Festival Weitjerock wil verder groeien tijdens jubileumeditie DE WEEK 3 SS VAN HET EN VERSPILLING A Merano BIJ AANKOOP VAN TEN MINSTE €15,-AAN BOEKEN 'Het vierde gewas' CADEAU niet altijd. Ook om die reden heb ben sommige sites besloten zelf advertenties ouder dan drie dagen te verwijderen. Wat je ziet, klopt dus niet helemaal met het werke lijke aanbod. Om 10.55 hebben we een eet- hoek gevonden op de FB-pagina Ik geef weg - Walcheren. Een zak kastanjes krijgt een laatste kans 'voor ze woensdag in de kliko ver dwijnen' en we kunnen ook een doos met knijpfruit krijgen. De ta fel raakt al aardig vol. In Vlissin- gen scoren we Merano Lungo Nes- presso Cups, doosjes met thee en twee flesjes Bavaria met tequilla- smaak. Gelukkig worden in Vlis- singen glazen en kopjes aangebo den waaruit we kunnen drinken. Het kost wat tijd en gezoek, maar bijna alles is voor niks of voor een prikkie te krijgen Maar servies zijn we nog niet te gengekomen, een koelkast, magne tron en bestek ook niet. 11.31 uur. Op 'Gratis af te halen en gezocht Zeeland' (FB) wordt wel een eethoek gezocht, maar niet aangeboden. Het aanbod is vandaag wat mager. Dingen voor niks krijgen, vergt doorzettings vermogen. Ook al omdat je niet zo maar alles krijgt waar je 'ja' op zegt: vaak wordt er geloot of moet je er het snelste bij zijn. We surfen door naar Ik geef weg De Bevelanden en stuiten op potjes groenten en fruit - maar wel voor baby's, dus dat schiet niet op, en limonadesiroop. De halve krop verse andijvie uit de Goese Polder klinkt aanlokkelijk, maar dateert van 19 oktober. Die ziet er vast niet meer zo vers uit als op de foto. Vlug weg hier, en door naar de FB-pagina Ik geef weg Zeeuws-Vlaanderen. In Hoek is iemand die een ander blij wil maken met boodschappen. Het plaatje toont onder meer potten bonen en bieten, pasta en toma tensaus. 'Wel een bigshopper vol'. Helemaal gratis is die niet: 'Zet je leukste grap in de reactie.' Even verderop in Terneuzen, is de voor raadkast ook uitgeruimd ('de baby koekjes zijn van 28-10-2016, als je dit erg vindt loot dan niet mee'). De kat zal vanavond ook niet met een lege maag naar bed gaan, want we stuiten ook op katten voer. Achteraf twijfelen we een beetje over de bieten en bonen. Misschien toch maar zo'n lekker andijvietaartje met cashewnoten bestellen van thuiskok Marjoontje uit Zoutelande? (3,50 euro, Thuis- afgehaald.nl) Eethoek, check. Voedsel, check. Maar nog altijd geen servies, geen bestek en geen magnetron. Hoe lossen we dit op? Toch maar in de beurs tasten? Terug naar Prikbord van Zee- landnet. Daar vinden we - vooruit dan maar - een magnetron voor 15 euro een Delftsblauwe bestekset voor 4 eurootjes. Hadden we gra tis vervoer gehad, dan had in Zeist een gratis magnetron (slechts drie keer gebruikt) op ons gewacht, via de site Gratisoptehalen.nl. Daar vinden we ook een grote stapel gratis borden, aangeboden in Al- mere. Conclusie: het kost wat tijd en gezoek, maar nagenoeg alles is voor niks of voor een prikkie te krijgen. 'Met gebruikssporen', 'kan nog goed een tweede ronde mee''slechts drie keer gebruikt', 'zelf uitgraven', 'niet uitzoeken, in één keer meenemen': tja, hele maal nieuw is het zelden, maar zo komt Jan Splinter wel weer door de winter. Het festival was dit jaar een groot succes. Weitjerock had 2.500 be zoekers en was daarmee uitver kocht. De groei van het festival is niet eens het belangrijkste doel op zich, laat organisator Rutger van Merode weten. „Maar omdat we dit jaar best veel 'nee' moes ten verkopen, willen we volgend jaar meer mensen de kans geven te komen. Of we ook echt 4.000 kaarten verkopen, zien we wel." De groei gaat gepaard met meer aanbod van activiteiten op het terrein. „We zorgen voor een grotere en gevarieerdere keuze aan etenskraampjes. Afgelopen editie was dat een beetje mager." Daarnaast groeit ook het kinder programma. De organisatie had dit jaar voor het eerst een tent met daarin activiteiten en optre dens voor kinderen. Die moch ten bovendien gratis naar bin nen. „Die kindertent wordt gro ter, en er komt meer diversiteit", verklaart Van Merode. Weitjerock beleeft volgend jaar de vijfde editie 'nieuwe stijl', na dat er rond de eeuwwisseling ook al vijf edities waren. „Vanwe ge die jubileumeditie zetten we dit jaar in op een echte topact als headliner. Een naam die iedereen kent", vertelt Van Merode. Net als voorgaande jaren kun nen bands die willen optreden, zich via de website opgeven voor de 'bandpoule'. De winnende ar tiesten verdienen een plekje op het festival. De kaartverkoop be gint op 2 januari. Meer informa tie is te vinden op weitjerock.nl. 2 T/M 12 NOVEMBER - Chris de Stoop - woensdag 2 november 2016 voedsel zoekt hongerig gezin De organisatoren van festival Weitjerock bij IJzendijke zijn ambitieus. De jubileumeditie van het evenement, dat vol gend jaar plaatsvindt op 29 juli, biedt plaats aan 4.000 bezoe kers. Martijn de Koning IJzendijke ■LUNGO- Chris de Stoop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32