Adan na twee overwinningen favoriet in Trail by the Sea Crosscompetitie behoudt trailelementen 16 ZEELAND Runnersworld zet reis op Onder anderen Erwin Harmes en Neal Bouterse nemen zondag in Agadir deel aan de Grand Prix International, een wegwedstrijd over 10 kilometer. Goes Vijftien Zeeuwse atleten, onder wie Erwin Harmes en Neal Bou terse, vertrekken morgen naar het Marokkaanse Agadir. Onder lei ding van Runnersworld Goes ne men ze zondag deel aan de twee de editie van de Grand Prix Inter national. Ze treffen in die 10 kilo meter lange wegwedstrijd lopers uit landen als Marokko, Eritrea, Kenia en Ethiopië. In totaal stappen liefst dertig Ne derlandse atleten op het vliegtuig voor een loopreis naar Agadir. De helft daarvan is Zeeuws. De initia tiefneemster is de Goese Paola van Gilst. „Samen met mijn man Raymond heb ik al verschillende loopvakanties gedaan. Dat beviel erg goed en het leek ons ook leuk om zelf loopvakanties te organise ren met ons bedrijf Runnersworld Goes en Loopreizen.nl", legt de be drijvige loopster uit Goes uit. „De eerste keer zijn we naar Barcelona gegaan en onlangs ook naar Valen cia." Dat bleek een succes te zijn, want telkens bracht Runners world Goes zo'n 20 tot 30 lopers op de been. Dit keer gaat Runners world Goes voor het eerst buiten Europa. „Ik ben twee jaar geleden in Marrakech geweest voor een wedstrijd en dat was ontzettend leuk. De omgeving is erg mooi en de Marokkaanse bevolking is ont zettend aardig. Toen we een half jaar geleden door meervoudig Ne derlands kampioen Khalid Chou- koud en zijn manager werden in gelicht over een 10 kilometer in Agadir, hebben we dan ook niet lang getwijfeld." Hardloper Choukoud zal de Zeeuwen vergezellen op hun loop trip naar Agadir, gaat zelf ook star ten en zal mogelijk nog een clinic geven aan de deelnemers van de loopreis. BURGH-HAAMSTEDE Erwin Adan geldt als één van de favorie ten voor de overwinning in de korte Trail by the Sea van zon dag. De Middelburgse atleet won afgelopen weekeinde nog twee trails van vergelijkbare lengte. De korte Trail bij the Sea - er is begin 2017 ook weer een lange va riant - is een wedstrijd over 25 ki lometer. De start en de finish zijn in Burgh-Haamstede. Het parkoers voert onder meer door de Zeepeduinen, over het strand en door de bossen van Westen- schouwen. Op de deelnemerslijst van de wedstrijd van Sportpromotion Zeeland staan dik 400 atleten. Adan lijkt, gezien zijn vorm, een grote kanshebber voor de zege. Hij liep afgelopen zaterdag ook al een trail van 25 kilometer in Bel gië. Die won hij in 1.41.56. Een dag later stond hij in Berg en Dal aan het vertrek voor een wed strijd over 22 kilometer. Weer fi nishte hij als eerste. In 1.33.52. Hij krijgt op de Kop van Schouwen wel concurrentie van een aantal sterke buitenlandse atleten. Bij de vrouwen staat Leonie Ton uit Wissenkerke aan het ver trek. Zij liep afgelopen weekein de een trail van liefst 57 kilome ter en die won ze. Zij kan flinke tegenstand verwachten van on der anderen Vanessa Hartman. De start van de wedstrijd is zondag om 13.30 uur op de Burgh- se Ring. De finish is op dezelfde locatie. „Koole Sport is drie jaar lang onze hoofd sponsor geweest, maar was daar nu niet meer toe bereid", zegt Wil Zweemer, orga nisator van de crosscompetitie, over de naamsverandering. „Met Zeeuwse Verzeke ringen hebben we een andere partner ge vonden. Eentje die goed bij het evenement past. Zij zitten namelijk in heel Zeeland en onze wedstrijden worden ook door heel de provincie gehouden. Overigens blijft Koole Sport wel op een andere manier als sponsor betrokken." In de tijd dat Koole Sport hoofdsponsor was van de crosscompetitie, is de opzet van het evenement enigszins veranderd. De parkoersen werden uitdagender, door trailelementen toe te voegen. Dat wordt nu niet ineens teruggedraaid. „Want dat had niets met de naamgever te maken, maar het was een wens van de atleten PROGRAMMA zelf', aldus Zweemer. „Dat bleek uit en quêtes onder de deelnemers. Vroeger wa ren de wedstrijden alleen maar veldlopen, maar men wilde wat meer. Nu zijn de wed strijden aantrekkelijker en uitdagender." Een belangrijk doel van het invoeren van die trailelementen was het voorkomen van een enorme daling van de deelnemersaan tallen. Men hoopte zelfs dat er juist meer atleten zouden gaan meedoen. „Of het er echt meer geworden zijn, weet ik niet. Dat is moeilijk te zeggen. Er spelen ook andere factoren mee. Zijn er andere wedstrijden in de buurt die dag? Hoe is het weer? Daar moet je allemaal rekening mee houden", legt de organisator uit. „Maar het zijn er in ieder geval niet minder geworden." Bij de start van de crosscompetitie in Hulst zal een aantal Zeeuwse toppers niet aanwezig zijn. Runnersworld uit Goes heeft namelijk een hardloopreis naar Marokko georganiseerd. „Voor de orga niserende vereniging, RKHAV, is dat jam mer", vindt Zweemer. „Maar dat betekent niet dat ze helemaal niet meer aan de crosscompetitie mee mogen doen. Je moet vijf van de zeven wedstrijden hebben gelopen om aan het einde kans te maken op een prijs. Je mag dus twee wedstrijden missen. Er zijn namelijk ook atleten die an dere doelen nastreven, waarbij niet alle wedstrijden in het trainingsschema pas sen." ^2Ée& 4 donderdag 3 november 2016 Zeeuwse atleten naar Marokko Job de Feijter A Paola van Gilst organiseerde de reis naar Agadir. foto jan louws A Op de Kop van Schouwen is zondag de korte versie van de Trail by the Sea. Het is voortdurend klimmen en dalen op onverhard terrein. De Koole Sport crosscompetitie is niet meer. Vanaf dit jaar heet het cir cuit, dat bestaat uit zeven wedstrijden, de Zeeuwse Verzekeringen crosscom petitie. Qua naam een hele verandering, maar de serie wordt volgens het gebrui kelijke recept van de afgelopen jaren op gezet. Zaterdag staat met de Moer- schanscross in Hulst de eerste wedstrijd op het programma. Daniel Vervelde Hulst 05-11 Moerschanscross Hulst (RKHAV) 26-11 Elderschanscross Aardenburg (Wielingen) 03-12 Inkelcross Kruiningen (AV'56) 14-01 Deltacross (ZK) Westenschouwen (Delta Sport) 28-01 Deltasportcross Westdorpe (Scheldesport) 11-02 Grevelingencross Bruinisse (Flakkee) 04-03 Kustcross Vlissingen (Dynamica) Wie minimaal vijf crossen loopt, wordt opgenomen in het eindklassement. "m wh TT^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49