Delta gokt en wint eerste slag Ouwe gek zet Anita en Ed op de kaart Waar haal je het? 2 ZEELAND Tegenslag voor stadspark Eieren WEGGEVERTJES TEGEN ARMOE Commentaar Niemand begreep het. Statenleden spraken hoofdschuddend hun afkeuring uit, het dagelijks provinciebestuur vroeg in een brief of het niet anders kon en minister Henk Kamp sprak de top van energiebedrijf Delta er persoonlijk op aan. 'Waar om blijven jullie je verzetten tegen de splitsingswet? Je kunt toch niet tegelijkertijd het Rijk voor de rechter dagen en je hand ophou den in Den Haag?' Als Delta zou afzien van de juridische procedure, was de redene ring, zou minister Kamp zich veel eerder sterk maken voor de kerncentrale in Borssele. Daar moeten de komende jaren honder den miljoenen euro's bij, omdat de energieprijs maar niet wil stij gen. Delta zette toch door. De splitsing van het energiebedrijf is niet terug te draaien, bleek uit het tussenvonnis dat het gerechtshof in Amsterdam gisteren velde in de procedure tegen de Staat. Essent en Nuon zijn eerder al gesplitst en alle argumenten van Eneco, dat de procedure samen met Delta had aangespannen, werden van ta fel geveegd. Dus ook Delta moet eraan geloven. Alleen heeft het Zeeuwse energiebedrijf een 'specifiek nadeel', aldus het hof. Het bezit een verlieslatende en onverkoopbare kerncentrale en die zou het bedrijf na splitsing de das om kunnen doen. Het hof wil nu van beide partijen weten of het nadeel van Delta wel of niet vol doende is verzacht. Achteraf gezien is de handelwijze van Delta zo gek nog niet. Het bedrijf heeft gegokt en de eerste slag gewonnen. In plaats van een boterzachte toezegging van het kabinet om iets te doen voor de kerncentrale ligt er nu een spijkerharde eis van de rechter. Dat biedt perspectief bij de onderhandelingen over Borssele. In plaats van een boterzachte toezegging ligt er nu een spijkerharde eis van de rechter De Vereniging Stadspark Molen water kampt met tegenslag en geldgebrek. Toch verwacht de organisatie dat het voor de zomer van 2017 een ontwerp kan indienen voor een vernieuwd Middelburgs stads park. De vereniging zou voor de zomer alle inwoners van de ge meente laten meebeslissen over hoe het stadspark aan het Molen water er moet gaan uitzien. Dat is niet gelukt, schrijven de bestuurs leden van de vereniging in een brief aan de gemeenteraad. Almanak Terneuzense Norah (5) geloof de haar oren niet, toen ze televi sie keek. Daarop hoorde ze een gesprek tussen leeftijdsgenoten over menstruatie. „Mama is on gesteld", zei de een. „Wat is dat dan", vroeg de ander. „Ze is el ke maand ongesteld. Dan legt ze eieren." Norah liet zich niet alles zomaar wijs maken. „Ma ma legt toch helemaal geen eie ren", richtte ze zich tot haar va der. Die bracht haar nog wat meer in verwarring. „Nee, dat niet, meisje. Maar kakelen kan mama als de beste!" Bijdrage voor Mercuur blijft Dok van Perry valt weer droog EO-programma week in Sluis Peuters ook door in gang 'grote school' Gratis op te halen, gratis af te halen, Ik geef weg, Durf te vragen: allemaal trefwoorden die op Facebook pagina's opleveren waarop spullen voor niks te krijgen zijn. Als je weinig te beste den hebt, heb je vaak ook geen geld om een eind te reizen om een paar bordjes op te halen. Handig daarom dat vrijwel elke regio zijn eigen 'Ik geef weg' heeft gekregen. Aanbie ders plaatsen een fotootje, de rest neust rond. Op een doordeweekse dag be sluiten we de proef op de som te nemen. Lukt het ons om in één dag, laten we zeggen, een eethoek met servies, bestek, koelkast, mag netron en niet te vergeten, voed sel te vinden? Gratis en voor niks? We beginnen op Prikbord Zee land en vullen om 10.15 uur bij het zoekvenster 'gratis' in. Jam mer dat we geen bruine leren Leo- lux bank zochten, of een roestvrij stalen pan van 10 liter met keuken weegschaal en literflessen met kurken, een kantkloskussen op voet, knalgele zomer jas of een kooi met dwergpapegaaien. Maar bij 'voedsel' kunnen we al een streepje zetten. Amper een kwartier nadat onze speurtocht begonnen is, hebben we ons eerste voedsel - zelfge maakte kefir-frisdrank dan - bin nen. Door naar Facebook. Wij zijn niet de enigen die naar voedsel en een koelkast speuren, zien we op Helpende hand! Zonder