5 V App Automatisch terugbetalen Kleingeld Auto Controle op rijklaar maken KINDEREN Actie tegen sluwe reclame ringzee, Golf van Alaska of Okhotsk- zee ondergaat de gevangen koolvis aan boord direct de eerste stappen in de transformatie tot visstickvis. Elk exemplaar levert twee filets op. Meerdere filets worden samen in een rechthoekig blik geperst en in de vriezer geschoven. En die diepgevroren blokken vis vinden uiteindelijk hun weg naar Europa, waar ze in de fabriek in sta ven worden gesneden en van een laag paneermeel voorzien. „In één visstick kan zo gemakkelijk de vis van twee of drie koolvissen zitten", verklaart Koos, terwijl hij met chi rurgische precisie de eerste visstick van zijn jas ontdoet. Drempel Hoewel ook Duitsers niet vies zijn van een Fischstabchen op zijn tijd en Engelsen hunfish fingers zelfs op brood eten, is het volgens het panel geen wonder dat de vissticks juist in Nederland zo'n populariteit genie ten. Jaap: „Nederland heeft nauwelijks een vis-eetcultuur. De gemiddelde Nederlander denkt: wat voor vis moet ik kopen? Hoe moet ik vis be reiden? Mensen hebben vaak geen idee." Koos: „Vissticks zijn echter laag drempelig. De smaak is neutraal. De graten zijn er uit. Het is vis voor mensen die niet van vis houden, zo zie ik het." Jaap: „Daarom vinden kinderen ze ook zo lekker. Zelf kon ik als klein jo chie vroeger ook zo een heel pakje op." Koos: „En dan maar hopen dat ze la ter de overstap maken naar een scholletje." DE UITSLAG Dit is vis voor mensen die niet van vis houden Kattenvoer Een echte visser eet dan ook nooit vissticks, onderstrepen de panelle den. Alleen voor vandaag wordt een uitzondering gemaakt. We testen zes merken, de vissticks worden elk in een schone koekenpan bereid vol gens de voorschriften op de verpak king. Hoewel blind wordt getest, komt Iglo - de torenhoge favoriet - overduidelijk als beste uit de bus: goed gepaneerd, een mooie structuur en met een duidelijke vissmaak. Net als vier van de overige vijf, pronkt er bij Iglo een MSC-certificaat voor duurzame vangst op de doos. Alleen de budgetsticks van Golden (gekocht bij Hoogvliet, maar ook ver krijgbaar bij andere supers) ontberen het logo. Laat dat merk nou net met afstand als slechtste eindigen. „Dit is net kat tenvoer!", gruwelt Jaap. „Wat is dit voor grijze pulp?", vraagt ook Koos zich af. „Jasses, dit mag echt de naam visstick niet dragen." ViSSTiCKS woensdag 2 november 2016 Er zwerven al redelijk wat terugbetaal-apps rond in het wild, maar Florin (gratis voor iOS en Android) kent een trucje dat de concurren tie niet kent: het laatje ook zelf een bedrag overmaken - dus zonder dat je daartoe wordt uit genodigd of gepord - naar een telefoonnum mer. Dat verloopt via iDeal, maar de ontvan ger dient wel app te hebben geïnstalleerd. €38.00 Vragen aan Andre, Bas Coen Vanaf 1 november controleert de Autori teit Consument en Markt of autoverkopers in hun prijs het rijklaar maken verwerken. Het is verplicht om dat te doen, maar in adverten ties worden die kosten vaak achterwege gela ten. Het kost tussen de 600 en 1.500 euro. van de 23 rolgordijen en lamellen in de test van NVWA bleek onveilig. Bron: Consu mentenbond Slim van fabrikan ten, om producten te voorzien van afbeeldingen van animatiefiguren, maar het zijn vaak etenswaren met veel suiker en vet. De Consumenten bond komt daar tegen in het ge weer. ledereen kan foute voorbeelden aanleveren. Van smakelijke staven tot pulp voor in de prullenbak. 1. Iglo €2,49 voor 10 stuks. Een duidelijke en goede visgeur, maar niet overdreven. Op een paar ietwat geblakerde korrels na ook prima gepaneerd. 2. Albert Heijn €1,31 voor 10 stuks De paneerlaag is iets te dun, waardoor de vis ook wat vochtig uit de pan komt. Ver der best een aardige vissmaak. 44 —Koos de Visser 3. Jumbo €1,19 voor 10 stuks. De stukjes visfilet zijn duidelijk te onderscheiden en het paneermeel is mooi oranjebruin gekleurd. Wel wat te slap, vochtig en met een oliebolachtige vetsmaak helaas. 4. Consenza fish fin gers €3,99 voor 10 stuks. Glutenvrije hipstersticks, maar zonder enige vissmaak. En nog erger: zo nat en zompig dat de vis bijna is uit te wringen. 5. Golden Seafood, Aldi €1,49 voor 15 stuks. Sticks zijn voor gebakken, dat proeft het panel feilloos. Geen vissmaak. Wel zweem van te lang gebakken paneermeel. 6. Golden vissticks, vissticks Hoogvliet €0,92 voor 15 stuks. Vlees noch visstick! De vis is grijsgekleurd, smaakt bedorven en ont- beert vissmaak. Structuur ontbreekt; alsof de vis ge pureerd is ingevroren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50