A L - fl 20 SHOW CULTUUR LUISTERT RADIO Vincent Quote van de dag 'Misschien zie ik mijzelf anders, maar het is echt héél lelijk' Het is tien over half vijf in de nacht. Zom bies en heksen keren huiswaarts, som migen te voet, anderen per bezemsteel. Het wordt stil in New York, the city that never sleeps doet een powernap. Maar niet Eva Jinek. Ze zit, zonder masker en zonder schmink, achter haar microfoon om voor Radio 1 verslag te doen van de Amerikaan se presidentsverkiezingen. Dat doet ze elke och tend. Daar hoeven wij niet vroeg voor op, we lo pen vijf uur voor op New York, het is bij ons, als Eva op de radio komt, tien over half tien. Ze is terug in het land van haar jeugd, ze werd in Amerika geboren en woonde er tot haar nde. Al 27 jaar heeft ze Halloween niet meer meegemaakt, ze is blij dat ze het weer eens ziet, maar daarvoor is ze niet in de VS. Ze spreekt met New Yorkers over The Elec tions. Haar Amerikaans is een verademing ver geleken bij het klungelige gestamel van de meeste Nederlandse interviewers. „Wat is er nou enger", vroeg ze een aantal mensen, „Halloween of de verkiezingen?" „De verkiezingen", was het eensluidende ant woord. Hé, zijn ze het toch nog ergens over eens in Amerika. Overal waar Eva loopt met haar microfoon, ontmoet ze wantrouwen en cy nisme. Ze staat ervan te kijken, zo erg als nu is het nog nooit geweest. De verkiezingen gaan tussen de meest gehate kandidaten ooit. Ze spreekt de 64-jarige Bob. „De media", zegt Bob in het Amerikaans, „ge ven geen feiten meer, ze verdraaien alles." Hij gelooft niets en niemand meer en gaat, tegen zijn zin, op Trump stemmen. Eva spreekt met Henry. Hij heeft er ook totaal geen vertrouwen in en gaat, tegen zijn zin, Clinton stemmen. Zo stemt iedereen voor de een om te voorkomen dat de ander president wordt. Horrible en scary, dat is wat het is. Het verkiezingsspook blijft nog een week waaien. „Je kan niet meer aan vrienden vertellen op wie je stemt", vertelt een man die Eva tegen komt in Trump Tower, hij stemt zelf Trump, omdat hij het anders ook niet weet. „Het is niks nieuws", zegt een jonge vrouw, „die Trump-aanhangers zijn echt niet gisteren geboren, maar vroeger hoorde je ze niet." Eva maakt heldere, inhoudelijke en informe rende radio. Ik ben elke ochtend even met haar in New York. Van Duin in eigen verhaal Bieber: zin in Hollands feestje Drie jaar terug gebeurde dat ook al, toen de pianist zijn villa in Zeist 'meer een vrijgezellenhuis' vond. Wibi had destijds een rela tie met Céline van Riemsdijk. Die relatie ging in 2015 uit. Rond die tijd haalde hij het huis uit de verkoop, ook omdat zich geen ko per aandiende. Het landgoed van Wibi, die tal loze onderscheidingen ontving en werd geridderd in de orde van Oranje Nassau, wordt als mi- ni-Neverland gezien, het land goed van Michael Jackson. De Nederlander heeft op het landgoed een woonhuis met een oppervlakte van 2.306 vierkante meter. Het bestaat uit veertig ka mers, waaronder tien slaapver trekken en twee badkamers. Ver der zijn er een ontvangstruimte, een fitnesszaal, een diner- en zit kamer en een biljartkamer met bar. Wibi Soerjadi zou al enige ja ren kampen met financiële pro blemen. Wulperhorst zou een blok aan het been zijn. De ver- bouwingskosten worden geschat op 600.000 euro. De verkoop ge- beurt op basis van een gesloten online-inschrijving via veiling huis Troostwijk. De startdatum is 13 december, waarna wordt ge sloten op 20 januari 2017. De uit eindelijke gunning is op 7 februa ri 2017. woensdag 2 november 2016 Reageren: vincent@persgroep.nl —Wendy van Dijk over haar beeld in Madame Tussauds. Het beeld staat er al vanaf 2002. BOEK André van Duin heeft gisteren zijn kinderboek De bron van de lach gepresen teerd. Het boek, geschreven door Marije Sloothaak, gaat over Van Duin die als stripfi guurtje zoekt naar de bron van de lach. MUZIEK De 'housewar- ming' voor Justin Biebers nieuwe miljoenenstulpje op de Dam komt er echt. De ster heeft de organi satie laten we ten dat hij het feestje wel ziet zitten. Of hij er zelf bij is op 26 november, is de vraag. Wie biedt op landgoed Wibi? Wibi Soerjadi (46) gaat echt ver huizen. De concertpianist zet zijn landgoed Wulperhorst, met daarop zijn royale huis, te koop. Dennis Jansen Zeist Het enorme landgoed Wulper horst, met een huis van 2.306 vierkante meter, van pianist Wibi Soerjadi staat te koop. FOTO COR DE KOOK Open over

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78