■3 i|ii IIB Zeldzaam optimisme 9 KL» mmm 4r ■Mj 'S: dolgraag wilde hebben, toen de buur vrouw. Voordat ze het wist lagen er na een enthousiaste post op Face- book 6.000 bestellingen en had ze hulp nodig. Nu runt ze een studio an nex werkplaats met 18 medewerkers. Haar nieuwe bestaan als zaken vrouw bevalt prima - behalve op de dagen dat ze met haar belastingadvi seur om de tafel moet. „Ik moet bijna de helft van wat ik verdien inle veren. Donald Trump zegt dat hij slim is omdat hij geen belasting heeft betaald. Nou, schrijf een boek, dude!" Ja, lagere belastingen, het is best aantrekkelijk dat Trump dat hoog op zijn prioriteitenlijstje heeft staan. „Maar weegt dat op tegen de rest? Tegen alles wat er uit zijn mond komt? Oh, boy." Donald Trump is de reden dat één gouden regel geldt in de werkplaats. Je huisdier meenemen is prima - er wonen ook twee schildpadden en een cavia - maar er wordt niet over politiek gepraat. Hale wordt doodze nuwachtig als de jonge vrouwen die haar sieraden maken in discussie gaan over feminisme en Hillary Clin ton met haar 64-jarige vader, oud-mi- CAMPAGNE litair, oer-Republikein en sinds hij zijn baan verloor in dienst bij zijn dochter. Ze vangt soms geanimeerde gesprekken over mislukte dates op, maar als het over de presidentskandi daten gaat, lopen de spanningen op. „Ha, daar zul je hem hebben! Pa!" Vader Jeff kan het niet nalaten zijn mening te geven als hij na sluitings tijd nog even binnenloopt. „Trump zegt wat iedereen denkt. Hij heeft misschien een rafelrandje, maar de meeste Amerikanen hebben een ra felrandje." Zijn dochter: „Kun je daar 'een voorbijganger zegt' van maken in het artikel?" Hillary Clinton is óók niks, vindt Hale. Ze vindt haar een leugenaar - 'maar ja, welke politicus is dat niet?' - en vooral een beroepspoliticus wiens mededogen functioneel is. „Zelfs toen Bill een affaire had, was haar politieke carrière kennelijk be langrijker dan haar integriteit, haar zelfrespect." Op 8 november gooit Heidi Hale een muntje op, of blijft ze thuis bij gebrek aan kandidaat die ze wil steu nen. „Zo treurig! Maar het goede nieuws is: wie het ook wordt, mijn bedrijf draait heus wel door. Donald Trump en Hillary Clinton zijn niet de Verenigde Staten, de passie van de mensen. Zij vertegenwoordigen niet wie wij zijn als land. En ze blij ven vast niet langer dan vier jaar zit ten." donderdag 3 november 2016 f ■k h. i 1 VRIJDAG im ZATERDAG Doug Zook TIS«gs 1 Monique (55), Armstrong (33), radiopresentator over huidskleur en de politie 'Vv. --\V Heidi Hale, sieraden- designer en moeder, die een miljoenenbusi- ness heeft opge bouwd in downtown Muncie. FOTO OHANTAL HEIJNEN Het optimisme van Heidi Hale is een zeldzaamheid geworden in de VS: in peilingen stelt gemiddeld ruim 64 procent van de Amerika nen dat het land een verkeerde richting op gaat. Donald Trump speelt daarop in: hij voert campagne met het idee dat vroeger veel beter was. Hij gaat Amerika weer 'geweldig' en 'groots' maken en de orde herstel len in het in zijn ogen wetteloze land dat van alle kanten bedreigd wordt door terrorisme, criminaliteit en illegale immigranten. Hij sprak van 'crisis', in zijn eerste officiële speech als kandidaat, op de Repu blikeinse conventie in juli. Hillary Clinton presenteert een vi sie die daar diametraal tegenover staat. Zij noemt het land 'samen sterker', haar campagneslogan. „Laat niemand je vertellen dat de beste dagen van Amerika achter ons liggen", zegt ze vaak. Ze spreekt over de energie en veer kracht van Amerikanen en wil inves teren in de toekomst; in nieuwe energie en wetenschap, ledereen is welkom in haar kosmopolitische Amerika - ook de immigranten die illegaal het land in kwamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10