Spaarpot verdelen is nog een hele klus 'Plan B voor school in Tholen' Einde aan Stichting Stedenband E 6 BEVELANDEN EN THOLEN Ze kwamen met de meest uiteen lopende ideeën: van een hogebo- menplan voor het hele eiland tot kunstgras in Kamperland en het invoeren van boetes op honden poep. Vanavond besluit de ge meenteraad voor welke suggesties geld wordt uitgetrokken. Er is 164.000 euro beschikbaar. Als de raad punten wil scoren, ligt het voor de hand om geld uit te trekken voor het kunstgrasveld voor voetbalclub Bevelanders. Het is vaak genoemd als perfect doel voor de spaarpot. Alleen dat voor stel staat al in de begroting. Valt af dus. Geld uittrekken voor de ge plaagde bewoners van de Oude Banjaard dan maar? Dat park kan wel een opknapbeurt gebruiken. Ook dat is al opgenomen in de be groting voor het komende jaar. Nog een gewild doel: fietspaden langs verschillende wegen. Vijf keer genoemd, maar valt ook af. De gemeente gaat er simpelweg niet over. Blijft er dan nog wel wat over waar het geld naar toe kan gaan? Jawel. De raad zou kunnen kiezen voor een natuurbegraafplaats bij voorbeeld. Of kunnen besluiten dat er picknickplekken komen en extra geld uittrekken voor het op fleuren van saaie grasvelden door er bloeiende planten neer te zet ten. Het geld opmaken moet geen probleem zijn en mochten er nog wensen over zijn, dan kan het goedgevulde samenlevingsfonds nog uitkomst bieden. Het is de bedoeling dat de vijf Thoolse basisscholen samen het voormalige gebouw van het Wes terpoort zullen betrekken. Het is een hele uitdaging om het pand zo danig te verbouwen en uit te brei den dat alle scholen - plus onder meer de GGD en de kinderopvang - erin passen. Er wordt al lange tijd gesproken over de indeling. Eind dit jaar of begin volgend jaar moet er een definitief ontwerp lig gen. Met name montessorischool De Kraal twijfelt nog of ze mee wil naar de brede school. Hoek zegt te hopen dat de school niet afhaakt. „Maar ik kan ze niet dwingen om mee te gaan." Volgens de wethou der kan de ruimte die vrijkomt als De Kraal niet meegaat per direct worden opgevuld door andere ge bruikers. Volgens hem is er onder meer interesse van commerciële partijen. „Er ligt dus een plan B." Er is in het verleden ongeveer elf miljoen euro uitgetrokken om het voormalige Westerpoort - een vrij nieuw gebouw - geschikt te maken voor de komst van de basis scholen. Volgens Hoek is de kans inmiddels reëel dat dit bedrag zal worden overschreden. „Dit hangt af van de keuzes die worden ge maakt in het definitieve ontwerp." Goes Dat heeft het bestuur unaniem besloten. De activiteiten worden per 1 januari beëindigd en in het eerste kwartaal van 2017 wordt de stichting ontbonden. Het be sluit is genomen als gevolg van het ontstaan van twee belangrij ke vacatures, de hoge leeftijd van de huidige bestuursleden en de verbeterde situatie in Litouwen. Hoewel dat zonder 'motor' lastig lijkt, zal de stedenband zelf blij ven bestaan, denkt het bestuur. „Alle contacten tussen organisa ties, groepen en individuele per sonen van beide steden kunnen en zullen naar onze verwachting gewoon voortgaan en verder uit groeien." Sinds de oprichting van de stichting in 1994 heeft het be stuur in wisselende samenstel ling invulling gegeven aan de destijds geformuleerde doelstel ling: het leveren van een bijdra ge tot verrijking op sociaal, cultu reel, educatief, geestelijk en eco nomisch gebied ten behoeve van de bevolking van Goes en Panevezys. De afgelopen decen nia zijn talloze contacten en uit wisselingen ontstaan. Het enige wat volgens de stichting enigs zins is achtergebleven, is de be langstelling