12°C Éfc Bayern München weer te sterk voor PSV: 1-2 El Alami Amaouch gevreesd Walcheren Itirfarsf, Hij kan de grens over omdat er vrij verkeer van personen is Dat vertellen bronnen aan deze krant. De gevreesde haatimam, die in België zijn volgelingen er toe aanzette om naar Syrië af te reizen, blijkt al ruim een jaar rus tig zijn gang te gaan in Neder land. De politie is getipt, maar er is niet ingegrepen. In België baar de Amaouch onder meer opzien door Allah te smeken een secu liere Marokkaanse dichter de tong af te snijden. Opmerkelijk genoeg kondigde het ministerie van Veiligheid en Justitie afgelopen zaterdag nog aan dat de Nederlands-Marok kaanse imam 'scherp in de gaten zal worden gehouden als hij naar Nederland komt'. Maar daar bij is niet vermeld dat hij al maanden in Veenendaal wordt gesignaleerd. Vorig jaar deed een onbekend persoon bij de politie melding van het prediken van Amaouch. De imam zou dat op 'meerdere plekken' in Veenendaal doen. België werkte toen al volop aan het uitzetten van de haatimam, die volgens staatssecretaris van Asiel 'gif voor moslimjongeren' is. België noemt hem een gevaar voor de samenleving. Niet alleen zijn volgelingen zijn radicaal, zijn zoon riep in een filmpje op christenen en afvalligen te do den. Dat hij zich juist in Veenen daal ophoudt, heeft te maken met de familie die de imam in de plaats heeft. Een woordvoer der van de Nationaal Coördina tor Terrorismebestrijding en Vei ligheid (NCTV) zegt dat bekend is dat de imam regelmatig in Ne derland wordt gesignaleerd. „Hij kan de grens over omdat er vrij verkeer van personen is, maar we houden hem in de gaten." Zijn preken kunnen niet worden verboden, zolang Amaouch zich aan de grenzen van de wet houdt. „Wanneer hij strafbare feiten pleegt, wordt hij aange houden." De politie in Utrecht wil we gens 'privacyredenen' niet in houdelijk ingaan op de zaak, bur gemeester Wouter Kolff van Vee nendaal wil alleen zeggen dat hij zich niet herkent in het beeld van een haatimam die ongehin derd zijn gang kon gaan. „Zeker sinds ruim twee jaar ge leden een achttienjarig meisje uitreisde naar Syrië is er volop aandacht voor radicalisering. We hebben goede contacten met de veiligheidsdiensten en de politie op dit vlak en weten wat er speelt." Nieuwsmedia De negenjarige Nick Murre uit Yerseke is één van de hoofdpersonen in het nieuwe tv-programma 'Ik ben Nederlander'. Daarin worden twintig kinderen uit alle lagen van de bevolking geportretteerd. ZEELAND4 Verkoop je TH en blijf erwoi Haatimam heeft hier vrij spel De naar ons land uitgezette haatimam El Alami Amaouch blijkt hier al zeker een jaar ac tief te zijn. Terwijl België alles heeft gedaan om van de imam af te komen, predikte hij in Vee- nendaal. Yelle Tieleman Carla van der Wal Veenendaal —Woordvoerder NCTV PAGINA 24 woensdag 2 november 2016 De PZC is onderdeel van Af en toe een buitje pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 259 7 1 1 88 5 5 5 5 30 Nick schittert op tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1