9 ct d\ 31 Dit is nog niet het seizoen van Jetro Willems. Staat de Willems van twee seizoenen terug nog eens op? Het is nog maar ander halfjaar geleden dat de trainer van Zenit St.-Petersburg al vroeg besloot in te grijpen bij een Europa League wedstrijd tegen PSV. Hij zag zijn Braziliaanse rechtsbuiten Hulk compleet de vernieling in gaan te gen de linksback van de tegen stander. Die bleef maar lopen en jagen en mee naar voren gaan. Dus verhuisde Hulk, letterlijk en figuurlijk toch geen kleine jon gen, gauw naar de andere flank om daar verlost te zijn van de am bitieuze Jetro Willems. Zet die herinnering van februa ri 2015 eens af tegen hoe Willems dinsdagavond tegen Bayern op Ar jen Robben speelde. Robben kreeg nu een tamme back tegen over zich, apatisch haast. Iemand die het voor iedereen zichtbaar niet kon opbrengen met dezelfde drive te spelen als de rest van het team. Nu moest juist zijn eigen trainer ingrijpen. Phillip Cocu ruilde Willems halverwege in voor Joshua Brenet. „Omdat we ontevreden waren over hem." Tweede keer Het is al de tweede keer dit sei zoen dat Cocu openlijk kritisch is op de instelling van Willems. En dan uit Cocu zich nog netjes naar buiten uit. De eerste keer was in augustus. Toen leek de waarschu wing aan te komen. „Ik heb het idee dat iedereen het vertrouwen in mij een beetje kwijt is, ja, ook bij PSV", zei Willems over zijn moeizame optredens. „Maar ik weet zeker dat iedereen over een tijdje ook weer anders over me praat. Daar ga ik voor zorgen." Een kleine twee maanden later mag hij onderhand gaan opschie ten, want niet alleen Cocu is het beu, ook de fans. PSV lijkt stilaan beter af met Brenet als linksback, terwijl die ten tijde van die Ze- nit-wedstrijd nog mijlenver op Willems achter lag. Is het gemakzucht? Is het verza diging? Of is het nog steeds de fy sieke nasleep van de twee langdu rige blessures die Willems al op jonge leeftijd had? „Ik ben nog steeds niet helemaal de oude na mijn laatste blessure die me een halfjaar kostte, dat voel ik", zei hij in augustus. Feit is ook dat dit al weer zijn zevende seizoen is in ÉÉN ASSIST de eredivisie. Zijn debuut kwam al op 16-jarige leeftijd bij Sparta. Dan kan het zijn dat je een prik kel mist nu je op je 22ste nog de bus in moet naar Heracles. Handelsmerk Maar de uitdaging zou 'm dan juist moeten liggen in het top presteren in de Champions Lea gue. Hét podium bij uitstek om op te vallen bij het kaliber clubs dat al vaker aan Willems is ge- linkt. Zelfs vorig seizoen nog. Maar Real Madrid, om er één te noemen, gaat hem echt niet ha len als een 'nieuwe Marcelo' op basis van hoe hij nu speelt. Zijn handelsmerk, de verre voorzet, is amper nog te zien. Nog altijd probeert PSV zijn contract dat medio 2017 afloopt te verlengen. Maar wanneer komt het moment dat je als club zegt: we moeten ons verlies maar ne men en accepteren dat een speler na jaren van investeren straks voor nul euro vertrekt? Deze zo mer waren de grote clubs in Euro pa sowieso al niet geïnteresseerd. Grote kans dat Willems zater dag tegen Twente zijn plek kwijt is aan Brenet. En wat doet bonds coach Danny Blind morgen als hij zijn selectie voor Oranje be kend maakt? Willem van Hane- gem zou het wel weten, zei hij af gelopen weekeinde na Vites- se-PSV. „Zoals Willems er nu bij loopt hoort hij niet eens in de voorselectie van Oranje." Oltmans moet India naar Spelen in Tokio leiden Wereldtopper Farah komt niet naar Nijmegen Gebrselassie wil baas Ethiopische bond worden 'Klitsjko en Joshua boksen om wereldtitel' donderdag 3 november 2016 Jetro Willems staat al voor de tweede keer in dit nog prille seizoen ter discussie bij zijn eigen trainer, Phillip Cocu. foto pro shots Jager wordt steeds vaker zélf opgei aagd Maarten Wijffels Eindhoven PSV - AZ is halverwe ge augustus een klei ne 52 minuten bezig als Jetro Willems met een ragfijne voor zet het hoofd van Hector Moreno be reikt. De Mexicaan mikt en knikt be heerst raak achter AZ-doelman Sergio Rochet. Even is er iets terug te zien van het fenomeen Wil lems, die in het eredi visieseizoen 2014/15 liefst dertien maal een doelpunt voor de Eindhovense club voorbereidt. Hoe an ders is dat dit sei zoen. Willems is bij PSV een van de spe lers met de meeste speelminuten, maar de voorbereidende productie stokt. De assist op Moreno is vooralsnog dan ook de enige. HOCKEY Als het aan de hockeybond van India ligt blijft Roeland Olt mans (62) bondscoach van het nationale mannenteam. Daartoe is een officieel ver zoek ingediend bij de Indiase sportautoriteit, die op haar beurt het verzoek heeft door gestuurd naar het ministerie van Sport. De Nederlander moet de ploeg naar de Olympi sche Spelen van 2020 in To kio leiden. De contractverlen ging volgt op de winst van de Asian Champions Trophy afge lopen weekeinde in Maleisië. ATLETIEK Viervoudig olympisch kam pioen Mo Farah (33) kan zon dag 20 november niet aan de start verschijnen van de Zeven- heuvelenloop in Nijmegen. De Britse wereldtopper heeft last van een kuitblessure, meldt de organisatie. Wilson Kipsang vervangt Farah. De Keniaan is voormalig wereldrecordhou der op de marathon. Het deel nemersveld is verder aange vuld met de Nieuw-Zeelandse tweeling Jake en Zane Ro bertson. Ook oud-winnaar Aye- le Abshero is van de partij. ATLETIEK Haile Gebrselassie hoopt zon dag verkozen te worden tot de nieuwe president van de Ethio pische atletiekfederatie. De 43-jarige hardlooplegende, die vorig jaar zijn carrière beëindig de, heeft zich kandidaat ge steld. „Atletiek heeft mijn leven veranderd en daar ben ik heel dankbaar voor. Ik heb in al die jaren veel ervaring opgedaan en die ervaring wil ik nu terug geven." Gebrselassie was goed voor 27 wereldrecords, acht wereldtitels en twee gou den olympische medailles. BOKSEN In het voorjaar van 2017 tre den Vladimir Klitsjko en Antho ny Joshua aan om te boksen om de WBA-wereldtitel in het zwaargewicht. Wel moet En gelsman Joshua in december 'nog even winnen' van de Ame rikaanse Eric Molina. De we reldtitel ligt open sinds de Brit se bokser Tyson Fury deze in oktober teruggaf om zich te kunnen richten op een medi sche behandeling. Joshua is ongeslagen in zeventien par tijen. Klitsjko boekte in 68 ge vechten 64 overwinningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91