Reserves in de spotlights bij Feyenoord Janssen komt met Spurs niet tot scoren tegen Leverkusen 29 ling dan als winst. En dat zegt misschien wel genoeg. De tijd dat Nederlandse clubs (FC Twen te met Steve McClaren en PSV met Dick Ad vocaat) de Europa League, door veel dragen de spelers te sparen, niet voor vol aanzagen, is echt wel geweest. Toch blijft het vaak gek aanvoelen. Zo'n donderdagavond Europa League-voetbal, na het razende geweld op dinsdag en woensdag in de Champions Lea gue. Maar het is, hoe wrang ook, wel het enige toernooi waarin de Nederlandse clubs een substantiële rol kunnen spelen. Misschien ook wel daarom zal de Amster dam Arena vanavond goed gevuld zijn. Ook al is het nu niet Real Madrid of FC Barcelo na dat op bezoek komt. Mensen willen er blijkbaar toch bij zijn, bij het feestje dat Eu ropa League heet. En datzelfde moet Ajax vanavond tegen Celta uitstralen. Het appel van Vincent Janssen richting de scheidsrechter hield het midden tussen hoop en op winding, gisteravond in de twee de helft van Tottenham Hots- pur-Bayern Leverkusen. Vier mi nuten waren er gespeeld toen zijn ploeggenoot Dele Alli binnen de zestien gehaakt werd. Maar de ver- TOTTENHAM HOTSPUR BAYER LEVERKUSEN diende penalty bleef uit. En daar mee dé kans voor de Nederlandse spits om, net als acht maanden te rug tijdens zijn trefzekere basisde buut als Oranje-international te gen Engeland (1-2), als held van Wembley te vertrekken. Die eer bleek nu weggelegd voor Kevin Kampl van Leverku sen, die even later de 0-1 aanteken de na een gekraakt schot van Char les Aranguiz en daarmee de zwak ke Spurs-defensie te kijk zette. En dus niet voor Janssen, die in Enge land vooralsnog vooral in de smaak valt vanwege zijn werklust. En het benutten van strafschop pen. Drie maakte hij er, waarvan afgelopen weekeinde zijn eerste in de Premier League tegen Leices- ter City. Maar een velddoelpunt maken blijkt voorlopig nog een probleem voor Janssen, die gisteravond te gen Leverkusen amper in het spel voorkwam. Een keer was de aan valler, die na een half uur de ge blesseerde Mousa Dembele ver ving, dichtbij. Kort voor tijd was dat, na een vrije trap van ploegge noot Dier. De kansen waren so wieso spaarzaam voor Spurs. Voor naamste mogelijkheid: een schot van Christian Eriksen dat voor rust eindigde op de vuisten van Leverkusen-doelman Lend. Komend weekend treffen de Spurs Arsenal. De wedstrijd waar in coach Mauricio Pochettino weer een beroep kan doen op de voornaamste concurrent van Jans sen, Harry Kane. En dus was de Nederlander gisteravond graag be langrijk geweest. Al was het al leen maar om in de derby van noord Londen niet weer vanaf de bank toe te moeten kijken. Maar mentaal is Janssen amper te bre ken. Ook bij Almere of AZ kwam de Brabander na een langzame start goed op gang. En dus zal hij ook na gisteravond, in de voor hem teleurstellende wedstrijd te gen Leverkusen niet van zijn a pro pos raken. Janssen heeft bewezen dat hij altijd weer komt bovendrij ven. pa afwerkt, bereidden ze zich voor op het treffen met Zorja in de we tenschap dat ze hun bijrol nu eens kunnen inruilen voor de schijn werpers. En als het goed is, zal dat zondag in Deventer tegen Go Ahead Eagles wederom zo zijn. Van Bronckhorst beseft wel dat hij met deze spelers geen kopieën van Vilhena en El Ahmadi voor handen heeft. „Spelen met Tapia en Vejinovic is inderdaad anders dan we gewend zijn, maar ze heb ben alles in huis om er nu te staan", is Van Bronckhorst op voorhand niet bang dat Feyenoord ontmanteld is zonder kilometer vreters El Ahmadi en Vilhena. „Deze twee jongens brengen weer andere kwaliteiten in het elftal." Misschien nog wel belangrijker dan de basisplaatsen van de wissel spelers, is de situatie rond Vilhe na. „We spelen hier met een doel", zei Van Bronckhorst giste ren. „De trieste omstandigheden bij de familie Vilhena hebben veel impact op mijn spelers. Ik ben maandag bij de familie thuis ge weest. Dit elftal is zo hecht, het gevoel dat we er juist nu tegen Zorja moeten staan is heel groot. Voor ons, maar ook voor Tonny." Dat Tonny Vilhena en Karim El Ahmadi vanavond niet meedoen aan de kant van Feyenoord, daar haalden de Oekraïners in Odessa gisteren hun schouders over op. Aanvoerder Dirk Kuyt is er toch gewoon bij? En Eljero Elia? Nota bene topspelers die in 2010 nog de finale van het WK speelden en op wie de lokale bevolking gisteren de achtervolging inzette om hand tekeningen en selfies te scoren. En eigenlijk zou het niet vreemd zijn als trainer Giovanni van Bronckhorst er ook zo over denkt. Natuurlijk, Vilhena (fami lieomstandigheden) en El Ahma di (voetblessure, liep gisteren op krukken) hielden de afgelopen maanden heel nadrukkelijk Feyenoord bij elkaar. Beide spelers bleven maar lopen, ga ten dichten en tegenstanders opjagen. Maar Feyenoord had toch al jaren niet meer zo'n brede selectie als nu? Alle posi ties zijn dubbel bezet, klinkt het al weken trots en vol vertrou wen vanuit Rotterdam. En dus gingen Renato Tapia en Marko Vejinovic gisteravond ein delijk eens met een andere sta tus de afsluitende training voor een Europese wedstrijd in. In het fraaie stadion van Tsjerno- morets Odessa, waar tegenstan der Zorja Loehansk noodgedwon gen de thuiswedstrijden in Euro donderdag 3 november 2016 op verkeerde fuif Ajax-mid- denvelder Hakim Ziyech (r) in duel met Nemanja Radoja van Celta de Vigo, twee weken terug in Spanje (2-2). FOTO AFP Tottenham Hotspur lijdt met in valler Vincent Janssen een 0-1 nederlaag tegen Leverkusen. Daardoor is de tweede rond voorlopig ver weg voor Spurs. Dennis van Bergen Londen Oranje-international Vincent Janssen begon op de bank, maar viel al na 30 minuten in voor Mousa Dembélé, net als Janssen afkomstig van AZ. Zonder Tonny Vilhena en Karim El Ahmadi moet Feyenoord van avond Zorja Loehansk vloeren. Renato Tapia en Marko Vejino vic kunnen laten zien waarom de club zes miljoen voor ze neer telde. Mikos Gouka Odessa Marko Vejinovic krijgt weer eens de kans. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30