M Clown Popov (86) sterft in het harnas BN'ers over sint en piet 22 KIJKT TV 'Heel Holland Bakt' zit erop, hij speelt in toneelstuk 'The Sunshine Boys' en tussendoor nam André van Duin (69) een album op met liedjes van Wim Sonneveld. 'Ik zit qua timbre ergens tussen Rudi Carrell en Sonneveld in.' Angela Voor iedereen die wel wat licht en warm te kan gebruiken in deze donkere maan den: kijk Ali B Op Volle Toeren van gister avond terug. Daarna kun je er gegarandeerd weer even tegen. Het concept is bekend: Ali koppelt een masto dont uit de Nederlandse (volks)muziek aan een rapper van nu en die gaan met eikaars num mer aan de slag. In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen waren dat Lee Towers en het duo Stepherd en Skinto. Had ik nog nooit van gehoord, maar wat een leuke, hartveroverende gasten. De held van de show was echter Lee, of be ter gezegd Leen Huizer. Er is maar één conclu sie mogelijk: die man is veel te weinig meer op tv. Wat een geweldige persoonlijkheid. Strooit met levenswijsheden en is meester van de flau we grappen. „Wie van jullie is rapper?" begroet te hij de twee jongens. Rapper met een a uitge sproken. Voelt u hem? Daarna kregen ze een lesje Leen-geschiedenis aan de hand van foto's. Over zijn arme jeugd, zijn grote shows in Ahoy en gewoon wat algemene dingen. „Zo zagen kinderwagens er vroeger uit." Vervolgens mocht hij met Ali, Stepherd en Skinto een nachtje op 'schrijverskamp' in een vakantiehuisje. Dat was nieuw voor Leen. „Vroeger noemden we dat gewoon een bespre king met de arrangeur." Maar hij snapte snel hoe het werkte: beetje chillen, bakken bami eten, veel drinken en dan nieuwe liedjes beden ken. Ondertussen schreef hij snel een even een voudig als ontroerend gedicht over hoe fijn hij het vond met de jongens. Toen moest het beste nog komen. Leen ging de grootste hit van Stepherd en Skinto zin gen: Brak Obama. Hij schrok van de tekst over katers, misselijk zijn, kotsen in het portiek en 'molly poppen'. „Ga je zingen over pillen slik ken, pa", schaterde zijn dochter, die hij belde om te vragen wat dat laatste betekende. Eh, ja. En hij deed het weergaloos. Op z'n Lee Towers, met veel Las Vegas-gegalm en uithalen. Daarna waren de rappers aan de beurt. Zij doopten You'll Never Walk Alone om tot een rit misch Je Loopt Nooit Alleen. Lee was tot tranen toe geroerd. „Jullie hebben je hartje laten spre ken." Toen kon hij even niets meer uitbrengen. Zelfs geen grap. De tv was 35 minuten lang een behaaglijk gloeiende houtkachel. Quote van de dag 'Waarschijnlijk zal ik de enige vrouw van 60 zijn die topless op het strand loopt' 'Ik heb geen kanker' Masmeijer wil best Topper worden ls jongen in Rotterdam be zat André van Duin een oud telefoonboek van Amster dam. Ze ston den er gewoon in, al die coryfee ën die hij kende van de radio: Willy Walden van Snip Snap, de Wama's, Johnny Kraaijkamp. Magisch vond hij dar. Maar het kwam niet in zijn hoofd op ze re bellen, laat staan zich bij hen thuis aan de deur te melden. „Helemaal naar Amsterdam? Ben je gek. Wij gingen vroeger op vakantie naar Hoek van Hol land, verder kwam je niet. Am sterdam, dat was een andere we reld. Daar woonden artiesten!" Nu woont hij zeifin Amster dam, 25 jaar al, tegenwoordig in een grachtenpand. Hij wandelt graag door de stad ('In Rotter dam moet je de weg weten, hier maakt het niet uit of je links of rechts gaat, overal is het leuk') maar hoeft eigenlijk de deur niet uit. Hij houdt kantoor aan huis, heeft op de eerste verdieping zijn eigen café en beneden in de kel der een opnamestudio. Daar nam hij ook de zangpartijen op voor het album Van Duin zingt Son neveld. Beetje swingend Ideaal, zo thuis werken, vindt hij. „Als ik zin had en bij stem was, ging ik een uurtje zitten. Lalalala. Die opnames stuurde ik dan naar Eric van Tijn, een van de produ cers. Die ging ermee