'Darts vergt veel concentratie' Hoe gaat het in zijn werk? ZEELAND 13 van Houdini-act in IJzendijke Ik vroeg of iemand 'm wilde nemen maar kreeg weinig respons Bram van Gilst is voorzitter van Dart vereniging Duiveland. „Soms ben ik een hele avond bezig met darts." Samen een pijltje gooien is goed voor de leefbaarheid in het dorp PROCEDURE Trainer Knol is witheet aan m'n medespelers of iemand 'm wilde nemen maar kreeg daar weinig respons op." De periodeti- tel leefde bij Rijk minder dan bij zijn trainer. „Ik hecht er niet heel veel waarde aan. De doelstelling is toch vooral gericht op het kam pioenschap." Na afloop heerste een menge ling van vreugde en verbazing bij Hontenisse, dat dit seizoen ook al een gekke uitslag (4-7-winst) neer zette tegen Oostburg. Jeroen Ver schuren: „Verbazing dat je zó slap aan een duel kunt beginnen. Ze ker met de bekerwinst van vorige week tegen HVV'24 in het achter hoofd. Die comeback maakte de ontlading na de wedstrijd wel extra mooi. Dat biertje in de kanti ne smaakte zo nog net even wat lekkerder." Strafschoppen Aanvoerder Colpaart was trots op zijn ploeg. „Bij IJzendijke werd vooral naar de scheidsrechter ge wezen, ook via Twitter. Maar in mijn ogen waren het twee terech te strafschoppen. Natuurlijk heb je geluk dat de concurrentie pun ten laat liggen, maar ik heb echt genoten van onze veerkracht. Al hoeft dit van mij niet veel vaker voor te komen." IJZENDIJKE Bij IJzendij ke hielden ze een flinke kater over aan de 4-5-ne- derlaag tegen Hontenis se. Gisteren werd ook nog eens duidelijk dat verdediger Bas Caste- leijn, die in de slotfase rood kreeg, voor zes wed strijden geschorst is. „Ik ben witheet", zei trainer Nico Knol. „Echt, de stoom komt uit mijn oren. Niemand zag wat er echt gebeurde, de scheidsrechter stond er ook veel te ver vandaan. Die man kreeg het niet aangelopen. En dan zes wedstrijden schorsing ge ven! Dat zijn buitenspori ge straffen. Zo maakt de KNVB de kleine clubs echt kapot." Het is een eeuwenoude dis cussie. Is darts een sport of niet? Bram van Gilst (39), voorzitter van Dart vereniging Duiveland, denkt van wel. „Om een lange partij door te komen, moet je scherp en getraind zijn. Mannen als Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld bedrij ven topsport." De laatste jaren is de liefde voor de dartsport bij Bram van Gilst enorm gegroeid. „In het verleden gooide ik weieens een pijltje, maar ik was nooit zo competitief ingesteld." In mei 2013 werd Dart vereni ging Duiveland opgericht. De club is gehuisvest in Oosterland, de woonplaats van Van Gilst. „Door mijn werk ben ik pas later betrok ken geraakt bij de club. Het is enorm gezellig. In 2025 nam ik het stokje van de toenmalige voorzit ter over. Ik heb daar niet lang over getwijfeld." Leefbaarheid Dart vereniging Duiveland heeft nu 21 leden: twintig man nen en één vrouw. „De meeste le den hebben gevoetbald, maar zijn vanwege andere interesses of bles sures gestopt. Het grootste deel kent elkaar vanuit het verleden, het zijn vrienden. Samen een pijl tje gooien is goed voor de leefbaar heid in het dorp." Van Gilst is één van de vrijwilli gers die het voortouw neemt bin nen de club. „Ik houd me bezig met de aankleding van het clubge bouw, barzaken, algemene zaken en het organiseren van toer nooien. Soms ben ik een hele avond bezig met darts. Het thuis front reageert hier wisselend op", lacht de Oosterlander. Zweepslag Ook gooit Bram van Gilst zelf een pijltje. „Sinds dit seizoen spe len we competitie bij de Zeeuwse Darts Federatie (ZDF). Door een zweepslag in m'n kuit heb ik een tijdje niet kunnen darten. Voor de beker moesten we onlangs tegen een eredivisieteam. Dat wilde ik graag meemaken. De pijn zorgde wel voor een gebrek aan concentra tie. We verloren met 11-2, maar we speelden wel een goede wed strijd." goed. We spelen met veel snel heid in de break en tweede fase, maar met verstand en rust als het nodig is. Vroeger was het bij ons drie keer overspelen en dan op doel schieten. Jos traint juist op het vervolg, langer doorspelen tot er een honderdprocentkans ont staat. Je ziet dit seizoen bijvoor beeld ook aan de scores van Mischa Dorst (die zondag vijf keer doel trof, red.) dat we zijn snel heid in deze spelopvatting goed kunnen gebruiken. Dat het dit sei zoen bij mij goed loopt, komt vooral doordat het team zo lekker draait. We hebben vertrouwen en de klik met de trainer is er." „Arno is een speler die heel goed past binnen het spel dat ik voor ogen heb", bevestigt Aerts- sen de woorden van zijn aanvoer der. Nu de ploeg uit Heinkens- zand drie wedstrijden op weg is in de hoofdklasse, lijkt de strate gie van Aertssen zijn vruchten af te werpen. Alle drie de wedstrij den werden overtuigend gewon nen. Ondanks de maximale score wil Riemens nog niet te ver vooruit kijken. „We moe ten niet te vroeg jui chen, want de sterkste tegenstanders komen nog. Vooraf was de doel stelling handhaven, maar als we compleet blijven moet de top drie denk ik haalbaar archieffoto woensdag 2 november 2016 —Tom Rijk, penaltyspecialist Len Wolters Oosterland A Voorzitter Bram van Gilst. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Bram van Gilst Elke sportvereniging heeft ze: helden die al hun vrije tijd in de club steken, maar het liefst op de achtergrond blijven. Die enthousiaste vrijwilligers verdienen een podium. Nomineer en stem Heeft jouw vereniging ook een echte clubheid? Laat het ons we ten. Ga naar pzc.nl/clubhelden, nomineer en stem op jouw held. Wie weet wint jouw club dan wel 10.000 euro. Als je nu stemt maak je zelf kans op een Ford Fiesta. Stemmen kan tot en met 16 november. Winnaar Op 21 november maakt de redactie bekend wie de titel PZC Clubheid in de wacht sleept. De winnaar wordt bepaald door het aantal stemmen, het gemid delde rapportcijfer en de motiva tie (aantal stemmen is dus niet per se doorslaggevend). De PZC-winnaar strijdt op 30 november met veertien andere supervrijwilligers om de titel 'Clubheid van de Amateursport 2016' en de hoofdprijs van 10.000 euro voor zijn of haar club. zij n. JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72