Minder frauderende werkgevers gepakt 8,11 of 12 dagen Canarische Eilanden Madeira I of b©l ons 088 70 70 600 (stlP j5 6 NI NYNKE DE JONG Semi All-Inclusive cruise Column Sinds 2010 is het aantal inspecties afgenomen en dus het aantal mala fide werkgevers dat tegen de lamp loopt. In 2015 werden er 1.170 over tredingen geconstateerd, dit jaar en in 2017 verwacht de inspectie zo'n 1.000 overtredingen vast te stellen. Het gaat om bijvoorbeeld werkgevers die hun werknemers minder dan het minimumloon be talen of illegaal buitenlanders aan het werk zetten. „Per saldo worden er minder fraudeurs opgepakt. Asscher spreekt altijd grote woorden over arbeidsmarktfraude keihard aan pakken en code oranje. Maar hij is al vier jaar verantwoordelijk voor de inspectie, dus dat is gratuit", zegt D66-Kamerlid Steven van Weyenberg. Hij luidt vandaag de noodklok tijdens een debat in de Tweede Kamer. „Asscher schiet hopeloos te kort", vindt ook Paul Ulenbelt van de SP. „Hij zegt steeds dat fraude op de arbeidsmarkt zo erg is, maar hij heeft te weinig mensen om het effectief aan te pakken." CDA' er Pieter Heerma pleit eveneens voor meer mankracht. De Inspectie SZW, voorheen de Arbeidsinspectie, wijst de kritiek van de hand. „We doen minder in specties omdat de onderzoeken veel ingewikkelder zijn geworden en langer duren. Op die manier hopen we wel grotere boeven te pakken", zegt woordvoerder Paul We doen minder inspecties omdat de onderzoeken veel ingewikkelder zijn van der Burg. Hij stelt dat de in spectie dit jaar verwacht in meer dan een derde van de inspecties overtreders in de kraag te vatten. De Kamer heeft het kabinet vo rig jaar op initiatief van D66 en PvdA gevraagd 5 miljoen euro vrij te maken voor meer inspecties. Die motie is nog niet uitgevoerd. Het mooiste natuurgebied van Nederland, dat is na tuurlijk appels met peren vergelijken. Hier in huis liep de discussie hoog op. Team De Velu- we ('De Posbank!!!') streed met verve tegen Team De Wadden ('Wat weet jij nou van De Wad den?! Je komt er nooit!'). Terwijl ik natuurlijk eigenlijk voor mijn thuishaven De Friese Wijlanden zou moeten zijn, maar goed, die term vind ik zo wanstaltig - niks zo erg als een koddig bedoelde spelfout - dat ik heb besloten om maar niet te veel ruchtbaar heid te geven aan hoe mooi het daar wel niet kan zijn. Wat een keuze. En er wa ren ook stemmen die von den dat de verkiezing er he lemaal niet moest komen. Want konden we natuur niet gewoon natuur laten? Waarom moesten we er met een verkiezing de aan dacht op vestigen? Dan zou den er allemaal toeristen op afkomen en dan zouden de roerdomp en de sperwer ner- lk gun de boswachters wel weer wat aandacht gens rustig kunnen broeden. Of dan zouden sportende mensen er de stilte verstoren met hun dikke mountainbikebanden en hun nordicwalkgeklets. Vreselijk. Maar ik gunde al die boswachters wel weer wat aan dacht. Het kabinet Rutte 1 heeft zo erg in het milieubudget gesne den dat de hele Ecologische Hoofdstructuur, waar al twintig jaar aan gewerkt werd, zowat de prullenbak in kon. Dat probeert men nu weer recht te zet ten, maar de klap die de boswachters hebben opgelopen, was afgelo pen maandag bij De Wereld Draait Door nog goed te zien. Want wat waren ze trots, toen hun natuurgebied genoemd werd. Alleen al voor de blikken van de natuurbeschermers vond ik de verkiezing terecht. Daar za ten ze: de mannen en vrouwen die door weer en wind in hun lieslaarzen door de zompige mod der ploeteren. Die met geduld en gelobby de verdwenen dieren weer terug hun natuurgebied in lokken. Die dag in dag uit moe ten uitleggen dat een natuurge bied onderhoud vergt, en er dus geld nodig is om ons mooie land zo mooi en afwisselend te hou den. De Wadden wonnen. Ik riep 'zie je nou wel' tegen Team De Velu- we. Maar om de grote filosofe Eri ca Terpstra aan te halen: eigen lijk zijn het allemaal kanjers. Want in welk land vind je nou zoveel afwisselende natuur op zo'n kleine lap grond? f normaal 1149 nu v.a. Ind. vliegreis, transfers, 8-aaagse cruise per 4* AIDAsol o.b.v. volpension service-charge/fooien t.w.v €70 p.p. en tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p Wfrjp I I 11 (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen «nl J p" woensdag 2 november 2016 @Nynke Natuur De arbeidsinspectie controleert steeds minder bij bedrijven, waardoor minder frauderende werkgevers worden gepakt. D66, CDA en SP maken zich gro te zorgen over uitbuiting van werknemers en oneerlijke con currentie. Deborah Jongejan Den Haag —Woordvoerder Inspectie SZW Al A, AIDAsol Madeira Cruisen voor een prikkie! 839 Nu extra prijsverlagingen! Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruise per4-sterren AIDAsol en ontdek de Canarische eilanden Gran Canaria, Lanzarote, La Palma en Tenerife. Maar ook het Portugese bloemeneiland Madeira passeert de revue. Aan boord van dit prachtige cruiseschip beleeft u dé ultieme cruise-beleving. Er zijn diverse restaurants, een zwembad, een Spa en in het theatrium geniet u van spetterende shows. Uniek is dat naast de vlucht en transfers ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs zijn inbegrepen!! reisduur november december januari februari maart april 8 dagen v.a. 959** v.a. 859* v.a. 799 v.a. 829 v.a. 879 v.a. 899 11 dagen v.a. 1219** v.a. 1139* v.a. 969 v.a. 1069 v.a. 1109 VOL Zie stipreizen.nl/ cralpb 12 dagen v.a. 1259** v.a. 1239** v.a. 1069 v.a. 1129 v.a. 1169 v.a. 1249 crag4b buitenhut balkonhut La Palma Lanzarote Cruise verlengen met een verblijf op Gran Canaria? Stip Reizen biedt u de mogelijkheid om uw cruisevakantie te verlengen met een verblijf in hotel Dunas Mirador in Maspalomas o.b.v. All Inclusive. U kunt 3 hotelnachten voorafgaand, of 4 nachten na afloop van de cruise bijboeken. In het hotel met vele faciliteiten zoals2 zwembaden, whirlpool, Spa Centeren animatie voor jong en oud zal het u werkelijk aan niets ontbreken! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen y V^P/ voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7