Beleef een onvergetelijke kerst en oud nieuw effeweg.nl 13 Gezellige kerstmarkten! den bij een voorbereidingsbe- zoek aan Government House; hij lag bij het hek en was morsdood. Levende kangoeroes laten zich zelden overdag zien, maar van daag wel. Terwijl Cosgrove, een krasse oud-militair die het karre tje per se zelf wil besturen, onver stoorbaar doorpraat met enorme handgebaren, sjeest hij zijn gas ten over het landgoed van 54 hec tare. En opeens zijn ze daar, de kangoeroes, tientallen tegelijk. Zie hoe ze met z'n allen van de heuvel af denderen: dit is een wa re stampede. Een scène van Ani mal Planet, live en vlakbij Wil lem-Alexander (die naast Cosgro ve zit) en Maxima (één rij daar achter, naast Lady Cosgrove). Achter hen de minister van Bui tenlandse Zaken, Bert Koenders. „Dit was echt fantastisch", jubelt de bewindsman.Daar sjokt nog een kangoeroe langs, op ruime af stand van de groep. „Dat is Sally, die is altijd wat langzamer", zegt het personeel van Government House. Ze springt wel, maar niet zo hoog meer. Voordat ze goed en wel van de grond is, is ze al ge land. Sally heeft de tijd om het ge zelschap te bekijken, met een arg wanende blik. Zij mogen dan hier zijn om haar te spotten, zij kijkt spottend terug. Als ze haar tong kon uitsteken, deed Sally het. De koning heeft het tafereel ge filmd met zijn iPhone, wellicht om naar de prinsesjes te appen. Mogelijk heeft hij gehoord wat zijn medewerkers weken geleden aantroffen bij hun verkennings tocht. Want bij het uitstappen van het golfkarretje concludeert hij grijnzend dat de kangoeroes 'springlevend' waren. Shopping Queen Al sinds de referendumuitslag woedt er een verbeten machts strijd over wie er mag beslissen wanneer de Brexit-onderhandelin- gen beginnen. Premier Theresa May vindt dat zij dat bepaalt, veel parlementariërs vinden dat hun taak. May's regering wil uiterlijk eind maart Artikel 50 activeren en de onderhandelingen starten, zon der dat het parlement zich daar mee bemoeit. Maar een groepje burgers pikte dat niet en stapte naar de rechter. „Het voelt een beetje als David te gen Goliath, wij gewone burgers tegen de regering", zegt student rechten Tahmid Chowdhury. On der andere met een kapper, een Britse expat en een zakenvrouw spande hij de zaak aan. Ze merk ten al snel dat veel meer mensen het niet eens waren met handels wijze van de regering. Om de juri dische kosten te betalen zetten ze een crowdfundactie op: niet veel later stond de teller op twee ton, gedoneerd door meer dan 5.000 burgers. Chowdhury denkt dat ze sterk staan: „De regering misbruikt haar macht. Het is absurd dat The resa May denkt dat ze zo'n belang rijke beslissing, die verstrekkende gevolgen voor ons kan hebben, zo maar kan nemen. Zonder het par lement te raadplegen. De regering zegt gewoon: Het maakt niet uit wat iedereen vindt, we doen ons eigen ding." De Britse regering weet dat een meerderheid van parlementsle den tegen Brexit was. Daarom wil May dat die parlementariërs zo min mogelijk te zeggen krijgen over de onderhandelingen: het zou het proces alleen maar beïn vloeden en vertragen. Door de ruim 600 parlementsleden geen inspraak te geven, probeert May de touwtjes in handen te houden. „Daarom is deze rechtszaak zo belangrijk. Het gaat over meer dan de vraag wie er over het tijdstip van de onderhandelingen beslist", zegt Sara Hagemann, EU-expert aan de London School of Econo mics. „De uitspraak zegt ook veel over hoe de machtsverhoudingen liggen in de periode daarna, als de daadwerkelijke onderhandelingen gevoerd moeten worden." Als het parlement inspraak krijgt over deze specifieke beslis sing, dan is de kans groot dat ze vaker moeten worden geraad pleegd tijdens de onderhande lingsperiode. „Brexit is Brexit", blijft Theresa May zeggen. Maar of zij en haar regering op eigen hout je mogen bepalen hoe die Brexit eruit gaat zien, dat is de grote vraag. vanaf €399,- Volg je ons al? facebook.nl/ effeweg 1 Oud en Nieuw Praag j Wismar, Rostock en Rügen Oud en Nieuw Parijs Kerstreis Karinthië Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 3 november 2016 Koningin Maxima heeft tussen de verplichte be zoekjes aan de Australi sche steden deze week tijd gevonden om flink in te slaan in een Australi sche boetiek. Met de ko ning aan haar zijde, gaf Maxima een vermogen uit aan het Australische mo demerk Zimmermann. Vol gens de Australische krant The West Australian speelde de koning een be langrijke rol in de keuze van de vijf items, die in to taal 3.500 Australische dollar kosten. Wie bepaalt: May of het parlement? Vandaag doet een Britse recht bank uitspraak in de zaak die is aangespannen door een groepje burgers tegen de regering. In zet: helder krijgen wie het voor het zeggen heeft in het Vere nigd Koninkrijk. Suse van Kleef Londen De Britse premier Theresa May. foto epa 020,- korting Keulen en Oberhausen 2 daagse busreis Logies ontbijt a. €73,- Brussel, Brugge en Antwerpen va. €129,- 3 daagse busreis Logies ontbijt Valkenburg en Maastricht 3 daagse busreis Halfpension €139,- Oberhausen, Kassei en Dortmund va €169,- 3 daagse busreis ALL-INCLUSIVE ANVR Essen en Düsseldorf va. €65,- 2 daagse busreis Logies ontbijt U daagse busreis Vertrek: 30 december Vierdejaarwisseling in Praag met zijn schitterende paleizen, kloosters, kerken en monumenten! 5 daagse busreis Vertrek: 23 december Ga mee naar het Noorden van Duitsland! U daagse busreis Vertrek: 30 december Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 03-11-2016 t/m 10-11-2016. Niet geldig i.c.m. andere acties. 7 daagse busreis Vertrek: 22 december Aanschouw de gebergten en meren van Karinthië en beleef een schitterende kerst in Oostenrijk! Vier oud en nieuw in de wereld stad Parijs en laat u betoveren door de vele lichtjes!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14