Hinder op Sloeweg tot eind december u V^/MW Driewegen een knelpunt Splitsing energiebedrijf Rijk moet schade aan energiebedrijf voldoende compenseren, zegt het hof. ZEELAND 5 artists impression ecofys Aanleg zeven vluchthavens hindert verkeer op Sloeweg zeven weken lang Delta wordt mogelijk 'onevenre dig zwaar getroffen' door de Wet Onafhankelijk Netbeheer, in de volksmond de 'splitsingswet'. Het Rijk moet het Zeeuwse energiebe drijf voldoende compenseren, om dat het straks met een onverkoop bare en verliesgevende kerncentra le blijft zitten. Doet het Rijk dat niet, dan handelt ze mogelijk in strijd met het Europees Verdrag van Rechten van de Mens. Dat is in een notendop de tus- Het hof zegt niet dat die wet niet goed is, maar dat die Delta onevenredig treft. senuitspraak in de rechtszaak die Delta heeft aangespannen tegen de door de Staat opgelegde split sing. Waar Delta vanwege de kern centrale nog een sprankje hoop houdt, delft energiebedrijf Eneco in een zelfde zaak het onderspit. Het hof ziet geen belemmering voor de splitsing van Eneco. De splitsingswet dwingt Delta en Eneco hun commerciële ener gietak los te koppelen van het net werkbedrijf. De Staat wil zo voor komen dat publieke netwerken in buitenlandse handen komen of dat ze worden meegezogen in een faillissement van een energiebe drijf. Zowel Delta als Eneco zegt dat splitsing hen hard treft, ter wijl er geen noodzaak toe is: split sing van energiebedrijven heeft niet geleid tot lagere energieprij zen en kost alleen maar banen. Eerder oordeelde de Hoge Raad dat de splitsingswet niet botst met Europees recht. In een laatste juridische poging om splitsing te voorkomen, doen Delta en Eneco een beroep op het Europees Ver drag van de Rechten van de Mens. De vraag is: mag je een bedrijf zijn netwerkbedrijf ontnemen. Bij Eneco zegt het hof'ja'. Bij Delta ligt dat anders. Dat energiebedrijf wordt door zijn kleinere schaal toch al harder ge troffen dan Eneco. Delta houdt na splitsing op te bestaan als holding en moet onderdelen verkopen. Het hof ziet de kerncentrale ech ter als 'specifiek nadeel', want daardoor kan Delta zijn commer ciële energiebedrijf niet aan een willekeurige partij verkopen. De kerncentrale mag bijvoorbeeld niet in buitenlandse handen ko men, eist het Rijk. Het hof stelt dat Delta daardoor gedwongen wordt zijn netwerkbedrijf te ver kopen, achterblijft met verliesge vende centrales en zo ten onder gaat. Het hof wil nu van Delta en de Staat meer informatie. Delta herkent zich in de conclu sie van het hof dat splitsing niet aan de orde mag zijn, zolang de Staat de nadelen van de splitsing onvoldoende compenseert. De aandeelhouders (provincie en ge meenten) hebben Delta eerder met klem gevraagd de rechtszaak te staken. Dat zou een oplossing voor de kerncentrale versoepelen. De uitspraak sterkt Delta juist in haar opvatting dat de rechtszaak op tafel moet blijven totdat er een afspraak over compensatie ligt. Gedeputeerde Carla Schön knecht ziet het anders: „Wij heb ben die brief geschreven omdat het verzet tegen die splitsingswet moet stoppen. Het hof zegt niet dat die wet niet goed is, maar dat dit onevenredige gevolgen heeft voor Delta. Dat is precies waar we met het Rijk over praten, over het feit dat de kerncentrale het bedrijf Delta onderuit dreigt te halen." Weggebruikers moeten van 7 tot en met 11 november en van 14 november tot en met 23 de cember rekening houden met vertraging op de Sloeweg (N62) tussen Heinkenszand en de Westerscheldetunnel. Door werkzaamheden is er dan in beide richtingen maar één rijstrook beschikbaar. Tij dens het karwei geldt een maxi mumsnelheid van 70 kilometer per uur. In opdracht van de provincie gaat aannemer Boskalis in die periode zeven vluchthavens aanleggen en de wegbermen aanvullen met grond. Om die reden worden de rechterrij stro ken afgezet. Tussen 7 en 12 no vember wordt het werk voorbe reid. Dan plaatst de aannemer onder meer tijdelijke verlich ting in de middenberm, mits het weer dat toelaat. Het werk wordt in fasen uit gevoerd. Eerst wordt er gegra ven, waarna de fundering van de pechstroken wordt aange bracht. Vervolgens komt er een asfalt- laag op en worden bermen aan weerskanten van de weg aange vuld met grond. Dat werk moet op 16 december afgerond zijn. In de week daarna wordt de tij delijke verlichting uit de mid denberm verwijderd. GOES De verkeerslichten op de N256 tussen Goes en Noord-Beve land, de Sloebrug bij Vlissingen en rotondes in Terneuzen. Dat zijn volgens automobilisten de drie grootste verkeersknelpunten in Zeeland. Dat meldt de ANWB. Leden van de bond hebben de afgelopen maanden een lijst met ruim 4.000 knelpunten opgesteld. Daarvan be vindt 57 procent zich niet op de snelweg, maar op wegen erom heen. De ANWB heeft de hon derd meest genoemde knelpunten gisteren gepresenteerd aan de Tweede Kamer. Drie knelpunten liggen in Zeeland. De N256 bij Goes, de brug bij Vlissingen en de serie rotondes in Terneuzen. In totaal zijn in Zeeland bijna 100 knelpunten gemeld door ANWB-leden. Daar ervaren weg gebruikers veel oponthoud. Ook de N57 (Dammenroute langs de kust) en de N59 (op Schou- wen-Duiveland richting Rotter dam) worden regelmatig ge noemd. Zonnepanelen zo vernet oog reikt^eeland krijgt het grootste zonnepark van de Benelux. Het komt rond industriegebied Vlissingen-Oost. m woensdag 2 november 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Uitspraak hof is een lichtpuntje voor Delta Frank Balkenende en Ernst Jan Rozendaal Middelburg A w Carla Schönknecht, gedeputeerde Frank Balkenende 's-Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30