onderzoek kan worden gedaan. Daarmee kan ik bewij zen dat Bill Clinton mijn vader is", aldus Williams. Gilbert bracht in 2012 een film uit waar in hij beweerde dat Barack Oba- ma plastische chirurgie had on dergaan om te verbergen dat vakbondsactivist Frank Mars hall Davis zijn echte vader was. LEEF JE UIT! 0! - Trump baalt van steunbetuiging Ku Klux Klan-krant Kijk uit voor de 'Hillaryclintonnus assassinus', die Hillary Clinton tot op het bot haat Ergens tussen die papie ren en wat stukjes zil ver moet de Britse Vogue liggen. Heidi Hale (45) grabbelt in de berg op haar bu reau en vist een glos sy uit de stapel. Kijk, daar, net na een ontwerp van Karl Lagerfeld: een van haar ringen. Echt onder de in druk is ze niet eens meer. De eerste keer dat ze in een internationaal fas- hionmagazine stond schreeuwde ze het nog uit. Een Heidi J. Hale om de nek van Desperate Housewives-ster Eva Longoria! Tot een jaar of anderhalf geleden was Heidi Hale een thuisblijfmoeder met een webshopje - nu gaat er bijna 2 miljoen dollar per jaar om in haar sieradenbedrijf dat de stylisten van Vogue in Londen kan bekoren. En dat allemaal vanuit downtown Muncie, Indiana, waar de dichtstbij zijnde designerstore zeker 100 kilo meter verderop ligt. In Main Street Muncie springt vooral het mortua rium in het oog, met even verderop een stoffige kringloopwinkel en een afzichtelijk leegstaand bankgebouw van verduisterd glas. Hale: „Als je het aan al die mensen vraagt die hun baan in een van de fa brieken zijn verloren, zeggen ze dat Muncie vreselijk is. Ik zie het steeds weer op sociale media, van mensen die hier vertrokken zijn nadat ze werkloos werden. Muncie? Ugh." Pessimisme, rancune over het verlies van wat ooit was, zonder oog voor wat kan worden - het hele land heeft er last van, in haar ogen. „Men sen zijn verbitterd, gekwetst, en zien de positieve ontwikkelingen niet in een plaats waar ze zoveel slechte her inneringen aan hebben." Muncie, ooit hoofdstad van de auto-onderde len, is zichzelf bijvoorbeeld opnieuw aan het uitvinden als centrum van kunst en technologie. Een kunst markt doet de hoofdstraat vollopen met bezoekers, de lokale universiteit is een stuwende kracht voor innova tie en onderzoek, en net om de hoek van de wat troosteloze Main Street is een voorheen leegstaand pand nu de uitvalsbasis van een ontwerper die haar sieraden de hele wereld over zendt. Kom bij haar niet aan met een ver kiezingsslogan als Make America Great Again - het hedendaagse Ame rika is in haar ogen hartstikke gewel dig. „Iedereen die de drive heeft kan slagen. Dankzij het internet. Internet is het ergste, en het beste. Het biedt zoveel kansen. Of je nu de ceo van Facebook bent, of een thuisblijfmoe- dertje dat een miljoenenbedrijf op bouwt. Idioot, he? Nog steeds denk ik als ik hier binnenstap: holy cow." De dag dat haar jongste naar school ging en zij besloot weer eens iets te ontwerpen, maakte ze een ring met gegraveerde kindernamen. Eerst was er een vriendin die hem donderdag 3 november 2016 ZWARTE MAN Gestreste kiezers kunnen zich op een golfbaan in Longview in Texas uitleven door een balletje te slaan met posters van Hillary Clinton en Donald Trump als mikpunt, foto ap THE CRUSADER De Republikeinse presidentskan didaat Donald Trump wil niets we ten van een openlijke steunbetui ging van The Crusader, de steun pilaar van de blanke racistische beweging Ku Klux Klan. De omstreden krant plaatst hem groot op de voorpagina met de kop 'Make America Great Again!', Trumps verkiezingsslogan. The Crusader geeft daarmee indirect een stemadvies af. In een begeleidend artikel bewie rookt predikant Thomas Robb de ideeën en plannen van Trump. „In het algemeen waarderen we zijn nationalistische opvattingen en zijn opmerkingen over het slui ten van de grenzen voor illegale vreemdelingen." Het campagneteam van Trump kwam meteen met een reactie: „We willen niets te maken heb ben met haat, in welke vorm dan ook." Volgende week mogen 28,5 miljoen latino's hun stem uitbrengen bij de Amerikaan se presidentsverkiezingen. Rex Huppke, commentator Correspondent Karlijn van Houwelingen is in Muncie, Indiana. Ook wel Middletown genoemd - de stad geldt als nationale thermometer. Wat leeft in Middletown, leeft tijdens de verkiezingen. Hier wordt altijd de uiteindelijke winnaar gekozen. VANDAAG: Heidi Hale, sieradenontwerpster 'Voor mij n stemkeuze gooi ik een munt j e op'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9