'Yesenaar' Nick (9) in de hoofdrol carrière menrprs O Zeeland komt op voor monumenten II 4 ZEELAND Hel mooie is dat ze op deze leef tijd heel open over hun leven praten Zit jij eigenlijk al een beetje op het niveau van Ronaldo?, vraagt Jack Wouterse na een tijdje aan Nick. Omringd door een cameraploeg van drie man kijken Wouterse en Nick op diens slaapkamer naar filmpjes van wat volgens de presentator de 'op één na beste voetballer van de wereld' is. „Qua schieten in de kruising wel", antwoordt Nick. „Maar dat mag ik niet meer thuis oefenen van m'n moeder omdat ik vorige week een raampje heb ingescho ten", voegt hij er aan toe. „Maar als je straks een paar miljoen ver dient, maakt dat toch niet meer uit, hè", vindt Wouterse. „Het mooie is dat ze op deze leeftijd heel open en ongege neerd over hun leven praten", ver telt de presentator even later. „Nick kan bijvoorbeeld heel goed vertellen waarom voetbal het be langrijkste in de wereld is. Maar we hebben het met de kinderen ook over heel andere dingen. Hun lievelingseten, of ze een leu ke mop weten en of ze eigenlijk in God geloven." Nick is het zeventiende kind waar Wouterse een dag mee op trekt voor het nieuwe tv-program ma. 's Ochtends bezochten ze de mooiste plekjes van het dorp, zo als het mosselmannetje. Nick mocht vervolgens zelf kiezen wat ze zouden eten. Het werden mos sels, alhoewel Nick, zoon van een vishandelaar, krab eigenlijk nog net wat lekkerder vindt. De enige Zeeuw in het pro gramma twijfelde geen moment toen hij werd gevraagd om mee te doen. „Nee, glad niet", zegt hij resoluut. Maar waarom ze nou precies hem hebben uitgekozen? „Omdat ik een echte Yesenaar ben. Mijn vader en moeder ko men allebei uit Yese en werken al lebei in de vis", zegt hij trots. Direct persoonlijke hulp bij het vinden van een baan Eigenaren van monumenten moeten de onderhoudskosten kunnen blijven aftrekken van de belastingen. Het dagelijks provinciebestuur vindt dat ook en neemt het voor hen op. In een brief aan de Tweede Kamer vraagt de provincie waarom het kabinet die belas tingaftrek wil afschaffen. „Het belang van monumen ten voor de identiteit van een land, provincie, stad of dorp, voor de kennis van het verle den en voor toerisme en econo mie is onmiskenbaar", schrijft het provinciebestuur. Volgens gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur) kan de be zuinigingsmaatregel van minis ter Jet Bussemaker (PvdA, cul tuur) averechts uitpakken. „We hebben in Zeeland veel monu menten die in particuliere han den zijn. Veel daarvan zijn ook voor het publiek toegankelijk, zoals bijvoorbeeld buitenplaat sen. Het is belangrijk dat ze in goede staat blijven. Als je de be lastingaftrek afschaft, stimuleer je particuliere eigenaren niet om dat te blijven doen. Dan straf je dat juist af." De provincie is bang dat zo achterstallig onderhoud ont staat. Dat kan niet worden opge vangen met het restauratiegeld dat provincies van het Rijk krij gen, want dat is niet bedoeld voor particulieren. Zeeland telt 2600 particuliere monumentenbezitters. Daar naast zijn er nog 150 monumen tale boerderijen en 16 buiten plaatsen van particulieren. 112 NIEUWS Brand in woning aangestoken na diefstal Automobilist ramt camper Drie keer te snel langs controle woensdag 2 november 2016 Presentator Jack Wouterse kletst aan de hand van filmpjes met Nick Murre over zijn grootste held: stervoetballer Ronaldo. Hij is groot fan van Ronaldo, rijdt graag op z'n quad en smult van een pannetje mossels. Nick Murre (9) praat er straks hon derduit over in 'Ik ben Nederlan der'. Deze week was presenta tor Jack Wouterse bij Nick thuis in Yerseke voor opnames van het nieuwe tv-programma waar in twintig kinderen uit alle lagen van de bevolking worden gepor tretteerd. Joeri Wisse Yerseke —presentator Jack Wouterse Informatie: De twaalfdelige se rie 'Ik ben Nederlander' wordt na de kerst uitgezonden op NPO 3. Ernst Jan Rozendaal Middelburg KOUDEKERKE De brand die dinsdagochtend was uitgebroken in een appar tementencomplex aan de Kerkstraat in Koudekerke, is vermoedelijk aangestoken, zegt de politie. De brand werd rond 06.00 uur ontdekt. Uit onderzoek van de politie blijkt dat de bewoner al een tijd niet in zijn huis verbleef. Ook werd vastgesteld dat uit de woning een grote flatscreentelevisie is gestolen en dat de brand vermoedelijk is aangestoken. OOST-SOUBURG Een onbekende automobilist heeft in de nacht van maan dag op dinsdag een gepar keerde camper aangereden in de Bermweg in Oost-Sou burg. De veroorzaker van het ongeval is er vervolgens van door gegaan zonder zich be kend te maken. De politie is op zoek naar de doorgereden automobilist. Het betrokken voertuig is waarschijnlijk een rode perso nenauto met een spoiler aan de achterkant en forse scha de aan de linkervoorzijde, waaronder een kapotte linker koplamp. Getuigen wordt gevraagd zich te melden. ZAAMSLAG Een 25-jarige man uit Terneu- zen is maandag aangehouden omdat hij binnen een kwartier drie keer werd geflitst tijdens een radarcontrole op de Eend- ragtweg in Zaamslag. De snelheidsduivel kwam voorbij met snelheden van 135,155 en 167 kilometer per uur, terwijl een maximumsnel heid van 60 kilometer per uur geldt. De man is al vaker door de politie betrapt op asociaal rijgedrag. Tegen de Terneuzenaar zijn processen-verbaal opge maakt wegens te hard rijden. De officier van justitie neemt de zaak verder in behande ling. MENTORS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33