Verkoop crematorium van de baan Liefhebber maakt nieuwe site Nollebos 6 WALCHEREN Commissie Middelburg Politiek Middelburg wil het gemeentelijk crematorium niet afstoten. Verkoop zou ten koste van de service kunnen gaan. Een ruime meerderheid van de Middelburgse politiek vindt dat het crematorium in gemeentelijke handen moet blijven. Alleen de fracties van D66, SGP en WD me nen dat het verkocht kan worden, zo bleek gisteravond tijdens de bij eenkomst van de raadscommissie Algemeen Bestuur. De gemeente is aan het kijken welke taken afgestoten kunnen worden. Hoewel veel crematoria in handen zijn van bedrijven stel de het college dat bij verkoop kwa liteit en service niet gegarandeerd zijn. Wethouder Arjan Beekman zei dat er voldoende bedrijven zijn die interesse hebben. Hij wees er op dat als er verkocht wordt, dat nu moet gebeuren. Want een gro te begrafenisondernemer wil er in Goes ook een bouwen. „Dan zal het Middelburgse crematorium minder opbrengen." Peter de Doelder (PvdA) en Jeroen van Dijen (SP) stelden dat geld niet bepalend moet zijn. Ze vinden het belangrijk dat het in gemeentelijke handen blijft om er voor te zorgen dat iedereen gelijk wordt behandeld. En dat niet al leen klanten van een bedrijf een We moeten nu ons tafelzilver verkopen, straks is het slechts de helft waard voorkeursbehandeling krijgen. WD'er Benno Nieuwenhuis zei juist dat de gemeente „nu de kans moeten grijpen om het tafelzilver te verkopen." Straks is het nog maar de helft waard, waarschuw de hij zijn collega's. Ook zei hij dat cremeren absoluut geen ge meentelijke taak is. D66 en SGP vielen hem daarin bij. Wethouder Beekman is van mening dat er een onderzoek moet komen om duidelijkheid te krijgen over hoe het crematorium beter kan inspe len op wensen van klanten. Vlissinger Bart Wassink slingerde deze week een nieuwe website de lucht in: het-nollebos.nl. Op die site is niet alleen het nieuws van bei de actiegroepen, Behoud Nollebos en Red Nollebos-Westduinpark, te vinden, maar ook nieuws wat el ders over het bos is te vinden. Wassink verhuisde gisteren pre cies een jaar geleden naar Vlissin gen. Als 'natuur- en vooral vogel liefhebber' heeft hij nog nooit zo veel bijzondere vogels in zijn ach tertuin gezien als in Vlissingen. Wassink woont op een steenworp afstand van het Nollebos en ver heugde zich de afgelopen weken niet alleen op het spotten van vele koperwieken. Hij zag ook al een houtsnip. „Die vloog tegen een raam van mijn huis. Een houtsnip zag ik nooit eerder zo dicht bij de bewoonde wereld. De vogel is on getwijfeld afkomstig uit het Nolle bos", zegt Wassink. Voor langs de kustlijn trekken de vogels is het Nollebos 'een unie ke plek om uit te rusten en te her stellen'. Wassink heeft de site ook opge zet om Vlissingers al het nieuws over het Nollebos te laten volgen. Bezoekers kunnen via de site ook hun eigen mening geven. Maar veel Vlissingers hebben zich al laten horen, getuige onder meer de ruim 8.500 likes op Face- bookpagina's van beide actiegroe pen, betoogt Wassink. „De duizen den vogels, die er huizen, zijn niet in staat om een Facebookpagina te liken. Voor hen zijn website en sli- deshow met muziek gemaakt." IN DE REGIO MEERvoud in de Wegwijzer Najaarsbeurs filatelisten Cultuurroute in Middelburg SLAG OM DE SCHELDE MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 2 november 2016 Emile Calon Middelburg Benno Nieuwenhuis, VVD Vóór hij in Vlissingen kwam wo nen, was Bart Wassink al weg van het Nollebos. Zo dicht bij het strand ook nog een bos, het was voor Wassink en zijn vrien din een doorslaggevende reden om naar Vlissingen te verhuizen. René Hoonhorst Vlissingen NIEUW- EN SINT JOOSLAND In Theater de Wegwijzer is zater dag de voorstelling MEERvoud te zien van Margriet Eshuijs en Maarten Peters. Het optreden in de Wegwijzer begint om 20.30 uur. Margriet Eshuijs staat al meer dan veertig jaar op het po dium en kreeg onder meer drie Edisons en de Gouden Harp. Maarten Peters heeft als compo nist zijn sporen verdient met het schrijven voor grote Nederlandse artiesten als Liesbeth List, Ruth Jacott en Rob de Nijs. VLISSINGEN De Vlissingse Filatelisten Vereni ging houdt zaterdag haar traditio nele postzegel-, brieven-, ansicht kaarten- en muntenbeurs van 10.00 tot 16.30 uur. Om 15.15 uur vindt de postzegelveiling plaats. Daarnaast is er tijdens de beurs informatie over de vereniging te verkrijgen. De beurs is gratis toe gankelijk en vindt plaats in het Majoraat