Korpschef had veel over voor nationale politie Belgen proberen nog steeds om PostNL over te nemen 4 NI Beschamend, zo noemt korpschef Akerboom het exorbitante uitga venpatroon van de Centrale On dernemingsraad (COR) van de Na tionale Politie. Zo huurde voorma lig voorzitter Frank Giltay een pe perdure imagocoach in, die hem adviseerde om dure maatpakken te dragen. Alles op kosten van de politie, juist in tijden waarin zwaar moest worden bezuinigd. Als dieptepunt noemt Aker boom drie feestjes in december vo rig jaar. Een overnachting met partners - inclusief champagne- ontbijt - in het peperdure Amstel Hotel spande de kroon. Zulke bui tensporige evenementen hebben geleid tot 'schaamte en conflict, in plaats van teamgeest', zei Aker boom gisteren op een persconfe rentie. Op basis van het eerste onder zoek, dat nu is afgerond, trekt de hoogste politiebaas snoeiharde conclusies. Akerboom spreekt van 'ondoelmatige bestedingen', 'dis proportionele uitgaven' en een 'on zorgvuldige verantwoording'. Jaar na jaar werd het toch al forse bud get overschreden. „Er is geld ver spild en dat heeft de reputatie van de COR en het korps beschadigd." Zo werd steeds vaker tegen hoge kosten vergaderd in Giltays woon plaats Almere. Ingehuurde exter ne adviseurs kwamen ook uit het Almeerse netwerk van Giltay en zijn vrouw Brenda. De voormalig COR-voorzitter komt in het on derzoek naar voren als een man die geen tegenspraak duldde en de besteding van het budget als zijn 'exclusieve bevoegdheid' zag. Verantwoording wilde hij slechts afleggen aan de voormalige korps chef, Gerard Bouman, met wie hij regelmatig een vorkje prikte. Van der Steur laat in een extern onderzoek de rol van Bouman on der de loep nemen. Belangrijke vraag wordt of de oud-korpschef de steun van Giltay 'kocht' in ruil voor vrijwel ongelimiteerde bud getten. De steun van de COR was hard nodig tijdens de vorming van de Nationale Politie. Feit is dat het toezicht op de uit gaven van de COR aan alle kanten faalde. „Van een ordelijk proces van begroten, besteden en verant woorden is eigenlijk nooit sprake geweest", aldus Akerboom. „Er werd wel gewaarschuwd, maar niet doorgepakt." Meerdere men sen trokken aan de bel over de exorbitante uitgaven, maar daar werd niets mee gedaan. De in maart dit jaar aangetre den Akerboom noemt het 'pijn lijk' dat er een onderzoek wordt in gesteld naar zijn voorganger. Hij heeft Bouman maandag van het komende onderzoek op de hoogte gesteld. „Dat had een grote impact op hem", zegt Akerboom. Bou man zelf wil niet reageren op vra gen van deze krant. Ook voorzitter Gerrit van de Kamp van politievakbond ACP vraagt zich af of Bouman steun heeft 'gekocht'. „De Nationale Poli tie is heel snel ingevoerd en daar bij is van alles misgegaan. Ik moet weten of dit spel wel zuiver is ge speeld." "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" £tüi bol.com® rfjj) otTIIwL,, HOLLAND ¥<t BARRETT HOLLAND ff BARRETT Grahams skincare Het nieuws dat de Belgen zich nog niet zouden hebben neerge legd bij een eerdere afwijzing van PostNL werd gisteren wereld kundig gemaakt door het Het Fi- nancieele Dagblad (FD), dat schrijft zich te baseren op 'een voorbereidend document'. Een woordvoerder van PostNL zei gis teravond desgevraagd niet te wil len reageren op geruchten. Ook Bpost wilde geen commentaar ge ven op het bericht. In mei liep een poging van Bpost om PostNL over te nemen op niets uit. Het Belgische bedrijf zou toen tussen 5 en 6 euro per aandeel hebben geboden. Vol gens het FD is het bod nu met een onbekend bedrag verhoogd. Het Belgische postbedrijf zou de overname voor de helft in contan ten willen betalen en verder met eigen aandelen. Bpost zou zijn bod op zes cruciale punten heb ben verbeterd. Zo belooft het be drijf niets te veranderen aan de uitvoering van de universele post dienst, waartoe PostNL als markt leider in Nederland is verplicht. Ook zou er een onvoorwaardelij ke garantie worden gegeven voor de pensioenen van huidige en voormalige werknemers van het Nederlandse postbedrijf. PostNL bevestigde eind mei dat het met Bpost had gesproken over een mogelijke combinatie van beide bedrijven, via 'een vriendelijk openbaar bod' door Bpost op alle aandelen PostNL. Die gesprekken leidden echter niet tot overeenstemming. woensdag 2 november 2016 Het is nu officieel: minister Van der Steur laat onderzoeken of ex-korpschef Gerard Bouman nalatig is geweest in de geld- smijtrel rond de ondernemings raad van de Nationale Politie. De huidige korpschef Erik Aker boom staat het schaamrood op de kaken. Koen Voskuil Peter Winterman Den Haag advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boekals een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, licht therapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reaches, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: www.grahams.nl Het Belgische postbedrijf Bpost zou in het diepste ge heim werken aan een nieuw bod op PostNL. In mei werd het eerste overnamebod van de Bel gen nog afgewezen door de Ne derlanders. Leo Roggeveen Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5