O Van der Hoeven beoogd 14 ZEELAND TENNIS STUDIEBEURS IN VS Hoek en Vlissingen loten derdeklassers Ronde van Zeeland maakt doorstart Driebanders vinden onderdak Bondscoach Rockx verzorgt clinic De twee Zeeuwse hoofdklassers, Hoek en VC Vlissingen, treffen in de derde ronde van de districtsbeker een derdeklasser. Dat is woensdagavond bij de loting in Sint Michielsgestel duidelijk geworden. De speel- data zijn 19 en 20 november. Zaterdag-hoofdklasser Hoek gaat in Breda op bezoek bij zondag-derdeklasser Groen Wit. Zondag-hoofdklasser VC Vlissingen treft thuis zondag-derdeklasser Gilze. In totaal zitten er nog dertien Zeeuwse clubs in de districtsbeker. Bij de loting zijn er twee derby's uitgerold. Alle duels: MZC'ti-Oranje Wit, Groen Wit-Hoek, VC Vlissingen (zon)- Gilze, SC Kruisland-Tholense Boys, Honte- nisse-Terneuzen, Zundert-RCS, WGZ-GPC Vlissingen, VC Vlissingen (zat)-Oosterhout, Sliedrecht-Goes, Pelikaan-Kapelle, De Noor- mannen-Kruiningen. Ook bij de vrouwen is er geloot. In de kwart finales moet Oostkapelle naar Schijf Smer- diek heeft een uitwedstrijd tegen BSC. Moch ten beide Zeeuwse equipes doorgaan, dan treffen ze elkaar in de halve eindstrijd. De Ronde van Zeeland heeft een plaats ge kregen op de voorlopige kalender van de wielerbond KNWU. Onder de naam Tacx Pro Classic staat de eendaagse wedstrijd voor 30 september 2017 gepland. De profkoers werd in 2015 voor het laatst verreden. Zeeland Seaports ging niet door als hoofdsponsor en voor dit jaar kon geen vervanger gevonden worden. Met Tacx is die er nu wel. De kalender is nog wel onder voorbehoud. De drie Goese driebandenteams die vorige week plotseling zonder onderkomen kwa men te zitten, hebben een vervangende lo catie gevonden. Het eerstedivisieteam van Treva speelt zijn resterende thuiswedstrij den van het lopende seizoen in 't Tapperij- ke in Hoeven. De speeldag gaat van zondag naar zaterdag. Treva 2 verhuist naar Biljart Centrum De Distel in Roosendaal en Team Zandee Kloetinge vond onderdak in Tappe rij 's Lands Welvaren in Kwadendamme. De drie teams speelden sinds een paar maanden in De Spinne in Goes, maar daar konden ze niet langer terecht. Dressuurbonds- coach Johan Rockx geeft vrijdagavond een clinic voor Zeeuws gefokte KWPN-paarden bij De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joosland. De clinicavond staat in het teken van in structie aan Zeeuw se dressuurcombina- ties, oplopend op africhtingniveau. De ze avond wordt ook opengesteld als in structiebij eenkomst voor Zeeuwse, Bra bantse en Zuid-Hol landse instructeurs. In de pauze verzorgt de KWPN goedge keurde hengst Four Legends een show- blok. De clinic be gint om 19.00 uur en is open voor pu bliek. Een week voor de algemene leden vergadering van VC Vlissingen vond de club eind juni vrij on verwacht een kandidaat om Reij nierse op te volgen als voorzitter. „We hebben Martin toen het voor stel gedaan om eerst een paar maanden met het bestuur mee te lopen. Zo kon hij ervaren of het iets voor hem was", legt bestuurs lid Peter Snaaijer uit. Van der Hoeven loopt nu al een enige tijd mee en de Vlissinger hoopt op dinsdag 20 december door de le den gekozen te worden tot nieuwe voorzitter. „Het kriebelt weer als ik bij de club ben", zegt hij. Van der Hoeven voetbalde in het verleden in een lager elftal bij VC Vlissingen en trainde er onder meer de jeugd. „Ik heb veel gedaan bij de vereniging", vertelt hij. „Als voorzitter hoop ik het straks mooi af te kunnen slui ten." Ik ben iemand die als hij A zegt, ook B zegt Halverwege de jaren negentig stopte hij als trainer, daarna was hij weinig meer op een voetbal veld te vinden. „Bij Vlissingen heb ik naast de jeugd ook het Driebanden Turnen donderdag 3 november 2016 DISTRICTSBEKER WIELRENNEN BILJARTEN DRESSUUR Johan Rockx. a Hij zat zondag in Delft in de be stuurskamer en op de tribune van DHC. En zondag zal hij bij de thuiswedstrijd van VC Vlissin gen tegen Gemert ook weer aan wezig zijn. Martin van der Hoe ven is de beoogd opvolger van Rens Reijnierse als voorzitter van de Walcherse zondag-hoofd klasser, loopt al een tijdje mee met het bestuur en kan straks aan het roer staan. „De club is op de goede weg", zegt Van der Hoeven. „Het straalt weer veel positiviteit uit." Barry van der Hooft Vlissingen Martin van der Hoeven Neder- A Shura Poppe is net terug van een reis naar de Verenigde Staten, waar ze bij universiteiten ging kijken. Bij één daarvan wil ze collegetennis gaan spelen." foto lex de meester H Het driebanden team van Hoon- dert/de Waard behaalde in de tweede divisie zijn tweede punt van het seizoen. Er werd met 4-4 gelijkgespeeld tegen Machiel- sen FA/Press- plate uit Zun- dert. Richard de Bruin won met 1.212 gemiddeld. Mare van den Boom zegevierde ook. Bram de Waard en Piet Koek kwamen tekort. In het Omnium in Goes is zater dag een plaat singswedstrijd voor het lands kam pioenschap groepssprin- gen. Turnsters en turners uit voornamelijk Zuid-Nederland komen in team verband uit op de minitrampoli- ne, airtrack, tafel en pegases. Er zijn 137 teams in geschreven, die meedoen op al lerlei niveaus. De wedstrijd be gint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78