City neemt revanche op Barga El 25 energie dlrec\nl vierde man meteen het veld in lopen. Hij zocht contact met arbiter Rocchi en zijn as sistenten om direct te laten weten: 'die ï-o, daar zaten we niet goed mannen.' De treffer zorgde uiteraard voor een or kaan aan geluid op de tribunes. Zou er dan toch iets mogelijk zijn? Underdog PSV moest onbevangen spelen. Want wat hadden de Eindhovenaren nou eigenlijk te verliezen? Ja, het moet op zo'n avond geen o-6 worden, maar in de sport heeft de un derdog altijd een kans, mits iedereen er maar in gelooft. Die onbevangenheid zag je ook wel, bij voorbeeld bij Bart Ramselaar. In München had Cocu hem nog 90 minuten op de bank gehouden. Nu mocht hij, net 20 jaar en nieuw bij een topclub, laten zien wat hij waard was bij zijn eerste basisplaats in de Champions League. Ramselaar begon met een met twee goede acties en bij de goal van Arias toonde hij zijn specialiteit: gevoel voor diepgaan zonder bal. Mooi ook de boosheid op zichzelf als iets niet lukt, zoals na rust bij een duel waarin hij werd afge troefd door de veel grotere en sterkere Boa- teng. Ook na de 1-1 (terechte penalty na een on gelukkige handsbal van Guardado) hield PSV zich strikt aan het strijdplan van Cocu. Zuinig zijn, de linies kort op elkaar. En heel af en toe proberen te counteren. Bij Bayern was de irritatie soms toch even zichtbaar als er op het laatste moment weer eens een PSV'er een schot blokkeerde, of zoals Moreno een bal van de doellijn PSV verdiende een compliment voor de ijzeren discipline. Niemand verzaakte gleed. Arjen Robben zag de winnende goal van Lewandowski vallen vanaf de bank. Na 64 minuten zat zijn wedstrijd er gisteren op, iets wat hij vooraf al had ingecalculeerd. Robben is nog aan het opbouwen, was gis teren niet zo dwingend als hij in München was geweest. Bij het verlaten van het veld was er nog een opgestoken handje naar de tribunes waar zijn naam werd gescandeerd. Het was een veelzeggend beeld, gisteravond in Manchester, de li chaamstaal van Josep Guardiola, halverwege de eerste helft. Wan hopig armgebarend stond hij daar voor zijn dug-out, de coach van Manchester City. Als de zwemle- raar die zijn pupil bijna ziet ver drinken. FC Barcelona had zijn elf tal tot dan toe gespaard. Maar uit gerekend nu, na de eerste dreiging van City, sloegen de Catalanen vanuit de counter razendsnel toe. En geen speler van Guardiola had een antwoord op de door Lionel Messi opgezette en door hem zelf afgeronde aanval: o-i. Daarmee dreigde voor City op nieuw een sof, net als eerder in Nou Camp, waar het met 4-0 on deruit ging nadat doelman Clau- dio Bravo vroeg rood had gekre gen. Dreigde, want de negentigste Champions League-treffer van Messi bleek voor de Engelse club de aanzet om zelf van zich te laten horen. En dat gebeurde op een wij ze die doorgaans vooral is wegge legd voor FC Barcelona. Onder aanvoering van de uitblin kende Argentijnse spits Sergio Agüero, in de heenwedstrijd nog reserve in de selectie van Guardio la, hadden de Catalanen amper nog antwoord op het energiek drukzettend City. Een verdedi- gingsfout van Sergi Roberto leid de nog voor de pauze de gelijkma ker van Ilkay Gündogan in, waar na Kevin De Bruyne aan het begin van de tweede helft via een prach tige vrije trap voor de 2-1 zorgde. Ook daarna domineerde de ploeg van Guardiola. De 3-1 van opnieuw Gündogan, die ruim een kwartier voor tijd profiteerde van balverlies van Messi, vormde de omlijsting van een avond waarop Guardiola 'zijn' Barcelona op de knieën kreeg. woensdag 2 november 2016 Bayern-verdediger David Alaba (links) wint een kopduel van Gaston Pereiro. foto pim ras De 1-0 van Arias leidde nog tot groot enthousiasme bij PSV. foto pim ras Groep H. 1. Juventus 3-7 (5-0) 2. Sevilla 3-7 (2-0) 3. Olympique Lyon 3-3 (3-2) 4. Dinamo Zagreb 3-0 (0-8) Vandaag, 20.45 uur: Juventus - Olympique Lyon, Sevilla - Dinamo Z. Programma Europa League. Morgen, 17.00 uur: FC Astana - Olympiakos. 19.00 uur: Zorja Loe- hansk - Feyenoord, Fenerbahce - Man. United, Maccabi Tel Aviv - AZ, Zenit St. Petersburg - Dundalk, APOEL Nicosia - Young Boys, Ander- lecht - Mainz, FK Qabala - Saint Etien- ne, Austria Wien - AS Roma, FC As- tra - Viktoria Plzen, Athletic Bilbao - Genk, Sassuolo - Rapid Wien. 21.05 uur: Ajax - Celta de Vigo, Panathinai- kos - Standard, Sporting B. - Konyas- por, AA Gent - Sjachtar Donetsk, Schalke 04 - Krasnodar, OGC Nice - RB Salzburg, Fiorentina - Slovan Libe- rec, PAOK - Qarabag Agdam, Sout hampton - Inter, Sparta Praag - Ha- poel Beer Sheva, Villarreal - Osman- lispor, FC Zürich-Steaua Boekarest. Manchester City houdt na een sensationele 3-1 zege op FC Bar celona zicht op de eerste plaats in zijn Champions League-poule. Dennis van Bergen Manchester MANCHESTER CITY BARCELONA Lionel Messi (I) en Aleksandar Kolarov in duel. fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26