beurs!!!, een FB-pagina waarop ook oproe pen geplaatst mogen worden. Oude advertenties moeten op alle sites verwijderd worden, maar dat gebeurt niet altijd: denken we een magnetron gevonden te hebben, blijkt die al in mei te zijn aangebo den. Die is natuurlijk al lang weg. Aanbieders moeten zo'n adverten tie dan weghalen, maar doen dat Google op: gratis op te halen, gratis af te halen, alles gratis af te halen, gratis afhalen. Kijk of er een weggeefwinkel in de buurt is. Zoek op Facebook naar groepen als: doorgeeftas (pak eruit wat je nodig hebt, stop er zelf iets in), reikende hand voor minima van Zeeland, Better Times, Ik geef weg (Walcheren, De Beve- landen, Noord-Beveland, Zeeuws-Vlaanderen, West Zeeuws-Vlaanderen, Schou- wen-Duiveland, Middelburg, hoek 0118), Stichting Bits of Charity (computers), Helpende Hand! Zonder beurs!!!, Durf te vragen (o.m. Noord-Beveland) Ook op Prikbord Zeelandnet en Marktplaats.nl worden gratis spullen aangeboden. Vul 'gratis' in bij zoektermen. Uit eten gaan is duur, maar via thuisafge- haald.nl kun je toch 'uit eten'. Thuiskoks bieden voor weinig fijne maaltijden aan. Sommige spullen hoefje hele maal niet te hebben. Je wil ze al leen even gebruiken. Spullen le nen van onbekende buren of plaatsgenoten kan via sites als Peerby en Spullendelen.nl Ook interessant: www.freecy- cle.org Freecycle Nederland en www.geldloos.nl Het liedje, over een oude man die een jonge vrouw aan de haak heeft geslagen, is alarmschijf bij ra diozender Radio NL en op Twitter hebben onder anderen Frans Bau er en Jan Smit zich positief uitgela ten over het nummer. Het artiestenechtpaar werd zelfs besproken op Radio 1, in het pro gramma Eén Vandaag. De actuali teitenrubriek vraagt zich af of Ani ta Ed met 'Hé ouwe gek' na veertig jaar eindelijk gaan doorbre ken. „En we zitten binnenkort ook nog in het programma Sint en De Leeuw van Paul de Leeuw", zegt Ed Kouwenhoven, die on langs zijn 40-jarig jubileum als ar tiest vierde. De Tholenaar geniet van alle aandacht. „Het is een gekkenhuis, ik word platgebeld door mensen die iets van ons willen. Maar dat vinden we hartstikke leuk, hoor." Anita Ed vormen al 38 jaar een duo. Enkele van hun bekend ste nummers zijn 'Wat gaan we nu eten' en 'A la vie la mort'. MMOS Acht m dtzt week- Avocado 2 stuks: €2,50 Spruitjes 500 gram €0,75 woensdag 2 november 2016 li Emile Calon Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN B en W van Vlissingen hand haven een bijdrage van vijf tien mille over drie jaar voor de komst van het torpedo- werkschip Mercuur. Vlissin gen staat niet garant voor Stichting Maritiem Erfgoed, maar verleent wel subsidie uit het Aanjaagfonds Cul tuur. De aanvraag voldeed aan de beleidsregels en toe kenning is een bevoegdheid van het college. Vooral de POV betoogde dat de raad verkeerd is voorgelicht. VLISSINGEN Het Dokje van Perry valt de komende weken af en toe toch nog eens droog. De rommel is onder de schip deur vandaan gehaald en er is aan beide zijden van de deur onderhoud gepleegd. Maar, onder meer, de Stich ting Maritiem Erfgoed Vlis singen heeft nog wat te ver hapstukken in het dokje, ook om te bekijken of het gereed is om het voormali ge torpedowerkschip Mer cuur te ontvangen. SLUIS Inwoners van de gemeente Sluis staan volgende week dagelijks centraal in het EO-programma 'Geloof en een Hoop Liefde'. Dat wordt van maandag tot en met vrijdag dagelijks uitge zonden op NPO 2, tussen 17.50 uur en 18.30 uur. In het programma gaan presentatoren in een bepaalde regio een hele week op zoek naar verha len van 'gewone mensen' over 'geloof, hoop en liefde'. OOST-SOUBURG Peuters van speelzaal De Bengeltjes komen vanaf gis teren door de deur van de 'grote school' (De Kame leon). School en speelzaal vormen samen het Dalton Kindcentrum Oost-Souburg. Ook peuters leren zelfstan dig en efficiënt werken, met nadruk op eigen verantwoor delijkheid Bigbag vol Ondine van der Vleuten Vlissingen Het Thoolse zangduo Anita Ed staat weer volop in de belang stelling dankzij het nieuwe num mer 'Hé ouwe gek'. Rob Paardekam Tholen www.groenteschuurtje.nl Open: dinsdag-zaterdag Oostkapelseweg 87, Serooskerke 'ready to eat' Zo van het and

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31