0) fk Mislukte vervalsing ilw 'r 6 Weinig acteurs in Hollywood hebben zo'n grillige carrière als Ben Affleck. Hij maakte enorme flops (zoals 'Gigli' en 'Daredevil'), maar won ook Oscars (voor 'Good Will Hunting' en 'Argo'). Met 'The Accountant' heeft hij weer een hit in handen. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop €527.718 Nu in de bios Clash Remainder Doctor Strange Prijs voor Mel Gibson Dikkertje Dap wordt verfilmd Hoe speel je een autist? Ben Affleck kijkt zijn ondervra ger indringend aan. „Kijk, dat zou een autist nooit doen. Die slaat zijn ogen neer en tuurt naar een hoek in de kamer. Een autist vermijdt altijd oogcontact." Zeifis Affleck vandaag het tegen deel van de geniale, maar contact- arme boekhouder die hij speelt in The Accountant. Hij heeft een goed humeur dat zelfs niet wordt verpest als zijn minder geslaagde filmactivi teiten ter sprake komen. Het personage Christian Wolff dat Affleck speelt in The Accountant kan niet alleen goed met cijfers omgaan, maar ook met zijn vuisten. De autis tische cijferaar is door zijn vader - een legerofficier - gedrild in vecht- technieken die later goed van pas ko men als Wolff zowel door topmisda- digers als door de Amerikaanse belas tingdienst op de huid wordt gezeten. Eigenlijk combineert Affleck in The Accountant twee films van zijn maatje Matt Damon, Good Will Hunting en Jason Bourne. „Ik neem aan dat je deze opmerking als een compliment bedoelt", zegt een breed grijnzende Affleck. „Oké, dan is het goed, maar er zit wel wat in. Deze rol vergde een intense voorbereiding omdat Wolff een vat vol tegenstrijdigheden is." Met Good Will Hunting (1997) ves tigde het vriendenpaar Damon en Affleck zijn naam in Hollywood. Pro- Een Echte Vermeer Decennialang is geprobeerd het leven van de legendarische vervalser Han van Meegeren te verfilmen. Een kwart eeuw geleden was Willem Nijholt in beeld om deze schilder te vertolken, maar op het laatste moment kapseisde het project. Eindelijk is er nu een film die poogt Van Meegeren tot leven te wekken. Een Echte Vermeer neemt een ducenten vochten om het script over de geniale, maar verkrampte rekenaar die beide filmmakers een Oscar voor het beste scenario opleverde. „Maar de enige filmbaas die het gelezen had, was Harvey Weinstein. Die zei: jongens, een prima verhaal, maar waarom gaan die twee hetero mannen in de derde akte van de film opeens met elkaar naar bed? Daar begreep hij niets van. Toen bleek dat hij als enige producent het hele script had gelezen. Wij hadden die scène er opzettelijk ingemoffeld om de reac- Zelf ben ik het tegendeel van het personage in The Accountant ties te peilen." Weinig acteurs hebben zo'n gril lige carrière in Hollywood als Ben Affleck. Als regisseur wordt hij bewierookt, maar als acteur slaat hij nogal eens de plank mis door de ver keerde keuzes te maken. Heeft hij daar een verklaring voor? „Je denkt toch niet dat ik opzettelijk slechte films maak?", antwoordt hij assertief. „Je weet nooit van tevoren of een film goed uitpakt. Zeker als acteur heb je nauwelijks invloed. Mijn min dere films zijn dan ook vrijwel altijd loopje met de waarheid, net zoals Van Meegeren dat volgens regisseur Rudolf van den Berg met zijn eigen leven deed. Deze aanpak is gedurfd, maar pakt volkomen verkeerd uit. De vervalste filmbiografie is een sentimentele draak waarin Van Meegeren wordt voorgesteld als gefrustreerde kunste naar die met zijn Vermeer-vervalsin gen wraak neemt op de kunstelite. In het bijzonder expert Abraham Bredius wordt zijn doelwit. Onder meer omdat Van Meegeren een oogje heeft op diens eega (een rol van de Vlaamse Lize Feryn, die de uitstra ling heeft van een klodder gemorste verf). Dit overspelige cliché wordt breed uitgemeten, waardoor Van Meegeren (Spitzenberger) wel heel eendimensionaal wordt neergezet. - A.Z. y t donderdag 3 november 2016 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Doctor Strange €922.735 2 (1) Inferno 3 (3) Bridget Jones's Baby €427.843 4 (2) Trolls €415.752 5 (4) Jack Reacher €289.072 DRAMA Dit Egyptisch filmdrama speelt zich volledig af in een arrestantenbus. Tij dens de Arabische Lente worden de monstranten met uiteenlopende op vattingen in Cairo opgepikt en in een politiewagen gepropt. Heftige onder linge confrontaties zijn het gevolg. DRAMA Een man probeert krampachtig te achterhalen wat er met hem is gebeurd, nadat hij zijn geheugen had verloren na een ongeluk. Het resul taat is een intrigerende zoektocht naar de oorzaken, die steeds meer vragen oplevert. ACTIEFILM Benedict Cumberbatch speelt de titelrol in deze /Warve/-verfilming waarin een neurochirurg na een auto ongeluk een nieuw leven moet begin nen. Na contact met een mystieke sekte verandert hij in een supermens. Mel Gibson lijkt weer helemaal geaccepteerd te zijn in Holly wood. Na een periode vol inci denten (huwe lijksperikelen en antisemitische scheldkanonna des) wordt hij nu gefêteerd met prijzen. Op 6 november krijgt hij de Hol lywood Director Award. De kans is groot dat hij volgend jaar ook bij de Oscars wordt genomineerd. Het beroemde kinderversje Dikkertje Dap van Annie M.G. Schmidt wordt verfilmd. Deze week zijn de opnamen be gonnen voor de familiefilm, waarin de hoofdrollen door Liam de Vries, Martijn Fi scher en Dolo res Leeuwin worden gespeeld. In het verhaal draait het vooral om de vriendschap tussen Dikkertje en de giraf Raf. E 'Ik maak toch niet Ab Zagt DRAMA Regie: Rudolf van den Berg. Hoofd rollen: Jeroen Spitzenberger, Lize Feryn en Porgy Franssen. 44 M Lize Feryn (I) en Jeroen Spitzen berger. FOTOCINÉART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59