in Vlissingen. MIDDELBURG Tijdens de Kunst Cultuurroute op 6 november brengen dichters uit Zeeland en Den Haag hun werk ten gehore. De voordrach ten van de gedichten worden af gewisseld met muziek. Het eer ste gedeelte van de middag vindt plaats in de Koepoortstraat 6 van 13.30 tot 15.00 uur. Het twee de deel van de middag vindt plaats in de Kuiperspoort 18 van 15.30 tot 17.00 uur. Voor meer in formatie en het volledige pro gramma, kijk op www.kunstroute- middelburg.nl MIDDELBURG Cinema Middel burg vertoont The Pursuit of Silence - Cinema Middelburg vertoont vanaf don derdag de documen taire 'In Pursuit of Si lence'. De documentaire is geregisseerd door Patrick Shen en gaat over de zoek tocht naar stilte in onze moderne maat schappij. Het is zo wel een cinemato grafische- als een luisterervaring. De documentaire is En gels gesproken en Nederlands onderti teld en duurt onge veer anderhalf uur. De docu is ook te zien op 4 november om 21.30 uur en op 6 november om 15.00 uur. MIDDELBURG Winterfair in De Griffioen Zorgstroom en Stichting Griffioen De Wijk houden za terdag een winter fair in wijkcentrum Hof 't Seijs. Op de wintermarkt zijn di verse stands met onder meer kaar ten, sieraden, but tons, Zeeuwse kerstknoppen, wind- lichten, Proenksels (diverse artikelen met een Zeeuws tintje), handwerk- spullen (portemon nees, sokken, das sen, pannenlappen, poppetjes) en deco raties. Voor de kin deren is er een grab belton. Accordeo nist Frans Kasander en het Olmenhof- koor zorgen voor de muzikale omlijsting. De winterfair duurt van 10.00 tot 16.00 uur. WESTKAPELLE Het herdenken van de Slag om de Schelde roept nog steeds veel emotie op. Op verschillende plaatsen op Walcheren wordt die slag dezer dagen herdacht. In West- kapelle gebeurde dit gisteren bij het Polderhuis, in Domburg stonden kinderen van de basisschool stil bij deze historische gebeurtenis. In Westkapelle werd de geallieerde landing van november 1944 herdacht. Ook vandaag zijn er herdenkin gen. In Westkapelle om 14.45 uur bij het Oorlogsmonument achter de vuurtoren, in Zoutelande om 11.00 uur bij de Catha- rinakerk. Daar zijn voordrachten van kinderen, worden na men voorgelezen en is er een kranslegging. foto ruben oreel BIGGEKERKE Dorpshuis, Schuitvlotst- raat 8, vanaf 10.00 uur - Zeeuwse Quiltdagen met workshops en ten toonstelling. GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nim- merdor, 10.00-11.00 uur - Koffieochtend. KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur-Biljar ten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MIDDELBURG Cultuurhuis, Kuipers poort 18, 09.30-11.30 uur - Knutselcafé voor kleine kinderen; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45-12.00 uur-Weke lijkse Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dau- wendaele; Koudekerkse- weg 139,13.30 uur- Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 14.00 uur - Vertoning 'L' avenir'; Kloveniersdoe len, 13.30-16.00 uur - Fi losofielezing Ko Vos; Sportzaal Roozenbur- glaan, 19.00-21.00 uur- Wekelijkse trimgroep voor (ex-) hartpatiën ten; Gasthuiskerk, 20.00 uur - Regioavond Trans World Radio; Ca fé het Hart, 20.00- 22.00 uur - Meezing- avond 'Liederentafel'. OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur- Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur-Wan delactiviteit voor senio ren; Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Activi teit 'Botje bij Botje' bij Terra Maris. OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7,17.15- 18.00 uur - Kleuterdans waarbij op een speelse manier het bewegen op muziek wordt aange leerd. SINT LAURENS Van Serooskerkelaan 9, 13.00-16.00 uur-Work shop 'Van Spetter tot Schilderij'; Van Citters- hof, 14.00-16.00 uur - Koersbal. VEERE Museum Veere, 13.00-17.00 uur - Ten toonstelling 'Drie gene raties fotografen'. VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Wandeltochten over 5 en 10 kilometer; Vrijen- hovenzaal, Baskenburg- plein 8,09.00 uur - Peu- tergym; Arsenaalthea ter Vlissingen, Arsenaal plein 1,10.30 uur - Dans voorstelling 'Kartonbe woners'; CCXL Theater, Spuikomweg 1,20.15 uur - Cabaretvoorstel ling 'De psychologen'. WESTKAPELLE Oorlogsmonument ach ter de vuurtoren, 14.45 uur - Herdenking Slag om de Schelde. ZOUTELANDE Catharinakerk, 11.00 uur - Herdenking Slag om de Schelde met voor drachten van schoolkin deren, voorlezen na men, muziek, kransleg ging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35