Gerechtshof: mildere straf voor dodelijke steekpartij Familie Soeprigian kan mogelijk blijven is (restart Felicitaties voor kotter 4 ZEELAND Zeeuwse nominaties NOMINATIE VERZORGINGSHUIS SINT-ANNALAND Het gerechtshof in Den Bosch is milder voor de man dan de recht bank in Middelburg twee jaar ge leden. Die legde nog negen jaar cel op. Dat is dezelfde straf die de aanklager van het Openbaar Mi nisterie twee weken geleden eis te voor het hof. De man is vol gens het gerechtshof 'jarenlang getergd en getreiterd', een ver zachtende omstandigheid voor zijn volgens het hof toch 'schok kende en gewelddadige' daad. Op 1 maart 2014 kwam Ter B. Van de Velde tegen bij de Ko- ningsbrug in Middelburg. Het slachtoffer en zijn vrienden vier den carnaval en waren dronken. Na een korte schermutseling ren de Ter B. weg naar een café aan de Turfkaai. Het slachtoffer kwam erachteraan en in het halle tje van het café of net ervoor stak Ter B. Van de Velde van dichtbij in de borst. Kwetsbaar Eén van de vrienden van Van de Velde zou later verklaren dat de twee het al vaker met elkaar aan de stok hadden. Ter B. stond bij de Middelburgse jeugd bekend als 'Einstein', vanwege zijn warri ge grijze haar en dito snor. 'Als je 'brrrr' in zijn oor riep, werd hij helemaal gek, dan werd het een dolle boel', zei één van de getui gen in het strafdossier van Ter B. De kwetsbare man kon de peste- Ter B. is volgens het gerechtshof 'jarenlang getergd en getreiterd', een verzachtende omstandigheid rijen niet aan en had al eerder een mes aangeschaft. Dat werd nog door de politie in beslag ge nomen, maar hij schafte een nieuw mes aan, waarmee hij uit eindelijk zijn slachtoffer maakte. Geen noodweer Het gerechtshof ging niet mee in het verweer van de man dat er sprake was van noodweer. Hij had immers ook kunnen doorlo pen het café in, in plaats van in het halletje blijven staan. Dan was hij sowieso veilig geweest. Ter B. heeft zelf altijd de schuld aan de politie en zijn belager ge geven. De politie had hem eerder moeten helpen, zei hij. En de Middelburgse jeugd had hem niet moeten pesten. Dan was het in zijn ogen allemaal niet ge beurd. Patiëntenfederatie Ne derland nomineerde vijf verpleeg- en verzor gingshuizen voor de Pa- tiëntvriendelijk- heidsprijs 2016. Daaron der zijn twee Zeeuwse huizen: Schutse Zorg Tholen in Sint-Annaland en WVO Zorg in Vlissin- gen. SHOP NU SNEL ONLINE OP WWW.BOMONT.NL Sanne Schelfaut Zekerheid is er nog steeds niet, maar de kans op een verblijfs vergunning voor de 14-jarige Larissa Soeprigian, haar 11-jari- ge broertje Narek en hun moe der stijgt. Het gezin woont sa men met de vader in Oud-Vos- semeer. Volgens hun advocaat Paul Klaver is de situatie zeker niet negatief, hij is zelfs voorzichtig optimistisch. „Ik zie zeker mo gelijkheden voor een verblijfs vergunning. Er is een goed team geformeerd rondom deze familie. En de kwestie wordt op de voet gevolgd door staats secretaris Klaas Dijkhoff Ik hoop dat we snel duidelijkheid krijgen en dat ze alle drie mo gen blijven." Afgelopen juni werd bekend dat Larissa, Narek en hun moe der Nederland moeten verla ten. De ouders komen uit Ar menië, maar Larissa en Narek zijn in Nederland geboren. Hun vader ontvluchtte het land in de jaren 90 toen er een oorlog woedde met buurland Azerbeidzjan. De moeder volg de later en verbleef korte tijd in een opvangcentrum. Te kort, volgens de overheid. Ze zou vijf tien jaar geleden te snel bij haar man zijn ingetrokken die al een verblijfsvergunning had. Daarom wilde de overheid de moeder en kinderen uitzetten. De vader kan sowieso in Neder land blijven. Het besluit riep veel weer stand op in Oud-Vossemeer en in Bergen op Zoom waar Laris sa op school zit. STELLENDAM Uit binnen- en buitenland kwamen gisteren de fe licitaties binnen voor scheepswerf Padmos in Stellendam. De werf heeft met haar innova tieve vaartuig MDVi Immanuel de KNVTS 'Schip van het Jaar prijs' gewonnen. Padmos bouwt het samen met Hoekman Shipbuil ding in Urk. De kotter - de Tesla onder de visserijschepen - is revo lutionair vormgegeven en diesel- elektrisch aangedreven. Het schip gebruikt daardoor 85 procent min der brandstof dan traditionele kot ters. De prijs van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging van Techni ci op Scheepvaartgebied (KNVTS) werd dinsdag uitgereikt door pre mier Mark Rutte tijdens het Mari time Awards Gala. Rutte noemde de MDVi 'een sprekend voorbeeld van het innovatief vermogen van de Nederlandse kottervisserij'. donderdag 3 november 2016 Fia Schenkel kookt voor bewoners. Omdat Robert ter B. jarenlang is gepest door de Middelburgse jeugd heeft hij minder straf ge kregen dan gebruikelijk voor het doodsteken van één van zijn be lagers. Het gerechtshof legde gisteren zes jaar cel op voor het doodsteken van de 19-jarige Dennis van de Velde op 1 maart 2014 aan de Turf kaai. Pieter van Klinken Den Bosch FOTOGRAFIE KATJA VAN NOORT Oud-Vossemeer SCOTCHSODA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95