aan de slag en na wat heen-en-weerverkeer hadden we weer een liedje. We hebben het repertoire van Son neveld een klein beetje gemoder niseerd, hier en daar wat meer la ten swingen, maar niet te veel, ROSTOV De wereldberoemde Russische clown Oleg Popov is woensdag op 86-jarige leeftijd overleden in Rostov aan de Don. Dat heeft Edward Zapasjni, de directeur van het Mos kouse staatscircus, be kendgemaakt via pers bureau RIA Novosti. Popov werd op 31 juli 1930 ge boren in de Russische plaats Vi- roebovo. Hij werd wereldwijd be kend door zijn formidabele ta lent. Zijn specialismen waren mi me, koorddansen en jongle ren. De Franse journalis te Jacqueline Cartier gaf hem de bijnaam de 'Zonneschijn Clown'. Popov woon de lang in Duitsland, na in 1991 te zijn her trouwd met een Duit se. Dat huwelijk werd in Breda voltrokken. Popov heeft in de loop der jaren vaak opgetre den in Nederland. Hij verscheen ook in enkele films. HILVERSUM Na Wesley Sneij- der heeft ook Katja Schuurman een Sinterklaasboek geschre ven. De actrice (41) schreef Sam- mie en het reuzenmysterie samen met haar vader Wim Schuur man. De hoofdpersonen in het boek, Piet Chico en het meisje Sammie, zijn gebaseerd op Kat- ja's dochter Sammie (6) en haar neefje Chico (7). TV-presenta- tor Albert Verlinde is de derde BN'er die in deze door Unilever uitgegeven reeks een boek heeft geschreven. Verlinde is de man achter Sinterklaas en het ge heim van de verdwenen wortels. Wesley Sneijder tekende voor De strijd om de scoorsteen. was hè. Want dat mag niet." Hij werd gevraagd voor het pro ject en zei meteen ja. Hij heeft de stem voor het repertoire. „Ik zit qua timbre ergens tussen Rudi Carrell en Wim Sonneveld in." Sonneveld hoorde hij voor het eerst in zijn rol van orgelman Willem Parel in het radiopro gramma Showboat. „Toen, we hebben het over de jaren vijftig, de tijd van de radio distributie, had elke omroep zo'n amusementsprogramma. De bon te dinsdagavondtrein, Negen heit de klok. Er zaten zangers in, imita tors, grappenmakers. Ik luisterde naar alles. En dan de volgende dag, als de andere kinderen in de straat aan het voetballen waren ofbussietrap speelden, schreef ik de sketches uit. Ik wilde conferen cier worden." Moppen en sketches probeerde hij uit op verjaardagen en in het buurthuis. Mensen aan het la chen maken ging hem goed af. „Ik heb het pas later bedacht, maar misschien was het zelfbe scherming. Met rood haar was je een makkelijk doelwit. 'Héé, vuurtoren!' Met al die grappen, vooral ook over mezelf, ontnam ik pestkoppen hun wapens." Snel na zijn landelijke door braak als komiek in 1964 begon hij ook te zingen. „Bij Bovema kon ik een plaatje maken. Ik bandparodist in die tijd, dus op de ene kant kwam een montage: geluiden, ge schreeuw, geblèr. Op de andere kant zong ik het nummer Hé, hé, ik ben André. En dat sloeg aan. Het ging me gemakkelijk af." De wanden van de kantooreta ge in Van Duins grachtenpand hangen vol gouden platen. De donderdag 3 november 2016 Leen Reageren: angela@persgroep.nl —Model Heidi Klum (43) zegt in People geen probleem te hebben met ouder worden VAL KILMER Ondanks geruch ten die het te gendeel bewe ren, heeft Val Kil mer geen kan ker. Dat laat hij in een verklaring weten. Volgens Michael Douglas lijdt de 56-jarige Heaf-acteur aan een ernstige vorm van kan ker. MUZIEK Als De Toppers nog een zanger zoeken, mogen ze Frank Mas meijer bellen. Dat zei de voor malig showmas- ter op 100% NL. Frank, die wordt verdacht van co caïnehandel, vindt dat hij pri ma kan zingen. „Ik zong vroeger ook veel in mijn programma's." Peter van Brummelen „Hij was daar op tournee. Ik heb con tact gehad met zijn producer en gezegd dat we alle mogelijke assisten tie zullen verlenen en voor een groots afscheid willen zorgen in ons circus", aldus Zapasjni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23