Vooral minder inbraken op Walcheren r WALCHEREN 7 Ook peuters al aan de slag met samen, efficiënt en zelfstandig werken Tweemaster-Kameleon, de enige Daltonschool van Walcheren, vormt sinds gisteren samen met peutergroep Bengeltjes het Dalton Kindcentrum Oost-Souburg. Laat een scholier even bij peuters tot rust komen en peuter snuffelen aan basisschool woensdag 2 november 2016 René Hoonhorst Nikki (3) vindt het wel stoer dat zij als peu ter van het Bengeltje voortaan ook door de hoofdingang van De Kameleon naar binnen mag. En Lola (4) vindt het leuk dat haar vroegere maatjes van de peuter- groep door dezelfde deur naar bin nengaan als haar nieuwe schoolge- noten van De Kameleon. De oudste peuter, volgend jaar maart naar De Kameleon, en de jongste scholiere, sinds drie dagen leerlinge van De Kameleon, open den samen met de Vlissingse wet houder Josephine Elliott de deur van het Dalton Kindcentrum —Juf Jet, Kindcentrum (Bengeltjes) Oost-Souburg, zoals Bengeltjes en Archipelschool nu samen heten. Ook de peuters worden vanaf nu volgens de Daltonprincipes on derwezen. „Samenwerken, zelf standig functioneren, efficiënt werken, eigen verantwoordelijk heid nemen en zelfreflectie toepas sen", doceert directeur John Eek- hardt van de Tweemaster-Kame leon. Eckhardt is sinds gisteren di recteur van het gefuseerde kind centrum, maar Kinderopvang Wal cheren, onder wier paraplu de Bengeltjes vielen, blijft betrokken bij de dagelijks gang van zaken. Directeur-bestuurder Anne- miek Koppejan van KOW was sa men met voorzitter Cees Corstan- je van het college van bestuur van de Archipelscholen aanwezig bij de 'doop' van het nieuwe kindcen trum. In de wijken Paauwenburg en de Vlissingse binnenstad draaien sinds zeer recent ook kind centra. Koppejan: „Maar de leid sters van de Bengeltjes krijgen nog extra training, omdat ze vol gens de Daltonprincipes gaan wer ken." Juf Jet, begeleidster van Nik ki, vindt het prachtig. Ze komt met haar collega's al sinds het nieuwe schooljaar door de hoofd ingang naar binnen, maar kijkt er naar uit om samen met collega's van de basisschool over de 'lopen de leerlijn' van kinderen te over leggen. „Natuurlijk was er al con tact, maar nu kunnen we in over leg ook eens een basisscholier even tot rust laten komen in de peutergroep of juist een leergieri ge peuter wat eerder aan het basis onderwijs laten snuffelen." Juf Miriam, leerkracht van Lola, kijkt ook uit naar de verdere sa menwerking. Net als de overige personeelsleden én alle basisscho lieren van Souburg verlangen ze T Jongste scholiere Lola (4, links, groene jas) en oudste peuter Nikki (3) mogen met wethouder Josephine Elliott de schooldeur van De Kameleon 'openprikken'. foto lex de meester misschien nog wel meer naar een volwaardig schoolgebouw. Het overleg tussen de gemeente en de schoolbesturen van Burcht Riet- heim en Tweemaster-Kameleon vordert gestaag, meldt wethouder Elliott. Ze verwacht dat het colle ge begin volgend jaar met de arti kel 12-inspecteur en de gemeente raad in de slag kan. Dit is voor Vlissingen wel een heel spectaculaire daling, zegt politiewoordvoerderAlwin Don. Maandag meldde politiechef Ro nald Weydema dat het aantal wo ninginbraken in Zeeland is gehal veerd ten opzichte van 2015. Emile Calon Vlissingen Uit de cijfers blijkt dat in Vlissin gen sprake is van een nog veel grotere daling. Daar gaat het om een afname van het aantal inbra ken met maar liefst tachtig pro cent. En in Middelburg lijkt het ook of veel inbrekers iets anders zijn gaan doen. Want daar is een da ling ten opzichte van vorig jaar te zien van 66 procent. Maar ook Veere kent een afname, ondanks de korte hausse begin dit jaar. We maken het met z'n allen de inbrekers steeds lastiger —Alwin Don, politiewoordvoerder Eind vorig jaar werden drie fa milieleden uit Vlissingen en Oost-Souburg aangehouden die door de politie verantwoordelijk worden gehouden voor tachtig in braken op Walcheren. Maar die arrestatie alleen kan die spectacu laire daling niet verklaren. V Volgens Don speelt er meer. Hij zegt dat de politie zeer 9Q alert is als het gaat om het aan pakken van inbraken. „Als er een piepje gaat, dan gaan wij er op af." En elke inbraak wordt ook ge analyseerd. Ook kijkt de politie nu veel beter dan voorheen of wel daadwerkelijk sprake is van een inbraak. „Als bezoek een tele foon steelt, wordt dat niet meer genoteerd als een inbraak." Ook zijn woningen steeds be ter beveiligd door alle preventie- AANIAL INBRAKEN OP WALCHEREN I I ve acties van politie en overheid. Verder is het risi cobewustzijn toegenomen en wordt bij de inrichting van wij ken beter gelet op veiligheid. „Het wordt inbrekers niet makke lijker gemaakt. Brandgangen bij voorbeeld worden afgesloten en we zien steeds betere hekken." De opkomst van buurtpreventie en WhatsAppgroepen draagt vol gens de politiewoordvoerder ook bij aan het terugdringen van het aantal inbraken. „We maken het met z'n allen de inbrekers steeds lastiger." Bengeltj es samen met scholieren Kameleon in één kindcentrum Jaar* Middelburg Vlissingen Veere I 2014 160 196 67 2015 194 251 63 2016 54 43 57 januari t/m oktober ■toXlMlllllHliiu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36