Alex Wiegmink, gewone man en lieve vader 5 Russische afdeling Amnesty International uit kantoor gezet SUPER STUNT Na zeventien jaar wraak op leraar Samsung Galaxy S7 Alex treft geen enkele blaam. Hij was een willekeurige passant De gemeente Moskou heeft gis teren het kantoor van de Russi sche afdeling van mensenrech tenorganisatie Amnesty Interna tional verzegeld. Directeur Sergej Nitikin twitter- de dat de sloten zijn geforceerd en vervangen voor nieuwe. De elektriciteit was afgesloten en over de deur was een zegelbrief geplakt met de mededeling dat het pand van de gemeente is en toegang verboden. Het liberale tv-station Dozjd ('regen') sugge reerde voorzichtig dat de slui ting te maken heeft met een concrete zaak. Dinsdagavond presenteerde de advocaat van anti-Poetinactivist Ildar Dadin een brief aan diens vrouw. Da din, die sinds september in een werkkamp in Karelië een twee jarige straf uitzit, vertelt daarin dat hij wordt gemarteld. Amnes ty heeft zich voor Dadin inge zet en dit zou een waarschu wing of wraakactie van de Rus sische autoriteiten kunnen zijn. eenmalig bijbetalen: €0 120 min in NL en EU 3000MB data (4G) Ben* n:i.l:2 %kPn 0®. JL T Na dertien jaar is de moord op de 44-jarige huisschilder Alex Wieg mink opgelost. Volgens de politie zitten de daders, een 55-jarige man uit het Brabantse Boekei en een 43-jarige man uit Veghel, nu eindelijk achter slot en grendel. De 55-jarige verdachte meldde zichzelf gisterochtend op het poli tiebureau van Uden. Hij gaf toe betrokken te zijn bij de geweldda dige dood van Wiegmink. Op zijn bekentenis volgde gistermid dag direct de arrestatie van een tweede verdachte, een 43-jarige Brabander. Het duo wordt ver moedelijk morgen voorgeleid. Alex Wiegmink, een fervent hardloper, verdween op 20 janua ri na een trainingsrondje over de Posbank, het natuurpark bij Rhe- den. Dezelfde avond werd zijn au to uitgebrand aangetroffen in een bos bij het Brabantse dorpje Erp. Achterin de groene Opel Omega stationwagen werd het verkoolde lichaam van Alex Wiegmink ge vonden. Waarom de Dremptse huisschilder destijds is doodge schoten kan de politie nog niet zeggen. Vermoedelijk heeft Wieg mink de twee mannen destijds op de parkeerplaats Bloemers in het natuurgebied bij Rheden ge stoord. Passant „In elk geval treft Alex Wieg mink zelf geen enkele blaam", zegt recherchechef Aart Grassen. „Hij was een willekeurig passant. Op het verkeerde tijdstip, op de verkeerde plaats." De nabestaanden van Alex Wiegmink reageren opgelucht dat er na dertien jaar aan de kna gende onzekerheid een einde is gekomen. Ze hopen hun verdriet eindelijk te kunnen verwerken en verder te gaan met hun leven. „Het voelt heel onwerkelijk. We zijn blij dat het nu toch tot een goed einde is gekomen", laat we duwe Greet Wiegmink weten. „Ze hebben ze. Eindelijk zitten die gasten vast", jubelt Peter Wiegmink, de broer van Alex. „Ik ben ongelooflijk blij. Waarom ze Alex van het leven hebben be roofd, interesseert me op dit mo ment totaal niet. Dat moet de re cherche maar uitvogelen." De moord is opgelost door een speciaal coldcaseteam van de poli tie eenheid Oost-Nederland. Met behulp van nieuwe forensische technieken op het gebied van dna en telecom weren oude spo ren opnieuw onderzocht. Dat le verde nieuwe informatie op, waarna het coldcaseteam de fo cus op Brabant legde. De Vries Dinsdag werd in Opsporing Ver zocht de hulp van het publiek ge vraagd. Justitie loofde een belo ning van 20.000 euro uit voor de