Oude rotten en nieuw talent 1 5 Nora vecht zich los Ali Bouali zoekt zichzelf in Je suis Ali B Mendelssohn geëerd kapitein Haak heeft opgegeten, maar ook zijn klok. Door het getik van die klok is de krokodil steeds van op verre afstand te horen. Zo achtervolgt hij zijn op wraak beluste prooi en dat levert komische momenten op. Kinderen Het Nationaal Jeugd Musical Theater is precies het goede gezelschap om juist zo'n verhaal vol kindersfeer en kinderemotie te brengen. Want de belangrijkste doelstelling van het NJMT is om 'kinderen van 4 tot 18 jaar op te leiden in dans, drama en zang en het maken/produceren van theatervoorstellingen (musicals) voor en door kinderen.' Jaarlijks zijn er een of meerdere tourproducties en daaraan wordt dan deelgenomen door kinderen en jongeren in de leef tijd van 8 tot r8 jaar. Dat gebeurt al tijd met meerdere casts, die elkaar af wisselen. Voor deze voorstelling wor den alle kinderrollen steeds om beurten vertolkt door twee teams. Naast het acteren wordt veel aan dacht besteed aan het sociaal functio neren, het samenwerken met andere disciplines (regie, schmink, techniek, enz.). En het leerzaamst van al mis schien, het samenwerken met vol wassen acteurs. Samen met ervaren kernacteurs als Jeroen Phaff, Patricia van Haastrecht, Vincent de Lusenet is Peter Pan uitgegroeid tot een schit terende musical. Concertreeks Niet alleen zes reguliere concerten, maar ook vier extra uitvoeringen dit seizoen in de reeks Open Haard Concerten. „In 20t7 bestaat Porgy en Bess 60 jaar, een diamanten ju bileum, en daar dragen we graag een steentje aan bij", stelt voorzit ter Jan Neeteson. Hij gebruikt su perlatieven en prijst de evenemen ten aan met benamingen als bij zonder, uniek en absolute topper. Het zeventiende seizoen ziet er ge varieerd en aantrekkelijk uit. „Bariton Maarten Koningsberger en het Ensemble Dulcibella bijten het spits af met een Purcell pro- Fuse is een smakelijke mix van klassieke muziek, jazz, pop, en improvisatie gramma. De twee liederen: Music for a while en If music be the food of Love zijn tekenend voor dit recital. Muziek is ongelooflijk belangrijk en dat willen wij uitdragen." Een tweede optreden waar de organisatie trots op is, betreft het eerste concert in januari 2017. „Een jubileumoptreden met Fuse, het huisorkest van het bekende tv- programma Podium Witteman. Een smakelijke mix van klassieke muziek, jazz, pop, en improvisatie. Met Fuse horen we arrangementen van werken van Bartók, Zappa en Brubeck. En natuurlijk ontvangen we het publiek met bubbels." Enkele regelmatig terugkerende musici zijn Mathieu van Bellen en Nicolas van Poucke, die traditio neel op tweede kerstdag werken voor viool en piano vertolken. Martin Oei en Daniel Wayenberg (20 en 87 jaar) spelen voor de tweede keer op rij en de zanggroep Wishfull Singing keert terug met de kindervoorstelling Slaapfeestje waarbij klassieke stukken en kin derliedjes worden gezongen. Ver der komen het blazersensemble Thalia, met een klassiek pro gramma en het Strijkkwartet Ma- tagni. En contrabassist Dominic Seldis die na het succes van Mae stro, waarin hij jureerde, zijn suc ces als musicus en verteller be proeft in Nederland. |p Toneel Cabaret Muziekfestival donderdag 3 november 2016 Peter Pan, musical, Stadsschouwburg Middelburg, zondag 6 november, aanvang 15.00 uur. Klassieke muziek oubollig? De organisatie van Open Haard Concerten in Terneuzen wil met de programmering het tegen deel bewijzen. Het seizoen 2016- 2017 ziet er veelbelovend uit. Jeanette Vergouwen —Jan Neeteson Meer info: porgyenbess.nl. Fuse is het vaste ensemble van het programma Podium Witteman. Het Poppenhuis heet het toneelstuk. Maar iedereen, ook thea tergroep Zierik, noemt het stuk Nora. Eerbetoon aan het indrukwekkende hoofdpersonage, een vrouw die tot het besef komt dat ze in een poppenhuis woont, door haar man als pop behan deld wordt. Realis tisch-, psycholo gisch-, tendens drama. Rond 1880 een nieuw geluid, bij monde van Henrik Ibsen. Onbedoeld voorvechter van een nieuwe beweging: fe minisme. Nu klassiek. Nora, MFC Zierik- zee, 4,5,11 en 12 no vember, 20.00 uur: 13 november om 14.00 uur. AM B werd bij het grote publiek bekend als rap per en boekt enorme successen met zijn tele visieprogramma Ali B Op Volle Toeren. Maar hij trekt ook al jaren langs de Nederlandse theaters met zijn cabaretprogram ma's. Vanaf 2004 stond hij met vier populaire shows op de planken en nu is hij terug met zijn vijfde theaterprogramma: Je Suis Ali. Als bekende Nederlander met een Marokkaanse achtergrond heeft ieder- een wel een mening over Ali B, voluit Ali Bouali. Vol gens homo's moet hij tij dens de Gay Pride mee varen op de Marokkaanse boot; volgens imams moet hij de islam vaker prediken op televisie en Nederlanders vinden juist dat hij de Marokkaanse jeugd meer moet aan spreken, omdat hij een voorbeeldfunctie heeft. Maar wat vindt Ali zelf dat hij moet doen? En wie is hij volgens zichzelf eigen lijk? In Je Suis Ali gaat hij daarnaar op zoek. Woensdag 9 november, Scheldetheater Terneu zen, 20.00 uur. Zes weken romanti sche muziek van Felix Mendelssohn. In Middelburg en Vlissingen wordt van 6 november tot en met 17 december een festival gehouden dat breed wordt gedra gen door koren, een strijkorkest en de Zeeuwse Muziek school. Aanleiding is het 70-jarig bestaan van de Oratorium Vereniging Vlissin gen. Op het pro gramma staan de oratoria Elias en Pau- lus, kleinere koorwer ken, orgel- en piano muziek en lezingen door Albert Clement. Opening festival, zondag 6 november, Zeeuwse Concert zaal, 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58