Nieuwe muur voor geteisterd huis Griffier beëdigd Landgoed Rijckholt opent eigen Academie BEVELANDEN EN THOLEN 7 Steeds meer nieuwe programma's op de radio Aan het begin van het jaar leek de lokale omroep op sterven na dood, maar nu kijken bestuur en medewerkers weer vol goede moed naar de toekomst. Omroep Tholen krijgt weer een blos op de wan gen. De ooit zo actieve en po pulaire zender leek begin dit jaar op sterven na dood, maar klimt langzaam uit het dal omhoog. „In alle stilte heb ben we een hoop werk verzet", zegt bestuurslid Willem Boon. Door onder meer interne strubbelingen werd op de radio bijna een jaar lang alleen maar non-stop muziek gedraaid. In middels zijn weer steeds vaker echte programma's te horen. Zo knallen Anita en Ed Kouwenho- ven (van het bekende Thoolse zangduo Anita Ed) elke zondag de ether in met de 'Wat gaan we nu eten show.' „Wij waren al best vaak in de studio te vinden", legt Ed uit. „Toen we lazen dat ze nieu we mensen zochten, hebben we ons gemeld. Omroep Tholen mag niet verloren gaan." Hoewel er veel tijd in zit, ma ken Ed en Anita hun programma met veel plezier. Voor één van de komende shows heeft het duo Frans Bauer weten te strikken. Toch benadrukt Ed dat er niet al leen Nederlandstalige volks muziek wordt gedraaid. On der de noemers 'de Hollandse nieuwe', 'de Nasi-schijf en de 'Bakplaatplaat' komen allerlei soorten liedjes voorbij. „En het is zeker niet de Anita Ed-show", garandeert de zanger. „We draaien elke zondag maar één nummer van onszelf." De programmering van Om roep Tholen (de nieuwe naam Tho len fm tv is voorlopig in de ijs kast gezet) wordt de komende tijd verder opgekrikt. „Zo hebben we plannen om op de woensdag avond weer een christelijk pro gramma te gaan maken", vertelt Willem Boon. „Maar deze keer wel iets breder van opzet, dus niet alleen met psalmen. Ook gaan we op zondag weer een kerkdienst uitzenden. Op zaterdag zouden we graag weer een informatief pro- flink aan de weg.ErZq presenteert ons eigen Thoolse Verder hebben de 'Wat gaan we nu eten christelijke programma op de woensc^ga^o11^ in^or" matief programma op zateroag. Toen we lazen dat ze nieuwe mensen zochten, hebben we ons gemeld gramma hebben." Een heikel punt blijft het aantrekken van vrijwilli gers. Die liggen niet voor het op rapen. Om die reden maakt Boon niet zo'n punt van de opgelegde samenwerking met een aantal lo kale omroepen aan de andere kant van het Schelde-Rijnkanaal. Hij ziet daar kansen in. Het Rijk wil dat het aantal loka le omroepen sterk verminderd door de komst van nieuwe, grote re streekomroepen. Tholen is in gedeeld bij Bergen op Zoom, Woensdrecht en Roosendaal. „Wij kunnen de vruchten pluk ken van zo'n samenwerking", denkt Boon. „Zo hebben wij sterk verouderde apparatuur, maar als je ziet wat er in Bergen op Zoom staat... dat is bijna een mediapark. Ze hebben er boven dien stagiaires, die wellicht ook voor Omroep Tholen kunnen wor den ingezet." Boon zegt zich er hard voor de te maken dat Tholen straks binnen de nieuwe streek- omroep de aandacht krijgt die het verdient, met name op de radio en het internet." De website van Omroep Tholen wordt sinds vorige week overi gens weer gevuld met actuele be richten. Dat was gestopt, nadat een samenwerking was aangegaan met de commerciële website Kijk op Tholen. „Maar we vonden dat onze eigen identiteit daar te veel door verloren ging", stelt Boon. WISSENKERKE De stutten te gen de zijgevel van het huis van de familie Hoogerland aan de Voorstraat in Wissekerke zijn verdwenen. Een aannemer met selt een nieuwe muur zodat het pand er weer netjes bij staat. De gevel raakte drie jaar gele den beschadigd toen de garage naast de woning werd gesloopt. De garage moest plaats maken voor een Aldi. In afwachting van de nieuwbouw van de super markt werd de woning gestut. Maar de Aldi komt niet en daar om besloot de gemeente de ge vel op te knappen. Tegen de komst van de super is hard ge vochten tot en met de Raad van State. De gemeente werd in het gelijk gesteld en de start van de bouw werd gepland. Tot een paar ondernemers naar het Euro pese Hof van Justitie stapten. Toen was de maat voor de Duit se grootgrutter vol. Geen Aldi in Wissenkerke. Wat er nu komt is onbekend. Wethouder Adrie van der Maas is daarover in gesprek. „Met een nieuwe partij over een nieuwe invulling. Meer wil ik er niet over kwijt." KAPELLE Andrea Meijer is gis teravond beëdigd als nieuwe raadsgriffier van de gemeente Kapelle. Nadat zij tijdens de ge meenteraadsvergadering de eed had afgelegd, kreeg zij een kistje appels en peren van bur gemeester Anton Stapelkamp. „Want we zitten hier tenslotte niet in Aalsmeer maar in de bloesem van Zeeland." Meijer volgt in Kapelle Jac queline Chamalaun op die 1 ja nuari stopt. Tot die tijd werken de twee samen, wat Meijer de kans geeft goed te worden inge werkt. Landgoed Rijckholt in Geersdijk blijft volop in ontwikkeling. Twee maanden geleden werd in de woongemeenschap voor ouderen een kinder- en buitenschoolse op vang geopend. Komende vrijdag gaat de Rijckholt Academie er van start. De bedoeling van de Academie is teams uit de zorg, van manage ment tot verzorging, te trainen op omgang met mensen die zorg be hoeven en met hun naasten. In Geersdijk worden meerdaagse cur sussen aangeboden met overnach ting. Volgens Rijckholt bestaan trainingen volgens dit concept nog niet binnen de langdurige zorg. De eerste leergang, in samenwer king met opleidingsbureau Mens beeld, begint op 9 februari 2017 en heeft de naam 'Vol in Verbinding' meegekregen. Deze cursus bestaat uit drie aaneengesloten dagen en een terugkomdagdeel. Vrijdag 4 november wordt de Academie officieel geopend. Vi- vienne van Eikelenborg, zaken vrouw van het jaar 2016, zal de opening verrichten. woensdag 2 november 2016 Omroep Tholen krabbelt op Rob Paardekam Tholen Ed Kouwenhoven, Anita Ed Willem Adriaansens Geersdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70