'De insteek is nooit geweest dat het museum dicht gaat' Goese Lyceum komt met nieuw festival 6 BEVELANDEN EN THOLEN Historisch Museum De Bevelanden in Goes vreest de voorgenomen bezuinigingen. Vijf vragen aan cultuurwethouder Loes Meeuwisse. Goes „In de bezuinigingsvoorstellen ko men alle beleidsterreinen aan de orde, ook cultuur. Omdat het aan tal bezoekers van het museum toch beperkt is, hadden we het idee dat er nog ruimte zit bij het personeel. Er werkt nu 4,4 fte." „De insteek van het colle ge is nooit geweest dat het mu seum dicht zou moeten. Het stre ven is behoud, maar dan wel met bezuiniging. Het museumbestuur is er direct vanaf het begin hard in gegaan met de stellingname dat sluiting onvermijdelijk is. Dat is wel heel zwart-wit en zelf vind ik dat wel jammer. We hadden die reactie eigenlijk niet verwacht Maar het klopt dat er al veel is ge beurd bij het museum. Ik heb waardering vooor de inspannin gen van het bestuur." „Dat is het lastige aan deze hele bezuinigingsoperatie. We willen voorzieningen zoveel mogelijk be houden, maar tegelijkertijd wor den we als gemeente enorm ge kort door het Rijk. We moeten de ze bezuinigingen gewoon invul len om niet in de problemen te ko men. Alle voorstellen doen pijn." „Het lijkt inderdaad een relatief klein bedrag, maar we halen iets op allle beleidsterreinen en als we het museum buiten schot zouden houden, kom je toch al gauw op nieuw uit op een andere culturele instelling. Maar bezuinigen op de muziekschool of bibliotheek wil len mensen ook allemaal niet." ,We gaan met op voor hand zeggen: we doen het niet. Maar als het museum echt dicht zou gaan, is dat een hard gelag. Dan moeten we daar iets van vin den. We willen nu eerst afwach ten wat de gemeenteraad zegt." Het museumbestuur is er direct vanaf het begin hard ingegaan, dat vind ik jammer 'Proud to be faut'. Dat is het the ma van het festival dat Het Goese Lyceum locatie Oranjeweg dit jaar organiseert. Het bijzondere is dat iedereen die ook maar iets met de school te maken heeft, mag mee doen. Het Goese Lyceum heeft inmid dels een traditie hoog te houden als het om festivals gaat. Eerder waren er al het Sixtiesfestival, Smartlappenfestival, Milleniumfes- tival en vorig jaar het All around the world festival. Iedereen mag meedoen, van leerlingen en docen ten en niet-onderwijzend perso neel tot ouders. Voor het nieuwe festival Proud to be faut, met 'lekkere foute mu ziek' worden heuse audities ge houden, want volgens de school 'verdient het publiek het dat er goed wordt gemusiceerd en goed wordt gezongen'. Maar: je hoeft ook weer niet buitengewoon geta lenteerd te zijn. Wanneer het festival met 25 op tredens plaatsvindt is nog niet be kend. Opgeven kan deze week via ponstr@pontes.nl of ponkpt@pontes.nl IN DE REGIO Nieuwe kookgroep van start Verkoopmiddag in kerkgebouw Lezing over de wereld van bijen MIJN DORP, MIJN STAD LAMPIONNENOPTOCHT woensdag 2 november 2016 Luc Oggel 1 Waarom wil het college op het museum bezuini gen? 2 Kan Goes zonder mu seum? 3 Hoe verhoudt het voor nemen om het museum te korten zich tot het feit dat tegelijkertijd niet op promotie van de stad wordt bezuinigd? 4 Het te bezuinigen be drag, 50.000 euro structureel, zet toch niet echt zoden aan de dijk op de totale bezuinigingso peratie van 17 miljoen euro tot 2020? 5 Is er een kans dat jullie het voorstel intrekken? Loes Meeuwisse, wethouder Luc Oggel Goes GOES De nieuwe kookgroep 'Zeeuwse Kost' gaat donderdag 10 novem ber van start in Goes. De kookgroep komt eens per maand bij elkaar in het Erasmus- park in Goes. Elke keer brengt één van de deelnemers een Zeeuws recept mee dat samen met de groep wordt klaar ge maakt en opgegeten. Deelne mers betalen een bijdrage van 4 euro per keer. Inschrijven kan nog tot vrijdag 4 november via e-mail: j.koning@svrz.nl. WILHELMINADORP Vrouwenvereniging Eltheto van de Protestantse Gemeente in Wil- helminadorp houdt vandaag haar jaarlijkse verkoopmiddag in het kerkgebouw in Wilhelminadorp. Onder meer breiwerken, wens kaarten, zoetzuren, bakproduc- ten en enkele producten van het land worden te koop aangebo den. Tussen 14.00 en 16.00 uur vindt de verkoopmiddag plaats. De opbrengst is ten bate van de kerk. KAPELLE In het Fruitteeltmuseum in Kapel- Ie wordt op maandag 7 novem ber een lezing gegeven over de wereld van bijen onder de titel 'Waarom bloeien bloemen?'