u Weekmarkt Scheldestraat tijdelijk naar Hatfieldpark Dikke wilgen knotten op nationale Natuurwerkdag SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Een nieuwe verbindingsweg, andere ruiterpaden en huisvesting voor jongeren. De plannen voor Renesse worden steeds concreter. MASTERPLAN RENESSE DE STAND VAN ZAKEN A De ontwikkeling kan even voor overlast zorgen, maar dat is het meer dan waard plan om een nieuw wegtracé aan te leggen langs hotel Hampshire en vakantiepark Schouwen; tus sen de Vroonweg en de Hoogen- boomlaan. „Het is daar in de zo mer heel druk. Met deze nieuwe weg willen we de situatie veiliger maken voor recreanten." Ook is er sprake van dat de Jum bo uit het centrum wordt gehaald en dichterbij het Transferium komt. „Daar kan de supermarkt uitbreiden en is er ruimte voor parkeerplaatsen", verklaart Prins. Een ander punt op de agenda is het beeldkwaliteitsplan met nieu we richtlijnen voor het 'uiterlijk' van de openbare ruimte. „Daarbij kun je bijvoorbeeld denken aan re clame-uitingen en het meubilair van terrassen." Het onderwerp huisvesting voor jongeren zal ook aan de orde komen. Volgens Prins liggen er al verschillende ideeën om huizen en appartementen te bouwen, be doeld om aan starters te verhuren. Of deze hele to-do-lijst voor overlast kan gaan zorgen? „Dit soort zaken gaan nooit ongemerkt voorbij", antwoordt voorzitter Prins. „Maar dat is het meer dan waard, want Renesse krijgt hier door weer de uitstraling van een schitterende badplaats." Het Masterplan Renesse wordt gevormd door de gemeente Schou- wen-Duiveland, Ondernemersver eniging Renesse en de dorspraad. De nieuwste plannen worden voorgelegd aan bewoners tijdens de openbare vergadering van de dorpsraad Renesse op dinsdag 8 november om 19.30 uur in het dorpshuis. De Jan van Renes seweg wordt op dit moment onder handen genomen om de route naar zee aantrekkelij ker te maken. De bouwval van strandkerk De Ark is al gesloopt, omdat het zo'n doorn in het oog was. En dat is nog maar het begin: Renesse staat nog een heleboel veranderingen te wachten in het kader van Masterplan Renesse. Het meesterplan is in het leven geroepen om te kunnen concurre ren met andere badplaatsen. „Het is niet meer vanzelfsprekend dat mensen in Renesse op vakantie gaan, of hier komen wonen", is te lezen op masterplanrenesse.nl. „Renesse moet zich als badplaats en als dorpsgemeenschap blijven ontwikkelen om aantrekkelijk te blijven." In het plan staan doelen en idee ën voor de komende twintig tot dertig jaar. „Maar we hopen de ko mende vijfjaar al heel veel te kun nen doen", zegt voorzitter van de dorpsraad Frans Prins. Een deel van de plannen voor de korte ter mijn zal de dorpsraad volgende week presenteren. Zo is er bijvoorbeeld een nieu we locatie gevonden voor de sport- en spelvoorziening die er volgend jaar moet zijn. Aanvanke lijk zou die aan de Laone komen, maar daar zaten de buurtbewo ners niet op te wachten. Nu wordt de Lindelaan overwogen. Daarnaast moeten er nieuwe routes voor de ruiterpaden ko men. „Nu lopen veel paarden ge woon door de straten in woonwij ken en het centrum. Dat willen we zo min mogelijk. Daarom kij ken we of we de routes kunnen verleggen, buiten het dorp om, richting het strand." En behalve paardenluw, moet het centrum ook autoluw worden. Er wordt onderzoek gedaan naar de mogelijkheden om de verkeers situatie in Renesse totaal te veran deren. Aansluitend daarop is het Het weekmarktje aan de Schelde straat in Zierikzee wordt tijdens de winter verplaatst naar het Hat fieldpark. De parkeerplaats gaat in december op de schop en wordt afgesloten. De openbare toiletten op het terrein worden vernieuwd en de beplanting rondom wordt aange pakt. De voetbalkooi die nu nog aan de Mosselboomgaard staat, krijgt een plek naast de huidige skatebaan op het Scheldeplein. Met de nieuwe inrichting krijgt het terrein volgens de gemeente 'de uitstraling die hoort bij Zie rikzee'. De werkzaamheden duren naar verwachting tot mei. De be doeling is dat dan ook de drie marktkramen weer op hun oude stek terugkeren. Een mogelijke permanente verplaatsing van de standplaatsen naar het Hatfield park behoort desgewenst volgens woordvoerder Toon Wandel ook tot de mogelijkheden. SCHUDDEBEURS De Zuiddijk bij Schuddebeurs staat zaterdag centraal tijdens de jaarlijkse Na tuurwerkdag op Schouwen-Duive- land. Langs het weekje staan elf dik ke wilgen, die aan een snoeibeurt toe zijn. Dat is vier jaar geleden voor het laatst gebeurt, vertelt coördinator Henk Dalebout van de werkgroep Aktief Terreinbe heer. Twintig scouts en hun bege leiders van de Mr. Bakkergroep uit Zierkzee steken een handje toe. Naast deze groep rekent Dalebout op twaalf reguliere vrijwilligers. De werkzaamheden beginnen om 10.00 uur en duren naar verwach ting tot half de middag. De wilgenpoten worden aan de overkant van de weg op traditione le rillen gestapeld. donderdag 3 november 2016 Badplaats ondergaat facelift Frans Prins, voorzitter dorpsraad De voorzitter van de dorps raad Frans Prins, in de Jan van Renesseweg die wordt omgeto verd tot een 'aantrekkelijke strandroute'. foto dirk-jan gjeltema Elodie Kint Renesse Marcel Modde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68