1 2 fegf 3 3 Maza Hoemoes Lidl Hoemoes Plus Hoemoes A WIE BIEDT WAT? dig om mijn dromen waar te maken. Daarom heb ik mijn pensioen vast opgenomen. Omdat ik druk was met mijn ou ders en mijn bedrijf, wilde ik verder rust in mijn hoofd en dus liever niet verhuizen. Lommerhuizen bood circa twee ton voor mijn huis, 90 procent van de taxatiewaarde. Ik heb de helft laten uitbetalen en van de andere helft heb ik de huur tien jaar vooruit betaald. Ik zit voorlopig huurvrij en heb een aardig spaarpotje. Helaas is mijn huis niet meer van mij en ben ik dus mijn opgebouwde pensioen kwijt." Geldproblemen Marco Gambino van het Zilver Wo nen Fonds geeft aan dat verkopen en terughuren zeker niet geschikt is voor iedereen. „Wij zijn een commerciële partij en verdienen hier geld aan. We bieden 80 procent van de waarde van een huis, omdat de economische waarde van een verhuurd huis 60 tot 80 procent van de marktwaarde be draagt. Oftewel: je moet graag in je huis willen blijven wonen want het verschil met commerciële verkoop bedraagt vele duizenden euro's. Het is aantrekkelijk voor mensen die hard hebben gewerkt en hun geld in hun huis hebben zitten. Via ons kunnen ze bij hun geld komen dat vast zat in het huis." Vereniging Eigen Huis is kritisch over het 'koop en leaseback model'. „Het zijn commerciële bedrijven, ze willen geld verdienen met hun inves tering", zegt André de la Porte. „Dat is begrijpelijk, maar het maakt de op tie alleen geschikt voor mensen die acute geldproblemen hebben, maar echt niet willen verhuizen. Wij raden mensen aan toch hun huis te verko pen en iets anders te zoeken. Zodra mensen die emotionele drempel over zijn, blijken opeens veel alternatie ven te bestaan en je krijgt de markt waarde voor je huis. Dat scheelt 20.000 tot 40.000 duizend euro op een huis van 2 ton." Anneke Amen snapt de kritiek van VEH, maar is zelf blij dat ze haar huis heeft verkocht. „Misschien ben ik veel geld misgelopen met deze deal, maar dat maakt me niks uit. Ik woon nog steeds in mijn fijne huis, heb geen rompslomp en ik heb mijn dochter alvast haar erfenis kunnen geven." Zorgen Ook Meeuwis is nog steeds blij met de constructie. „Het was fijn dat ik me toen, in die hectische tijd, ner gens zorgen over hoefde te maken. Nu begint mijn onderneming goed te lopen en heb ik minder geld uit mijn spaarpot nodig. Ik maak me wel zor gen over mijn toekomst. Mijn pensi oengeld heb ik opgenomen, dus ik moet nog heel lang doorwerken." len het onderhoud aan het huis. De nadelen zijn natuurlijk dat mensen huur moeten gaan betalen en dat ze het huis alsnog moeten verlaten als ze de huur niet meer kunnen betalen en de woningmarkt ook niet is geste gen." Maartje Meeuwis (60) besloot tweeënhalf jaar geleden in zee te Anneke Amen heeft gaan met Lommerhuizen. „Ik wilde geen omkijken meer graag een bedrijf beginnen. Tegelij- naar haar huis, nu ze kertijd waren mijn ouders ziek en het huurt, fotodesirée wilde ik meer tijd hebben om voor ze schippers te zorgen. Ik heb altijd als zelfstan dige gewerkt, mijn huis was mijn pensioenpotje. Maar ik had geld no- woensdag 2 november 2016 GO zit er goedkopere zonnebloem-, soja-, of koolzaadolie in. De smaak valt tegen, Vooral de duurdere merken, verkrijgbaar bij Ekoplaza en de Natuurwinkel, smaken niet lekker. De hum- mus van Hobbit wordt omschreven als stop verf en behanglijm. Er zijn ook lichtpuntjes: de pasta's van Maza en Lidl stemmen de experts nog enigszins vrolijk!— Bart Rost Vanaf €1,70 voor 200 gram Lekkere smaak, per fecte structuur. Wat veel harde stukjes. Hi, Vanaf €1,20 voor 200 gram Even lekker als de hummus van Maza. Precies goed. Smaak wat aan de zure kant. Vanaf €2,00 voor 200 gram Mooie donkere kleur. Korrelige structuur. ""««llllli O co f, z O O z O CE CO Stel: je huis heeft een taxatiewaarde van 300.000 euro. De hypo theek bedraagt 75.000 euro. Kosten waren 6.000 euro per jaar (on derhoud, verzekering, en hypotheek). Zilver Wonen Fonds: Keert uit: 80 procent van marktwaarde: 240.000 euro. Na aflossing rest schuld: 165.000 euro. Ver mogensbelasting: 1.980 euro per jaar. Huur: 5,5 procent marktwaarde, maandelijks 1.375 euro. Jaarlijkse woonlasten: 16.500 euro. Eisen: Koopt alleen huizen op met een waarde van minimaal 150.000 in be perkte delen van het land. Regeling geldt alleen voor 65-plussers. Lommerhuizen: Keert uit: 90 procent van de waarde, 270.000 euro. Na aflossing restschuld: 195.000 euro. Huur: 3,5 procent van marktwaarde, maandelijks 875 euro. Jaarlijkse woonlasten: 10.500 euro. Huur: 10 jaar vooruit. Rest: 80.000 euro. Vermogensbelasting: 960 euro per jaar. Eisen: Koopt alleen huizen tussen de 200.0000 en 1.000.000 euro. Verzilvermijvast: Keert uit: 90 procent van de waarde: 270.000 euro. Na aflossing restschuld: 195.000 euro. Vermogens belasting: 2.340 euro per jaar. Huur: 6 procent van marktwaarde, maandelijks 1.500 euro. Jaarlijkse woonlasten: 18.000 euro. Na verhuizen: uitkering 10 procent van de waarde van je woning. Eisen: Koopt alleen op in de Randstad en enkele provinciesteden en tot 300.000 euro. Regeling geldt alleen voor 55-plus- sers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48