O CD Fitte en scherpe Nederlaag Bouzambou 12 ZEELANE Jagesar zet in Genk kroon op seizoen Van Anrooij wint op de Koppenberg Clinic Coldenhoff op circuit in Axel Verrassende zege Gideonse en Back Ploeg van Marco van Vlierberghe geniet na k Grand Prix Leroy Jagesar zette in zijn laatste races de kroon op een superseizoen door de titel te grijpen in de Belgian Max Challenge (BMC). De karter uit Middelburg (16) was al Nederlands kampioen en tweede in de BNL. Op het circuit van Genk moest Jagesar de races enkel uitrijden en daar voldeed hij aan met twee derde plaatsen en een vijfde plaats. Na zijn wedstrijden in Genk zat zijn seizoen erop. Komend seizoen start Jagesar in de KZ2, de koningsklasse waarin met schakelkarts wordt gereden. Tevens hoopt hij nog een aantal tests in een Formule 4-au- to te mogen afwerken. Shirin van Anrooij mocht gisteren weer een mooie overwinning op haar palmares bij schrijven. De 14-jarige inwoonster van Ka- pelle was tijdens de Koppenbergcross de sterkste in de categorie nieuwelingen-da mes. Nadat ze in de eerste ronde door een valpartij en problemen met haar ketting pas als achtste was doorgekomen, passeerde Van Anrooij na vier zware beklimmingen van de Koppenberg toch als eerste de finish, voor de Francaise Eloise Richir. Bij de elite-dames werd Lindy van Anrooij (20) negentiende. Met die klassering werd ze ook derde bij de beloftes. De overwin ning ging naar Jolien Verschueren, voor we reldkampioene Thalita de Jong. MOTORCROSS Glenn Coldenhoff, Nederlands beste cros ser in de hoogste categorie - de MXGP - ver zorgt vandaag een clinic op het RES-circuit in Axel. Dit jaar werd de Brabander zevende in het eindklassement. In Assen stond hij zelfs op het podium, naast Clement Desalle en Antoni Cairoli. In totaal zijn 35 Zeeuwse jeugdcrossers uitgenodigd voor de clinic. Coldenhoff zal worden geassisteerd door de Belgische Grand Prix-rijders Kevin Wouts en Jens Getteman. De stichting Jeugd MX Zeeuws-Vlaanderen en de stichting RES- Axel organiseert een dergelijke clinic al voor de zesde keer. De trainingen starten vanaf 13.15 uur op het circuit aan de Lageweg. Op het Koninck-tennistoernooi in Kapelle boekten Emiel Gideonse en Rinze Back in hun poule in de categorie 2/3 een verrassen de overwinning. Elet Kapelse duo versloeg Jens de Koster en Rinke van Remortel met grote cijfers: 8-1. In dezelfde poule zijn ook Frank Clausing en Martijn Hendriksen op dreef. Zij versloegen De Koster en Van Re- mortel (9-3) en wonnen van Harold Schip per en Willem Veldhoen (8-7). De finales van het toernooi worden zondag gespeeld. Etten-Leur Derby De zondag-vierdeklasser kijkt na een half uur tegen een 4-0-achterstand aan maar wint uiteindelijk nog met 4-5. Hontenisse legt zo beslag op de eerste-periodetitel. „Dit hoeft van mij niet veel vaker voor te komen." ond de klok van 15.00 uur zag Hontenisse-trai- ner Marco van Vlierberghe zijn doemscenario zondagmiddag al werkelijkheid worden. Zijn ploeg maakte samen met Luc- tor'88 en Steen de meeste aan spraak op de eerste-periodetitel, maar het scorebord gaf na een half uur spelen een 4-0-tussenstand aan. In het voordeel van tegenstan der IJzendijke. De gedachten van de trainer gin gen voorafgaand aan de wedstrijd meerdere keren terug naar vorig seizoen. Toen ging de eerste-perio detitel aan de neus van de ploeg uit Kloosterzande voorbij. „We wonnen destijds onze eerste ze ven partijen, maar in de laatste wedstrijd ging het mis tegen Schoondijke. Toen won Philippine de periode op doelsaldo", vertelt Van Vlierberghe. De trainer gaf zondag na zo'n 25 minuten spelen geen cent meer voor de periodetitel. Dit in tegen stelling tot zijn speler Jeroen Ver schuren. „Natuurlijk zakt de moed je even in de schoenen als je supporters na nog geen half uur spelen 'tien, tien, tien' hoort roe pen. Toch had ik serieus het idee ZRENJANIN Saïd Bouzambou is er ook gisteravond met het Neder lands zaalvoetbalteam niet in ge slaagd om het tweede oefenduel met Servië te winnen. Werd het maandag, mede dankzij een goal van de Vlissinger 2-2; gisteravond won Servie nipt met 3-2. Bouzambou startte opnieuw in het eerste blok, met doelman Ma nuel Kuijk, Lahcen Bouyouzan, Te- vfik