u u I ZEELAND 5 Schutse Zorg Tholen maakt kans op titel Patiëntvriendelijkste verzorgingshuis van Nederland. Gimbièfe DINGT MEE NAAR PRIJS PATIËNTENFEDERATIE NEDERLAND a We zijn een zelfstandig tehuis, dus de lijntjes zijn kort Ik denk altijd maar: 'wat zou ik zelf willen als ik Kier zou wonen'? Vrouw met kind (2) aangereden, dader rijdt door in Belgen beboet voor zeebaars Man rijdt voetganger aan op duinpad Straatroof mislukt, politie zoekt getuigen 30 70% Er stond begin van de week opeens een taart bij de re ceptie van zorg centrum Schutse Zorg Tholen in Sint Annaland. Patiëntenfederatie Nederland liet de instelling daarmee weten dat zij genomineerd is als patiënt vriendelijkste verzorgingshuis van Nederland, samen met vier an dere Nederlandse verzorgingshui zen. Bewoner Adrian Burgers (88) vindt de nominatie helemaal te recht. „Dit is een prachtige instel ling. Ik ben niet voor honderd pro cent tevreden, maar voor duizend procent. Het is hier heel plezierig wonen. Als ik 's avonds een keer wegga met familie, maakt het niet uit of ik om elf of twaalf uur terug kom. En wanneer ik dan 's avonds laat terugkom, helpen ze me gelijk naar bed. We gaan ook elk jaar sa men op vakantie. Dat is reuze leuk." Kwaliteitsmedewerker Diana Moerland hoopte al een beetje op de nominatie. „We scoren altijd hoog in waarderingsonderzoeken, maar het was toch een verrassing. We doen dit allemaal samen. Er is altijd genoeg personeel, het ziekte verzuim is heel laag. En de zoge naamde pyamadagen kennen wij gelukkig niet." In de gang hangt een activitei- tenrooster. Bewoners kunnen de ze week samen zingen, handwer ken, naar de beweegtuin en naar een cocktailmiddag. Overal staan herfststukjes, uit de gemeenschap pelijke ruimtes klinkt muziek. Be- woners drinken koffie, doen een spelletje of lezen de krant. Ande ren zitten in een stoel, kijken wat om zich heen of voor zich uit. Als het hoofd van een mevrouw omlaag zakt, loopt een verzorgster direct op haar af. Niets aan de hand: ze was in slaap gevallen. Maar het tekent de aandacht van het personeel voor de bewoners. Gerend wordt er niet in deze gan gen. Er is voldoende personeel om alle 8o bewoners om tien uur aan gekleed en wel aan de koffie te zet ten. Half elf krijgt iedereen in het pand een kopje soep. Iedereen: dus ook schilders en tuinmannen. „Betrokkenheid is het belang rijkste woord bij patiëntvriende lijkheid", stelt facilitair manager Henk Aarnoudse. „Iedereen is be trokken, ook het bestuur. We zijn een zelfstandig tehuis, dus de lijn tjes zijn heel kort. Natuurlijk is hier ook niet alles volmaakt, maar de sfeer in huis is heel prettig." Op de tweede verdieping woont de 87-jarige Barbara Mol. Ze heeft een ruime kamer, met een aan rechtje en een slaapgedeelte. Mol: „Ik was zo blij dat ik hier vier jaar geleden mocht komen wonen. Ik wilde altijd al naar de Schutse, daar had ik zoveel goeds van ge hoord. Ik zag er wel een beetje te genop, maar ik heb het reuze naar mijn zin. Iedereen is vriendelijk en ik hoef nooit lang te wachten. Ze zijn gelijk present. En ik heb hier vriendinnen, dat is ook be langrijk. Eerst ging ik altijd naar de beweegtuin, maar dat zie ik nu niet meer zitten. Wel ga ik altijd koffiedrinken. En verder lees ik graag. Ik heb het hier erg getrof fen." Fia Schenkel werkt nu elf jaar in de keuken van de Schutse. „De mensen krijgen vaak een extraa tje, zoals stokvis of stamppot. We houden rekening met hun wen sen. Dat kan hier ook, omdat we alles zelf maken." Ook de grote groep vrijwilligers draagt