WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 ZEELAND 9 De voorliefde voor handhaving en den buiten zat er bij Albert van der Meule (61) altijd al in. Hij wilde boswachter worden maar hij werd Buitengewoon Opsporings Ambtenaar (boa). 1' Boswachter. Mijn opa en oma woonden vlakbij het bos. Ik kwam er vaak en graag en ik heb enorm veel over de natuur geleerd van mijn opa. Het idee is nooit verder geko men dan mijn hoofd. Ik heb verder geen stappen ondernomen. Niks. Daar heb ik het ook altijd veel te druk voor gehad. Ik ben begonnen in de bedrijfsbeveiliging, ben toe zichthouder geweest en ik heb voor diverse gemeenten gewerkt. Altijd wel iets in de handhaving, dus het boswachterschap was nooit ver weg. Nee hoor, ik heb genoeg om handen. Nee. Ik breng nog veel tijd door in de natuur, waar ik ontzet tend van geniet. Als hobby, niet zo zeer als werk. Ik ben nu bijna twintig jaar boa. De laatste jaren ben ik coördinator van de boa's in Sluis en Hulst. Daarnaast ben ik gecertifi ceerd wandelcoach van TriA. Door met mensen in de natuur te gaan wandelen, geef ik ze meer inzicht in zichzelf. Fantastisch om te mogen doen. Ontzettend. Het is het mooi ste vak wat er is. Zo jammer dat er een negatief beeld bestaat. We krijgen soms behoorlijk wat naar ons hoofd geslingerd. Hier in Zeeuws- Vlaanderen heerst nog niet echt een handhavingscultuur. Uit het coachen van mensen, maar ook uit het begeleiden van jon ge mensen, dat ze goed in hun vel zit ten in hun baan. Jongeren zijn nog te kneden, het is fijn om met hen te mogen werken. I Jawel, maar ik ben ook toe zichthouder op landgoed Ter Hooge bij Middelburg. Ik doe dus ook aan handhaving in de natuur. Ben ik ei genlijk een klein beetje boswachter. donderdag 3 november 2016 rotse boa houdt van de natuur Sheila van Doorsselaer Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7 Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Albert van der Meule, een man met groot rechtvaardigheidsgevoel die zijn rust en ontspanning vindt in de natuur. Nu even geen boe tes uitschrijven, maar een wandeling in het bos aan de Wittebrugstraat in Hulst, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42