van het bedrijfsle ven, ondanks pogingen van het bestuur en de gemeente. IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD CONCERT A58 donderdag 3 november 2016 Zeg maar waar we ons geld aan moeten uitgeven. Die vraag kre gen de inwoners van Noord-Be veland en daar wisten 62 inzen ders wel raad mee. Melita Lanting Wissenkerke 62 mensen hebben een sug gestie gedaan voor het opma ken van een spaarpotje van de raad van Noord-Beveland. De raad besluit vanavond welk idee wordt uitgevoerd. Als één van de basisscholen in Tholen-stad onverhoopt niet meegaat naar de nieuwe brede school, wordt het college daar niet zenuwachtig van. Dat stelt wethouder Peter Hoek. „Er ligt een plan B." Rob Paardekam Tholen De Stichting Stedenband Goes- Panevezys houdt na ruim 22 jaar op te bestaan. Luc Oggel Volksdansgroep Grandinele uit Litouwen gaf in april 2013 op de Grote Markt in Goes een optreden ter ere van het twintigjarig bestaan van de stedenband, archieffoto johan van der heijden ELLEWOUTS- DIJK 's-Heerenhoekse Komedie in 't Kerk je van Ellesdiek De 's-Heerenhoek se Komedie geeft zondag een optre den in 't Kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk. De groep speelt de klucht 'De Kunst schilder', een droog komisch stuk over de perikelen rond een kunstenaar. De entree bedraagt 8 euro, inclusief kof fie of thee. Reserve ren is wenselijk en kan telefonisch via 0113-612681 of per e-mail: reserveer @ellesdiek.nl. GOES Uitwisselingscon cert in het Goese lyceum Het Goese Lyceum houdt zaterdaga vond een uitwisse lingsconcert met Brassband Excel sior en Harmonie Oranje. Brassband Excel sior komt uit Kloetin- ge en Harmonie Oranje uit Wouw. Samen treden zij op in het Goese Ly ceum. De toegang is gratis en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Het concert be gint om 20.00 uur. HEINKENSZAND Nieuwe expositie in Galerie 't Kunstuus In Galerie 't Kun stuus in Heinkens- zand exposeert Jo- pie Minnaard ver schillende werken. Het werk bestaat uit aquarellen en acryl- schilderijen die ge maakt zijn door het gebruik van een mengelmoes van technieken. De ex positie van Min naard is te zien van af 6 november tot en met 3 december. GOES Koor A58 verzorgt zaterdag een middagconcert bij SVRZ Erasmuspark in Goes. Het optreden duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis, archieffoto johan van der heijden GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling 'Zeeuwse poezen' door Jenny Bom- mert; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur - In- loopochtend in kerk met koffie of thee; Woonzorgcentrum Sint Maarten, Beu kenstraat 190, 10.00-11.15 uur-Vie ring samenwerking Zorggroep Ter Weel en Zeeuwse Muziekschool met toespraken en op tredens; Erasmus park, 10.00-11.00 uur - Inloopspreek uur van wijkverple ging; 14.00 uur - Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Wijkcentrum de Spinne, 16.00-20.00 uur-In loop steunpunt voor mensen met een be perking HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt; 09.30 uur-Wandelen in groepsverband; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie KAPELLE Gemeentehuis, Kerkplein 1, 09.00-20.00 uur- Expositie aquarellist Henk Bisschop; De Vroone, C.D. Vereek- eweg 74,13.30 uur - Bingo NIEUWDORP Covra NV, Spanje- weg 1, 08.30-17.00 uur-Tentoonstel ling 'Onderweg' door Nathalie van Terheijden YERSEKE MFC Tehare, 9.00 -09.50 uur - lessen 'Bewegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur-Allevo lessen 'Bewegen voor 50+' Oosterscheldemu- seum, 9.30-16.00 uur - expositie schil derijen Ine de Vries.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76