Ceyar en Jamal el Ghannouti. Oranje kwam in Zrenjanin via Te- vfik Ceyar en Lahcen Bouyouzan op een 2-o-voorsprong, maar bij rust stond het 1-2. In de tweede helft kwam Servië sterk voor de dag en trok de thuisploeg het duel met twee goals naar zich toe: 3-2. dat we niet gingen verliezen", zegt de verdediger op serieuze toon. IJzendijke kwam na tien minu ten spelen op 1-0, nadat Maxim de Clippelaar de eerste grote moge lijkheid voor de bezoekers om zeep had geholpen. Aanvoerder Michel Colpaart: „En een kwartier later, na de 4-0, stonden we be duusd om ons heen te kijken. We zaten zelf totaal niet in de wed strijd en bij die mannen zat alles even mee. Een paar supporters wilden zelfs al naar huis gaan." Meer grip Spits Tom Rijk schoot Hontenis se vanaf de strafschopstip op 4-1, wat hij - lichtelijk overdreven - beschouwde als zijn eerste balcon tact. „We kwamen amper uit onze eigen zestien", kijkt Rijk terug. „De trainer liet mij iets terugzak ken waardoor we wat meer grip kregen op het middenveld. Vanaf dat moment hadden we de over hand. Zeker nadat Pim van Jole ons nog voor de pauze uit een vrije trap helemaal terugbracht in de wedstrijd." Waar menig trainer tijdens de rust met een knalrood hoofd de kleedkamer in zou stappen, daar dreigde bij Hontenisse geen ont ploffingsgevaar. Van Vlierberghe: „Ik gebruikte hoogstens wat stem verheffingen, maar bewaar op zo'n moment liever de rust. Je weet dat als je snel de derde tref fer maakt, dat dan de gelijkmaker vaak ook een kwestie van tijd is." De trainer - die de tussenstan den van de concurrentie aandach tig volgde - werd op zijn wenken bediend, want amper een minuut na de thee zette Thomas de Waal zijn naam op het wedstrijdformu lier. De gelijkmaker viel na 75 mi nuten spelen, toen Hubert-Jan Roelans de trekker overhaalde. Het slotakkoord was voor Rijk, die drie minuten voor tijd - wederom uit een penalty - de bevrijdende 4-5 maakte. „Ik zat wel in twijfel", erkent de penaltyspecialist. „Een tweede strafschop is toch lasti ger." Daarna lachend: „Ik vroeg Arno Riemens was zondagmid dag de gevierde man in Leiden, waar Orion in de hoofdklasse C met 32-27 van Saturnus won. Exact de helft van de treffers van de promovendus, zestien stuks, kwam op naam van de 27-jarige speler uit Heinkens zand. De productie van Riemens is geen absoluut record in de Zeeuwse handbalhistorie. Voor dergelijke scores moeten we echter wel meer dan twintig jaar terug in de tijd, naar de hoogtijdagen van het Zeeuwse handbal. In december 1994 schoot Peter Lefèvre namens Del ta Sport zeventien keer raak. Dat was in de met 30-23 gewonnen wedstrijd in de tweede divisie te gen het derde team van Aalsmeer. De 27-jarige Riemens steekt in goede vorm en is misschien wel fitter dan ooit. „In vorige seizoe nen had ik nog wel eens pijntjes aan mijn enkel en duim, maar nu niet." In de eerste twee wedstrij den van het seizoen trof de Orion-schutter respectievelijk ne gen en tien keer het doel. Strategie Toch ziet Riemens zijn doelpun- tenrecord vooral als de verdienste van het team. „De strategie van on ze coach Jos Aertssen ligt mij erg woensdag 2 november 2016 KARTEN VELDRIJDEN TENNIS I Onur Can is tij dens de nationa le Grand Prix driebanden in Den Haag in de vierde ronde van de kwalificaties uitgeschakeld. De Goesenaar verloor eerst van Jim Anneveldt (16-25), daarna was ook Peter Vlaar veel te sterk: 13-25. I Ook Carolien van de Kreeke uit Serooskerke kwam goed voor de dag tijdens de Marathon Bra bant in Etten- Leur. Op de 10 ki lometer finishte ze na 39.36 mi nuten. Daarmee werd ze tweede overall en eerste in haar leeftijds categorie. n. De derby in de vijf de klasse A van het zondagvoet bal tussen Aar denburg en Sluis is een dag ver vroegd. Het duel wordt aanstaan de zaterdag 5 no vember al ge speeld. De derby op sportpark Van Dongen begint om 19.30 uur. ■c o q. <0 Opluchting bij Hontenisse na bizar duel Juriën Dam Kloosterzande Staand vanaf links Hontenis- se-trainer Marco van Vlierber ghe, Jeroen Verschuren en Mi chel Colpaart. Zittend spits Tom Rijk. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Menno Kole Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41