. Professor dr. Rinus Sommeijer verzorgt de lezing in het mu seum. De uit Ovezande afkomsti ge professor was tot zijn pensio nering als onderzoeker en do cent verbonden aan de universi teit van Utrecht. Hij is expert op het gebied van bij en.Tegenwoordig is hij verbon den als honorair hoogleraar aan de nationale universiteit van Cos ta Rica. Tussen 20.00 en 22.00 uur zijn belangstellenden welkom. Kos ten bedragen 5 euro. De zaal gaat om 19.30 uur open. KLOETINGE Hobby- en kunst markt In Kloetinge wordt zaterdag een hob by- en kunstmarkt gehouden in dorps huis Amicitia. De am- bachtsvrouwe ver zorgt de opening om 09.30 uur. SINT ANNALAND Oliebollenactie Tafeltennisvereni ging SMASH76 houdt zaterdagoch tend een oliebollen actie. In de ochtend tus sen 09.30 en 12.00 uur komen leden langs de deuren in Sint Annaland met warme oliebollen. Voor drie euro vijftig kunnen er vijf olie bollen gekocht wor den, gebakken door bakkerij W. Slager. De actie is bedoeld om SMASH76 een fi nancieel steuntje in de rug te geven. THOLEN Dorcas voedselactie In de supermarkten in de kernen Tholen, Poortvliet, Sint Maar tensdijk, Stavenisse, Sint Annaland, Oud- Vossemeer en Sint Philipsland wordt op vrijdag 4 en zater dag 5 november de Dorcas Voedselac tie gehouden. Op ruim duizend lo caties in Nederland zamelen duizenden vrijwilligers samen met consumenten voedsel en geld in voor de allerarm sten in Oekraïne, Moldavië, Albanië en Roemenië. KORTGENE Rommelmarkt Aan de Oudedijk 3 in Kortgene wordt op zaterdag 5 no vember weer een schuurverkoop ge houden. De schuur is open van 09.00 tot 16.00 uur. KRUININGEN Snuffelmarkt Ons Dorpshuis en Partycentrum Krui- ningen houdt zater dag een snuffel markt van 09.00 tot 14.00 uur. De toe gang is gratis. Meer informatie via tele foonnummer 0113-381437. SINT MAARTENSDIJK Het Evenementen Comité Smalstad houdt op 5 november een Lampionnenoptocht in Sint Maar tensdijk. Kinderen uit Scherpenisse zijn ook welkom om met hun lampion mee te lopen. De lampions zijn te koop bij de plaatselijke winkeliers. Zelf een lampion maken kan natuur lijk ook. De vertrektijd van de optocht is om 19.00 uur vanaf de Markt in Sint-Maartensdijk. Bij terugkomst staat er war me chocomel met speculaas voor de kinderen klaar. Wie een mooie foto maakt van deze activiteit kan hem opsturen naar info@ecssmerdiek.nl. ARCHIEFFOTO PETER NICOLAI GOES Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00-11.00 uur-Spreekuur van wijkagent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur-Weke lijks Digitaal Café; Thea ter De Mythe, Bleekveld 1,14.00 en 16.00 uur- Kindertheatervoorstel- ling Woezel&Pip; Sport zaal de Spinne, 15.30-16.15 uur-Zaal voetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur-Zaal voetbal vanaf 15 jaar; Rooseveltlaan 87,19.00 uur - Start Fietstocht; Sportzaal Thorbecke- laan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor mensen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras. HEINKENSZAND BinnenUit, Schouwers- weg 7, 09.30-17.30 uur - Expositie Jan Bernd- sen; Sporthal De Sten- ge, 14.00 uur - Cursus 'Vallen verleden tijd' voor senioren. KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur-Ezel wandeling door de pol ders van het Veerse Meer. KAPELLE De Vroone, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor se nioren; 19.15 uur- Bridgeavond. KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewe gingsuur voor 50+. RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur- Wandelproject 'Elke stap telt'. NIEUWDORP Covra NV, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur-Ten toonstelling 'Onderweg' door Nathalie van Terheijden. THOLEN Oudelandestraat 11, 10.00 uur - Lezing Fre- derik Gover over Eras mus. WILHELMINADORP Protestantse Gemeen te, 14.00-16.00 uur - Verkoopmiddag Vrou wenvereniging Eltheto. YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur- Wandelen in groepsver band; Kerkelijk centrum de Haven, Dreef 6, 20.00-22.00 uur-Jaar lijkse Bijbelquiz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69