gouden tip. De uitzending lever de 25 reacties op. Het team kreeg uitgebreide hulp van misdaad journalist Peter R. de Vries. Hij was nauw bij de ontknoping van de laatste dagen betrokken. De Vries volgde de Posbankmoord - zoals de zaak in de volksmond ging heten - al dertien jaar op de voet. „Ik ben wel eens narrig op de politie. In deze zaak heeft de recherche ontzettend goed werk verricht", aldus De Vries. Landelijk zijn er nog 1400 oude moordzaken die nog niet zijn opgelost. POSBANKMOORD donderdag 3 november 2016 MOSKOU OLDENZAAL Een wiskundeleraar van het Car- mel College in Oldenzaal kwam afgelopen weekeinde een oud-leerling tegen in een café in Tilligte, maar een gezellig weer zien werd het niet, meldt Tuban- tia. De 32-jarige oud-leerling gaf de leraar vanuit het niets een paar klappen. Het 60-jarige slachtoffer raakte buiten bewust zijn en hield er een hoofdwond aan over. De oud-leerling had van uit zijn schoolverleden blijkbaar nog een appeltje met de docent te schillen. Hij is nog niet gepakt. De sirenes die elke eerste maandag van de maand pre cies om 12.00 uur overal in het land loeien als test, ver dwijnen per 1 januari 2020. SALE! GEHOORD T.. Of: 120 min 6000MB: €33/mnd slechts per maand s echts per maand Moord op Alex Wiegmink na 13 jaar opgelost Het leek een onoplosbare moord. Maar na dertien jaar zijn dan toch twee mannen opge pakt voor de dood van Alex Wiegmink. Hij was 'op het ver keerde tijdstip op de verkeerde plaats', aldus de politie. Henk van Gelder Eric van der Vegt Apeldoorn L —Aart Grassen, recherchechef Alex Wiegmink was een man die vermoedelijk nooit in het nieuws was gekomen als hij niet was vermoord. Hij was een 44-jarige, getrouw de huisschilder met drie kinderen uit het Achter- hoekse Drempt. Een hardwerkende man die in zijn vrije tijd fana tiek hardliep. Iemand met een regelmatig le ven. Geen wonder dat Greet Wiegmink bezorgd was toen haar man op 20 ja nuari 2003 niet op tijd thuis is voor het eten. Dat gebeurde nooit. Ze wist dat hij na het werk een rondje wilde hardlo pen op de Posbank, een populair natuurgebied in Rheden, en daar be gon ze met zoeken. Vrienden holpen mee. Toen Alex spoorloos bleef, stapte ze naar de politie. Nog diezelfde avond stonden er twee recher cheurs aan de deur met slecht nieuws. Ze vertel den dat Alex' auto was gevonden in Erp (Bra bant). De wagen was uit gebrand en in de auto was een lichaam gevon den. Het bleek dat van Alex te zijn geweest. In de maanden en jaren die volgden zet de poli tie alles op alles om de zaak op te lossen, maar tot een ontknoping kwam het niet. Vermoedelijk was Alex Wiegmink rond vijf uur 's middags op een par keerplaats doodgescho ten en in zijn auto mee genomen naar Erp. Waarom? Niets wees er op dat hij een dubbelle ven leidde of chantabel was. Alex was de gewo ne man die hij leek te zijn. Een Arnhemse autokra ker was in 2009 lange tijd verdachte, maar hij ging vrijuit. Af en toe kwamen er tips die de nabestaanden van Wieg mink weer hoop geven, maar die leidden tot niets. Het is kwellend, vertel de de weduwe Wieg mink in 2008 aan deze krant. Ze beschreef hoe de dagen na de moord zijn geweest. Het onge loof dat hij er niet meer was. Maar ook precies datgene wat ieder nor maal mens zou denken: „Dit past toch niet bij ons?" Posbank Uden Veghel Januari 2003 Moord op Alex Wiegmink Lijk gevonden in verbrande auto Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1103(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6