12 NI Het was maar de vraag of Willem-Alexander en Maxima kangoeroes zouden zien tijdens een uitje bij de ambtswoning van hun Australische gastheer. Het antwoord was een nogal duidelijke ja. De koning filmt met zijn iPhone, wellicht om te appen naar de prinsesjes Hij is koning, bezoekt de meest bijzondere plekken op aarde en moet een flinke eelt- laag op zijn handen hebben van de begroetingen van wereldberoemde artiesten, sport helden en andere leiders. En toch klapt koning Willem-Alexander diezelfde handen werkelijk in el kaar van verrukking als hij in een golfkarretje over een Australisch gazon wordt gereden. Vlak voor hem huppelt een kangoeroe. En nog één en dan een hele groep. Wat zijn ze groot. En wat sprin gen ze hoog. Wat is dit bijzonder en indrukwekkend. Dat vinden, aan hun gezichtsuitdrukking te zien, Willem-Alexander en Maxi ma ook. Het is een klein programma-on derdeel op de derde dag van hun staatsbezoek aan Australië: kan goeroes spotten op het immense landgoed van de gouverneur-gene raal, sir Peter Cosgrove. Hij is de hoogste gezagsdrager van het land, vergelijkbaar met een presi dent. De Britse koningin Eliza beth is formeel nog altijd staats hoofd van Australië. De Cosgroves ontvangen de Oranjes voor een staatslunch bij hun ambtswoning, Government House. Er is veel militair en cere monieel vertoon, net als in de vroege ochtend, als het konings paar bij het parlement een krans legt bij het graf van de onbekende soldaat en zonnebloemen bij het monument voor de MHi7-slachtof- fers. Er is een ontmoeting met Au straliërs die bij de nasleep van die aanslag betrokken zijn, er is dus die staatslunch met officiële redes en 's avonds in Sydney nog een Australisch/Nederlands concert in het beroemde Opera House. Allemaal reuze gewichtig, maar er zit zo weinig actie in. Ook daar om is het kangoeroes spotten op het landgoed rond Government House een welkom tussendoortje. Maar ook de meest onzekere van alle gebeurtenissen tijdens dit staatsbezoek. Alle locaties die het vorstenkoppel bezoekt zijn weken geleden nauwkeurig geïnspec teerd door leden van de hofhou ding (ceremoniemeester en hof maarschalk), voorlichters en bevei ligers. Maar dieren laten zich niet sturen. En de eigenzinnige kangoe roes al helemaal niet. Welgeteld één kangoeroe zag de Nederlandse delegatie weken gele- Nat pak voor politieagent Symfonie naar veiling Doorrijder langer vast Cokevangsten van ruim 250 kilo Jihadist op vliegtuig door telefoonstoring Schoorsteenpieten begeleiden Sint donderdag 3 november 2016 Jeroen Schmale Canberra Het gezelschap wordt onver wacht tijdens de rondrit op het landgoed verrast met tientallen kangoeroes die langs huppen. FOTO ROBIN VAN LONKHUIJSEN/ANP ROTTERDAM De politie is gisteroch tend in Rotterdam bijna een uur bezig ge weest om een man uit het water te halen. Hij was voor agenten ge vlucht en in een sloot bij de Euromast ge sprongen. De man weigerde het water uit te komen. Agenten trokken uiteindelijk waadpakken aan en gingen zelf het water in. Waarom de man in het water was ge sprongen, is niet be kend. HAMBURG De originele partituur van de tweede symfo nie van componist Gustav Mahler (foto) (1860-1911) wordt ge veild bij Sotheby's in Londen. Verwacht wordt dat het manu script zo'n 3,8 miljoen euro zal opleveren. TILBURG De man die ervan wordt verdacht vorige week donderdag op de Bredaseweg in Til burg een echtpaar te hebben doodgere den, blijft langer vast zitten. De verdachte reed een 62-jarige man en diens 59-jari- ge vrouw aan toen ze de Bredaseweg over staken. De bestuur der van de auto ging er na het fatale onge val vandoor, maar meldde zich later bij het politiebureau. ROTTERDAM In de Rotterdamse haven zijn dins dagavond en gistermorgen op nieuw cocaïnetransporten onder schept. Het gaat om partijen van respectievelijk 26, 34 en 200 kilo, meldde het Openbaar Ministerie. De eerste partij van 24 kilo werd dinsdag aangetroffen in een tussen wand van een koelcontainer met ba nanen. De container was afkomstig uit Ecuador. Later op de avond werd in een andere bananencontai- ner uit Ecuador op dezelfde plek 34 kilo cocaïne ontdekt. Woensdag morgen werden bij een overslagbe drijf tussen de sinaasappelen balen met in totaal 200 kilo cocaïne aan getroffen. DEN HAAG Een Nederlandse terreurverdachte die gesignaleerd stond, kon dit jaar in Düsseldorf toch het vliegtuig naar Turkije nemen doordat een te lefoonstoring zorgde voor vertra ging bij het uitvaardigen van een ar restatiebevel. Dat antwoordt minis ter Ard van der Steur (Veiligheid en Justitie) gisteren op vragen van D66. Het was al bekend dat een be richt uit Duitsland de Nederlandse officier van justitie te laat had be reikte om het aanhoudingsbevel uit te vaardigen. De precieze reden was echter onduidelijk gebleven. D66-leider Pechtold spreekt van „onwaarschijnlijk gestuntel." Hij gaat vervolgvragen stellen. AMSTERDAM Sinterklaas laat zich dit jaar bij zijn intocht in Amsterdam omrin gen door hoofdzakelijk schoor steenpieten. Zeker driekwart van de Amsterdamse pieten zal ge schminkt zijn met roetvegen en zijn niet meer helemaal zwart. Dat heeft hun woordvoerder Pam Evenhuis gisteren beves tigd. Vorig jaar was de helft van de Amsterdamse pieten een schoorsteenpiet. Sinterklaas komt op zondag 13 november aan in de hoofdstad. Het belooft een parade van zo'n veertig sche pen te worden, aangevoerd door de stoomboot met de goedheilig man aan boord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13