ge dlieprijs nekt Terneuzenaar (44) overlijdt bij ongeluk 12 °C 105 van de 154 banen weg De lage olieprijs nekt offshore- bedrijf Heerema, met een vestiging in Vlissingen-Oost. Gisteren kondigde het bedrijf een massaontslag aan. Walcheren Amerikaan als über-Brit Man met gouden duim Bij het personeel van Heerema is de onheilstijding als een moker slag aangekomen. Gisteren wer den de werknemers om 13.00 uur ingelicht over het massaontslag. „Er heerst verslagenheid. Het doet pijn om zo'n maatregel te nemen, maar de Heerema Fabrication Group kan niet anders", zegt Hee- rema-woordvoerder Jan Willem Goedknegt. Heerema maakt onder meer sta len draagconstructies voor boorei landen. Twee jaar geleden kelder de de olie- en de daaraan gekoppel de gasprijs. De olie- en gaswin ning op zee ligt daardoor op zijn gat. Oliemaatschappijen investe ren nauwelijks meer. „Er zijn ge woonweg te weinig opdrachten. En iedereen duikt op de paar op drachten die er wel zijn. Die mag je dan tegen kostprijs bouwen. Dat is niet vol te houden", zegt Goedknegt. Gefaseerd Het bedrijf zette gisteren noodge dwongen het mes in het perso neelsbestand. Er verdwijnen gefa seerd 450 van de 770 vaste banen in Vlissingen, Zwijndrecht, Hartle pool (Engeland) en Opole (Polen). In Vlissingen worden 105 van de 154 vaste arbeidsplaatsen ge schrapt. Heeft Heerema met zo weinig mensen nog toekomst?, vragen de vakbonden FNV Metaal en CNV Vakmensen zich af. Goed knegt denkt van wel. „De malaise in de olieindustrie houdt nog een jaar of vijf aan, maar de vooruit zichten voor de periode daarna zijn beter. Vijf jaar is lang. We kunnen die periode niet met ons huidige personeelsbestand over bruggen. Dan valt het bedrijf om en daar heeft niemand wat aan. Door deze maatregel redden we een deel van de arbeidsplaatsen, hoe dramatisch dat ook is voor mensen die we moeten ontslaan." In Zwijndrecht is er vanaf juni 2017 geen werk meer. Vlissingen, waar twee draagconstructies in aanbouw zijn, heeft nog tot april 2018 werk. Heerema gaat binnen kort met de vakbonden overleg gen over een sociaal plan. FNV Metaal ziet met lede ogen aan dat er in korte tijd 'veel banen verloren gaan in de scheeps- en Het doet pijn om zo'n maatregel te nemen, maar Heerema kan niet anders offshore-industrie'. Eerder wer den reorganisaties aangekondigd bij IHC Merwede en Keppel Verol- me. Ook CNV Vakmensen is ge schokt. „Dit is een enorme klap voor de metaalindustrie", zegt be stuurder Piet Verburg van CNV Vakmensen. „Zeventig procent van de Heerema-werknemers ver liest de komende jaren zijn baan. In Vlissingen blijven nog 49 men sen over. Dat is een enorme aderla ting voor Zeeland. De vraag is of Heerema met zo weinig personeel nog toekomst heeft. Over vijf jaar trekt de olieprijs wellicht aan, zeg gen ze. Dat hoop je dan maar." FNV-bestuurder Marry van der Stel: „We begrijpen dat bedrijven het moeilijk hebben, maar tegelijk grijpen ze de situatie aan om de positie van Nederlandse werkne mers uit te hollen en banen uit Nederland weg te halen. Het is des te schrijnender dat de record winsten uit het recente verleden niet worden gebruikt om de werk gelegenheid op peil te houden." AXEL Een 44-jarige man uit Ter- neuzen is gisterochtend in Axel om het leven gekomen bij een aanrijding met een vrachtwagen. Dat gebeurde rond kwart voor twaalf 's middags op de Lange- weg (N258). Hulpdiensten ontvingen om 11.40 uur een melding over de aanrijding. Een voetganger bleek op de weg terecht te zijn geko men, waarna hij werd aangere den door een vrachtwagen die richting Axel reed. Wat de man op de weg deed is nog onduide lijk. Ambulance en traumahelikop ter werden opgeroepen om bij stand te verlenen, maar de hulp mocht niet meer baten. De man overleed ter plekke. De vrachtwa genchauffeur raakte niet ge wond. De weg tussen Axel en Hulst werd in beide richtingen afgeslo ten in verband met het onder zoek van de politie. Rond 15.00 uur is de weg weer vrijgegeven. Nieuwsmedia Mark King treedt vanavond met Level 42 op in CCXL 3'mmuii In Uit&Thuis John Lithgow speelt Churchill in nieuwe Netflix serie The Crown Heerema Vlissingen Frank Balkenende en Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Heerema in Vlissingen-Oost. FOTO RUBEN OREEL —Jan Willem Goedknegt, Heerema donderdag 3 november 2016 De PZC is onderdeel van Wisselvallig pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 260 7 11688 5 5 5 5 30 tiii P25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1