u Minicruise naar York of Leeds 26 P&OK Ik raakte in een dip, was uitgeput, opgebrand en zeker ook minder gemotiveerd Het was een memorabel moment, afgelo pen zondag. Novak Djokovic (29) deed zijn zegje tijdens de persconferentie vooraf gaand aan de Masters in Parijs. De Serviër was terug in de stad waar hij in juni voor het laatst tot grote hoogte steeg. Djokovic won toen Roland Garros, door in de finale zijn grote concurrent en leeftijdsgenoot An dy Murray te verslaan: 3-6, 6-1, 6-2, 6-4. Daarna was het gedaan met Djokovic. „Ik raakte in een motivatiedip", zei hij bij het perspraatje. „Ik was bijzonder gelukkig met mijn zege in Frankrijk, maar het zoog ook iets uit me weg. Ik voelde me uitgeput, op gebrand en zeker ook minder gemoti veerd." Ranglijst Met nederlagen in de derde ronde van Wimbledon, de eerste ronde van de Olym pische Spelen, de finale van de US Open en de halve finale in Sjanghai tot gevolg. Nu, vijf maanden later, moet 'Djoker' vrezen voor zijn eerste plaats op de ATP-ranking. Murray hijgt hem in de nek. De Brit kan zondag al de eerste plaats op de ranglijst overnemen. Dan moet hij in Bercy wel het Masters-toernooi van Parijs winnen, ter wijl Djokovic de finale niet mag halen. Als Murray de finale bereikt en zijn Servische concurrent wordt al vóór de halve finales uitgeschakeld, is er ook sprake van een wis seling van de wacht. Het zou het einde betekenen van twaalf jaar heerschappij van de Grote Drie. Sinds 2004 hebben Roger Federer (302 weken op één), Rafael Nadal (141) en Novak Djokovic (223) de tenniswereld in handen. „Eerge voel en titels vind ik niet meer zo belang rijk. Daar word ik niet meer door gedreven. Het belangrijkste is dat ik het plezier terug krijg in tennis", vertelde de huidige num mer één van de wereldranglijst vorige maand nog bij de start van het toernooi in Sjanghai. Heetgebakerd Maar is dat wel zo? Djokovic, vroeger nog zo heetgebakerd, die titels winnen niet meer zo belangrijk vindt. Het lijkt onmoge lijk. Je zou wel kunnen constateren: het winnen van alle grandslamtoernooien (Wimbledon, US Open, Australian Open en Roland Garros) achter elkaar zorgde voor de mindere motivatie bij Djokovic. Het weggeven van de koppositie op de ATP-ranking lijkt hem echter wel wat te ver te gaan. Mede daarom is hij in zee ge gaan met Pepe Imaz, een spirituele goeroe. Djokovic, van wie bekend is dat hij een groot fan is van het boeddhisme, gaat zelfs zover in de samenwerking met Imaz, dat hij hem meeneemt naar het toernooi in Pa rijs. Zijn coaches Boris Becker en Marian Vajda heeft hij even niet nodig. Die laat hij thuis. Het lijkt op het eerste gezicht een wanhoopspoging van de Serviër om zijn eerste plaats te redden. Met alle perikelen, de druk die er op hem ligt en de absolute topvorm van Murray - die al drie toernooien (Beijing, Sjanghai en Wenen) achter elkaar op zijn naam wist te zetten - wordt het absoluut geen makkelij ke opdracht voor Djokovic om zijn positie in Parijs te verdedigen. Hij zei al dat hij nu weer de juiste menta le instelling heeft. En verliest hij zijn koppo sitie in de stad van de liefde, dan heeft 'Djo ker' altijd nog het boeddhisme dat hem de hoop kan geven om weer de nummer één te worden. NU VANAF Bestel uw tickets op pzc.nl/minicruise FERRIES Prachtige historische steden in Noord Engeland! woensdag 2 november 2016 Tips van goeroe moeten Djokovic redden Novak Djokovic voelt de hete adem van Andy Murray in zijn nek. De Serviër dreigt zijn koppositie op de ATP-ranking te ver liezen. Hij doet nu een wanhoopspoging om deze te behouden. Armon Veeneman Parijs —Novak Djokovic Novak Djokovic staat deze week in Pa rijs onder grote druk. foto afp JOUW TRIP. JOUW SCHIP. Bij een bezoek aan York waant u zich terug in de tijd. Middeleeuwse stadsmuren ommuren gezellige steegjes gevuld met winkels, boetiekjes, traditionele pubs, talrijke musea en zandstenen kerken. Leeds is een levendige stad en staat bekend om zijn cultureLe erfgoed, top of the bill shopping en fantastisch eten en drinken. De ideale bestemming voor een korte break! Het wordt alleen moeilijk kiezen welke van de twee u wilt ontdekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27