bij aan het fijne woonkli maat, benadrukt Ada Hage. Zij zorgt al meer dan twintig jaar voor de bewoners van de Schutse. „We hebben veel vrijwilligers, die bijvoorbeeld helpen met de spelle tjesavonden. Zelf vinden we het ook belangrijk om individuele aan dacht te geven, om met iemand mee te gaan naar een graf of naar het bos. Natuurlijk hebben we het druk, maar het is belangrijk om prioriteiten te stellen. Ik denk al tijd maar: wat zou ik zelf willen als ik hier zou zitten?" De 94-jarige Wim Quist zit met vijf anderen aan een tafel. Een vro lijke verpleegster schenkt koffie voor hen in en neemt deel aan het gesprek. Quist heeft het 'reuze' naar zijn zin, zegt hij. „Alles is zo goed verzorgd. Er zijn dingen te doen, zoals spelletjes. Iedereen is aardig, het eten is lekker. Vroeger waren we thuis met z'n negenen, dan kreeg ik maar eens in de week vlees. Hier iedere dag." Winnaar De winnaar van de Patiëntvrien- delijkheidsprijs 2016 wordt 13 de cember bekendgemaakt. Ook het Vlissingse WVO Zorg is genomi neerd. De genomineerden werden geselecteerd op basis van gedeelde patiëntenervaringen. 112 NIEUWS meer nieuws zie: pzc.nl VERHUIST UIT donderdag 3 november 2016 Rinus van Dijke (links) en Wim Quist, bewoners. ledereen is aardig, het eten is lekker' Joanne Karkdijk Sint-Annaland —Henk Aarnoudse, facilitair mana ger —Ada Hage, verzorgende GOES De politie zoekt de bestuur der van een donkerkleurige Citroen, die zaterdag door reed na een aanrijding met een fietsster op de 's-Graven- polderseweg in Goes. Dat is gisteren bekendgemaakt. De fietsster, met haar dochter van twee achterop, werd bij het oversteken van de krui sing met de Beukenstraat aan gereden. De auto raakte daar bij het achterwiel van de fiets. De man, tussen de veertig en vijftig jaar oud, kaal, blank en brildragend, sprak de fiets ster aan en reed daarna door. Naast de man zat nog een per soon. De politie is op zoek naar getuigen. NIEUWDORP Drie mannen uit België zijn dinsdag beboet bij de Ooster- havendam bij Nieuwdorp om dat ze ondermaatse zeebaar zen hadden gevangen. Het trio had elf baarzen ge vangen die te klein waren. De ze zijn door de politie terug ge zet. Ook werd in een auto van een van de mannen elf kilo an dere vis gevonden. Die is in beslag genomen. VROUWENPOLDER Een 23-jarige man uit Vrou wenpolder heeft dinsdag in Vrouwenpolder een 51-jarige Duitse voetganger aangere den op het duinpad. De inwo ner van Vrouwenpolder reed in een strandvoertuig en was onder invloed van alcohol. Het slachtoffer is afgevoerd naar het ziekenhuis. De ver oorzaker van het ongeval is aangehouden. De man, een beginnend bestuurder, legde op het politiebureau een twee de blaastest af. De uitslag daarvan was 330 ug/l, terwijl een beginnend 88 ug/l mag blazen. Na verhoor is hij met een proces-verbaal op zak naar huis gestuurd. GOES Twee straatrovers hebben zondag geprobeerd een vrouw van haar tas te bero ven in de Marijkestraat in Goes. Dat heeft de politie gis teren bekendgemaakt. De straatroof vond plaats rond 20.00 uur. De vrouw kwam daarbij ten val. Het slachtoffer liep met haar echtgenoot over straat, toen een fietser haar rakelings pas seerde. Een tweede persoon kwam vervolgens aangerend en probeerde de tas van de vrouw te stelen. Het lukte de dief niet om de tas te grijpen, deze persoon ging er vervol gens vandoor. De politie is op zoek naar getuigen. DAMES BERGEN OP ZOOM TOTALE LEEGVERKOOP! KORTINGEN VAN A.S. ZONDAG KOOPZONDAG! Kortemeestraat 25 Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 96